Ajutor proiect Honda Accord CC1!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
    st_al3x
    Junior Member

  • st_al3x
    replied
    Originally posted by sakerut View Post
    Mai bine. Cumpara un prelude gata facut sint doua de vanzare vtec la preturi aproape degeaba la cum arata si ce piese au pe ele.
    pune link catre ele...vino si cu mai multe detalii nu doar vorbe

    Leave a comment:

  • st_al3x
    Junior Member

  • st_al3x
    replied
    Originally posted by Dan P View Post
    Hai ca am sa urmaresc cu interes topicul.

    Sugestia mea legata de stopuri era sa iti pui, ca din poze pare ca nu ai . Nu ma refeream la balarii after market. Asta consider ca ar fi un punct de start in proiectul tau.
    stopul este scos de mine
    Originally posted by febra View Post
    Cel mai bine faci rost de un motor de Prelude 2.2 vtec de 185 cp si faci swap.
    Cauti un motor cu tot cu partea electrica si electronica.
    Este si mai ieftin si mai usor de realizat. Fara prea multe batai de cap.
    ai si tu partea ta de dreptate...dar este lafel de greu sa gasesc un 2.2 vtec cu tot cu electrica cum este de gasit pe cineva care sa imi faca soft la a mea. de cand am vb in aceea seara , eu am cautat motor si nu prea am avut mare succes
    am gasit 1 in ungaria dar care avea probleme mari si l-a dat jos de pe masina (batea ca un nebun) , in rest doar motoare simple fara electrica si n-am ce face cu ele

    P.S:ma bate rau de tot gandu sa iau asa ceva http://www.autovit.ro/honda-prelude-C27061770.html

    Leave a comment:

  • sakerut
    Senior Member

  • sakerut
    replied
    Mai bine. Cumpara un prelude gata facut sint doua de vanzare vtec la preturi aproape degeaba la cum arata si ce piese au pe ele.

    Leave a comment:

  • febra
    Senior Member

  • febra
    replied
    Cel mai bine faci rost de un motor de Prelude 2.2 vtec de 185 cp si faci swap.
    Cauti un motor cu tot cu partea electrica si electronica.
    Este si mai ieftin si mai usor de realizat. Fara prea multe batai de cap.

    Leave a comment:

  • Dan P
    Senior Member

  • Dan P
    replied
    Hai ca am sa urmaresc cu interes topicul.

    Sugestia mea legata de stopuri era sa iti pui, ca din poze pare ca nu ai . Nu ma refeream la balarii after market. Asta consider ca ar fi un punct de start in proiectul tau.

    Leave a comment:

  • CTRnovice
    Senior Member

  • CTRnovice
    replied
    Tare masina dar la noi in tara nu prea ai unde sa mergi cu ea trantita culoarea aleasa de catre mine e new indy yellow de pe s2000...Eu mai intai am investit in restaurarea caroseriei si dupa aceea m—am apucat de performanta

    Sent from my S500 using Tapatalk 2

    Leave a comment:

  • st_al3x
    Junior Member

  • st_al3x
    replied
    Originally posted by Toyboy View Post
    chiar imi doresc sa iti pui turbo, si sa ne povestesti ce si cum
    multa bafta !
    Originally posted by CTRnovice View Post
    Eu iti inteleg pasiunea si nebunia...nu pot decat sa iti doresc sa ai spor si banii...Eu am un civic EG luat de la zero in care investesc

    Sent from my S500 using Tapatalk 2
    iti multumesc pentru sustinere si uite un mic exemplu de civic EG...cel putin eu asa l-as face daca m-as apuca de unu http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen

    Leave a comment:

  • CTRnovice
    Senior Member

  • CTRnovice
    replied
    Eu iti inteleg pasiunea si nebunia...nu pot decat sa iti doresc sa ai spor si banii...Eu am un civic EG luat de la zero in care investesc

    Sent from my S500 using Tapatalk 2

    Leave a comment:

  • st_al3x
    Junior Member

  • st_al3x
    replied
    Originally posted by Toyboy View Post
    chiar imi doresc sa iti pui turbo, si sa ne povestesti ce si cum
    multa bafta !
    si eu imi doresc acest lucru...dar se pare ca la noi in tara nu exista nimeni care sa poata sa faca un soft dupa modificarile facute

    Leave a comment:

  • Toyboy
    Senior Member

  • Toyboy
    replied
    chiar imi doresc sa iti pui turbo, si sa ne povestesti ce si cum
    multa bafta !

