Deadlocks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deadlocks

    Am citit eu pe forumurile de afara de deadlocks (mai le numesc unii superlocks).
    Sistemul asta presupune ca apesi de 2 ori butonul de inchidere (intr-un interval X) si masina se deadlock-eaza

    Nu stiu daca are un real folos sistemul dar vreau sa invat sa-l folosesc si mi-a mancat sufletu ca uneori merge, alteori nu.
    Ce face sistemul? Cand e activat deadlock, nu mai poti deschide masina din interior, ci doar din telecomanda.

    Am reusit sa-l fac sa mearga ieri din greseala, dupa ce in ultimele 3 luni am tot incercat.
    Nu pot sa imi dau seama care este intervalul exact cand trebuie apasat a 2-a oara butonul de lock. 1 sec? 2sec ? 5 sec?
    Si cat de lung trebuie apasat.

    Any ideas?
    ex-FN2 owner
    Loved it every second!

  • #2
    Captura din manual...

    Comment


    • #3
      Faza amuzanta e ca si eu stiam acelasi lucru.
      Doar ca merge doar cand are ea/el chef
      ex-FN2 owner
      Loved it every second!

      Comment


      • #4
        Nici eu nu am reusit sa il fac sa functioneze, si am urmat exact instructiunile din manual.
        Civic K20 Black Pearl
        Stage 1: <Eibach><Skunk2><Injen><Invidia><OMP><Ferodo><Tarox><O∙z><Recaro>
        Stage 2: <Skunk2><Gruppe-M><Toda><Tarox><HKS><O∙z><Recaro>

        CRX delSol ESi Black
        <Eibach><Aeroworks><Injen><Invidia><Ferodo><sparco>

        Comment


        • #5
          Servus,

          Acum imi dau seama ca eu l-am facut sa mearge din greseala.

          Practic am apasat LOCK de pe telecomanda de 2 ori in interval de 5 secunde.

          Civic, 5D, Sport. M/T.

          Cu respect.

          Comment


          • #6
            Pe ce masina, trabant ?

            Comment


            • #7
              ok...ok...si la ce foloseste asta???
              '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
              ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
              ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
              CONVERSE pe http://www.frogs.ro

              Comment


              • #8
                Pai am zis si eu in primul post: cam la nimic :lol: , dar daca exista de ce sa nu stiu sa o folosesc
                ex-FN2 owner
                Loved it every second!

                Comment


                • #9
                  Poate sa serveasca la a-ti lasa copilul incuiat in masina si sa nu poate deschide usa. Chestie de altfel periculoasa, pe care nu o recomand nimanui. Pe mine m-a incuiat in felul asta un "baiat super inteligent" in masina la Istanbul (in plin soare la ora 16:30) si el s-a dus sa faca cumparaturi . Dupa un sfert de ora, ma uitam la alimentatorul de la laptop, gandindu-ma daca pot sparge geamul cu el, dar am zis ca intaii sa-l sun pe mobil. Cand a venit peste inca cinci minute, eu eram ca de la sauna.
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • #10
                    Odata "super-incuiata", masina nu poate fi sparta de niciun hot prin fortarea incuietorilor de la usa sau portbagaj, si nici manerele de deschidere a usilor din interior nu mai actioneaza. Deci i-ar ramane doar sa sparga un geam mare si sa intre pe el in masina cu totul.

                    Comment


                    • #11
                      Pai asta se intampla daca o inchid normal.
                      Daca inchid din cheie..din telecomanda..din interior nu mai poate fi deschisa sub nici-o forma.

                      Comment


                      • #12
                        Atunci e pe superlock.

                        Din ce inteleg eu din manual, la incuierea "normala", usile se pot deschide din interior.

                        Comment


                        • #13
                          Si eu tot asa stiu.
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • #14
                            Da, am probat ieri la amiaza din gresala .
                            Am lasat pe cineva in masina si din reflex am incuiat usa din telecomanda.
                            Omul a dat sa iasa mai tarziu din masina, a ridicat butonul de lock de la usa, a inceput sa urle alarma dar usa nu s-a deschis
                            Mi-a dat telefon disperat sa vin sa-l las afara din masina ca se incalzise interioru' rau de la caldura

                            Nu stiu daca asa-i by default sau am activat eu superlock-ul la inceputuri cand citeam manualul.

                            Comment


                            • #15
                              La mine merge doar cand are chef ... si ma enerveaza .
                              ex-FN2 owner
                              Loved it every second!

                              Comment

                              Working...
                              X