"Meseriile" posesorilor de Honda din Romania ?!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • lol...
    eu stiam ca, cablul telefonic are 4 fire pt ca poti utiliza 2 linii, daca ai 2 si telefonul stie. deci daca nu e cazul la tine, doar doua fire trebuie legate la telefon. eu intotdeauna m-am jucat cu ele, adica le-am "imbarligat" pana a mers. de ars nu cred ca se arde nimic.
    curentarea intervine cand esti sunat. voltajul mare e folosit de soneria telefonului. in rest n-ar trebui sa te curentezi.
    nu stiu exact ce mufe/prize/aparate ai tu acolo ca sa-ti zic mai exact...
    nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

    Comment


    • si daca tot m-am dat de gol...si ca sa fiu si on topic
      ...la baza sunt inginer diplomat (asa scrie pe diploma...) in telecomunicatii. n-am practicat niciodata meseria asta cu toate ca inainte de facultate "surubaream" non-stop diode/rezistente/condensatori/etc.
      soarta a facut sa aterizez tot in IT (BA/SA la o de-aia de stai in parc pe ea sa te odihnesti...multinationala)...
      nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

      Comment


      • pe telefonia analogica sunt folosite 2 fire ( cele din mijlocul mufei rj11, rosu & verde )

        pe digital sunt folosite toate 4, daca portul digital este hibrid (digital + analogic) atunci evident ca pe mijloc sunt cele 2 rosu & verde. ram incearca "1 la 1", oricum nu ai prea multe combinatii
        gata sorry de offtopic
        Civic 5D 1.8 Nighthawk Black Pearl
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/dum/

        Comment


        • O sa mai incerc maine, trebuie sa gasesc intre timp un cleste ptr sertizat mufe. Are cineva asa ceva?
          Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
          2 roti

          Comment


          • eu iau de la servici. e o gramada de bani unul de-ala mai bun...n-am inteles niciodata de ce. mai bine-ti iei un cablu direct mufat (daca se poate) si ai terminat povestea. e super-ieftin.
            nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

            Comment


            • Originally posted by toto View Post
              soarta a facut sa aterizez tot in IT (BA/SA la o de-aia de stai in parc pe ea sa te odihnesti...multinationala)...
              Ce este aia BA/SA?
              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

              Comment


              • Analist de Afacere / Analist de Sistem...in functie de cum mai vrea conducerea sa ne numim...
                practic, cam le fac pe amandoua...analizez "afacerea"/problema si proiectez sistemul/solutia/aplicatia/etc
                si tinand cont ca inainte am fost programator, mai fac si de-astea...cand nu ma pot abtine sa-mi bag nasul sau cand n-are cine etc
                nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

                Comment


                • Update la mine: Postas (nu posta si nimic legat de sex, sa fim bine intelesi, da?)

                  Comment


                  • Originally posted by HonDanutzzz View Post
                    Update la mine: Postas (nu posta si nimic legat de sex, sa fim bine intelesi, da?)
                    OT: Adica tii post...?
                    '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                    Comment


                    • Pei e postul Pastelui acum, nu?
                      LE: am terminat operatiunea telefonica
                      ramm
                      omu cu warnu'
                      Last edited by ramm; 03-04-09, 11:43.
                      Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                      2 roti

                      Comment


                      • Prieteni, voi nu stiti ca a blocat Boc toate posturile?!
                        Speed never killed. Only brisk stopping.sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by ovicami View Post
                          Prieteni, voi nu stiti ca a blocat Boc toate posturile?!
                          cu Ctrl+Alt+Del sau cu ce...?!?
                          nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

                          Comment


                          • Si eu publicitate. Mai exact publicitate online.
                            09 Accord 2.0 MT Exec Volcano Grey

                            Comment


                            • hmm........... foarte interesant
                              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                              Comment


                              • Si eu sunt IT , am studiat ingineria informatica in tara mea (latin america) acum lucrez in dep IT

                                Comment

                                Working...
                                X