    Leave a comment:

  • st_al3x
    Junior Member

  • st_al3x
    replied
    iti multumesc febra pentru sustinere...se pare ca uni oameni nu inteleg aceste "nebuni"

    Originally posted by Den1GRator View Post
    Am inteles, as mai adauga atunci ceva la lista ta:
    9. Bare stabilizatoare mai groase
    10. Bare de rigidizare (astea nu musai, da ar fi bune daca cresti asa mult puterea).
    uite eu la asta nu m-am gandit si ai mare dreptate....dar ar fii si foare ok daca mi-ai putea da cateva link-uri sau exemple sau de unde le pot cumpara

    Sunt chiar curios ce ai sa faci, desi am un feeling. Prietenii stiu de ce Cred ca niste semnalizatoare/stopuri pentru inceput nu ar strica

    Oricum la banii astia ai ratat un Accord de exceptie. Cel al lui DOC.

    Totusi am un feeling .
    Masina vreau sa o tin cat mai stoc posibil la exterior iar daca as fii dorit sa imi iau alt model sau ceva ca al lui Doc, crezi ca nu mi-as fii cumparat ?

    Leave a comment:

  • febra
    Senior Member

  • febra
    replied
    Ps: uite ce poate iesii din masina omului:
    sta pt ca i-am promis ca ii voi arata ceva pentru exemplu de urmat Click image for larger version

Name:	4598781456_6e4dbf9818_o.jpg
Views:	1
Size:	56.2 KB
ID:	714722Click image for larger version

Name:	1024x4.jpg
Views:	1
Size:	66.1 KB
ID:	714723Click image for larger version

Name:	1024x1.jpg
Views:	1
Size:	60.6 KB
ID:	714724Click image for larger version

Name:	400mm_color.jpg
Views:	1
Size:	67.0 KB
ID:	714725




    Mentionez ca nu am drepturi pt poze... le-am luat de aici: http://www.cb7tuner.com/vbb/showthread.php?t=103363 Daca am incalcat vreo regula rog un operator sa stearga postul.

    Mcy
    febra
    Senior Member
    Last edited by febra; 15-03-13, 20:17.

    Leave a comment:

  • febra
    Senior Member

  • febra
    replied
    Originally posted by Den1GRator View Post
    Ehh daca ai tu si spui tu precis e mult mai tare decat orice model de dupa 2000. Scuza-mi ignoranta

    Nu am vrut sa fiu arogant, doar ca ceea ce vreau eu sa scot in evidenta este ca nu anul fabricatiei face o masina buna.
    In ziua de azi masinile ne scot ochii cu display-uri cu senzori nu stiu de care si mai stiu eu ce brizbrizuri.
    Pt mine o masina buna este o masina care este cat mai bruta, cat mai simpla si cat mai fiabila. Aceeasi chestie pe care nu o inteleg nici cu inoirea parcului auto.
    Parintii mei au o toyota corolla din 2004 are o suta si ceva de mii de km, si in afara de revizii nu a vazut service-ul masina aia si totusi merge ca noua, si nu exagerez, pot sa o pun la bataie pt oricine vrea sa o testeze. Ideea este ca acum este considerata numai buna pt prg rabla conform guvernuui Romaniei.
    Oricum nu conteaza ca o dam in polemici si poluam topicul omului.
    Inca o data vreau sa precizez ca nu vreau sa fiu arogant sau sa mi-o iei in nume de rau. Eventual putem dezbate subiectul pe pm sau pe mes

    Leave a comment:

  • Dan P
    Senior Member

  • Dan P
    replied
    Originally posted by st_al3x View Post
    un buget fix nu este ! ca buget sunt sispus sa urc si la 6-7000euro
    Sunt chiar curios ce ai sa faci, desi am un feeling. Prietenii stiu de ce Cred ca niste semnalizatoare/stopuri pentru inceput nu ar strica

    Oricum la banii astia ai ratat un Accord de exceptie. Cel al lui DOC.

    Totusi am un feeling .

    Leave a comment:

  • Den1GRator
    Senior Member

  • Den1GRator
    replied
    Ehh daca ai tu si spui tu precis e mult mai tare decat orice model de dupa 2000. Scuza-mi ignoranta

    Leave a comment:

Working...
X