Ce probleme ati avut cu Civicul Mk8 (2006 - 2011)?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    11.000 km 1.8 benzina.

    problems :

    un greiere la cd player
    intra frig in masina (curent chiar) - a fost rezolvat in service : scos toate garniturile de la usi si puse la loc

    cat despre silentiozitate - masina mi se pare perfect echilibrata : la urma urmei nu suntem women drivers sa ne plangem de insonorizare, zgomotul motorului contribuie f mult la senzatii din punctul meu de vedere. apoi, la 150 de km/h nu mi se pare nimic iesit din comun - vin de pe clio 3 in care era o liniste mormantala.
    2015 White Civic Sedan 1.8
    ---------------------------------------------
    editor-in-chief @ www.freerider.ro

    Comment


    • #62
      inca doar 6000km,sentimentul asta care il am cand conduc civicu nu am mai avut la alte masini(logane,forduri,bmw-uri,mercedesuri..etc) adica in locuri mai inghesuite sunt cam nesigur,cand am dat o data cu spatele am atins o dacie,din fericire nu a fost nimic nici macar o zgarietura dar eram sigur ca mai am loc sa dau... :? am senzatia uneori ca e..."prea umflata" :lol: poate nu sunt singurul cu acest sentiment... :?
      07' Civic Type-s Nighthawk Black Pearl
      ----------------------------------------------------------

      Comment


      • #63
        Masina este mai lata decat un Peugeot Partner/Citroen Berlingo. Ce mai, adevarat limuzina
        "I would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity"
        Civic Type-S, deep bronze B-64-ZUC- is no mediocrity
        Kawasaki KLE500, albastru B-56-ETO
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/prafuit/Ea/

        Comment


        • #64
          Originally posted by KnupZ
          inca doar 6000km,sentimentul asta care il am cand conduc civicu nu am mai avut la alte masini(logane,forduri,bmw-uri,mercedesuri..etc) adica in locuri mai inghesuite sunt cam nesigur,cand am dat o data cu spatele am atins o dacie,din fericire nu a fost nimic nici macar o zgarietura dar eram sigur ca mai am loc sa dau... :? am senzatia uneori ca e..."prea umflata" :lol: poate nu sunt singurul cu acest sentiment... :?
          l-am avut si eu la inceput dar a disparut. initial vroiam sa-mi montez senzori de parcare dar m-am obisnuit rapid cu masina si am renuntat la idee. acum totul este cat se poate de ok. ma simt chiar f sigur in masina
          2015 White Civic Sedan 1.8
          ---------------------------------------------
          editor-in-chief @ www.freerider.ro

          Comment


          • #65
            1. o zgarietura pe aripa stanga spate
            vreun/vreo destept/desteapta care a binevoit sa iasa din parcare in spatele meu si o fi vrut sa se uite mai atent la masina mea

            naspa...


            cutia de viteze i-shift mi-a dat acu cateva zile o atentionare....ulterior n-a mai facut nimic, in rest merge impecabil

            o sa merg in service la o scanare sa vad ce-a fost cu martorul ala de la cutie

            6800 km pe bord

            rupe asfaltul bestia
            Suro Tono
            ex Civic 5d, i-Shift, executive

            Comment


            • #66
              problema cu locurile inguste am avut-o si eu, mai ales la parcari. motivul ar fi urmatorul - stiti ca la nemtesti (audi, merc, bmw etc) in momentul virajul, rotile se si inclina, ajutand masina sa intre in viraje fff stranse. e, la civic nu se intampla asa, mai mult, rotile fiind destul de late, maximul de volan nu este fff generos.

              sper ca m-am exprimat clar
              honda civic 5d 1.8 champagne silver, senzori parcare

              sibiu SB-11-WAW

              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/vladone/

              Comment


              • #67
                Salut hondafani !!! Am un civic sedan AT din aprilie 2007, aproape 20 000 km : - schimbat geam +macara stanga fata si cred ca urmeaza dreapta fata, in rest... bat in lemn pana acum...

                Comment


                • #68
                  am ajuns la 4200km si am o mica problema.
                  pe la 1800-2200 de turatii se aude un "zbarnait" doar pe frana de motor, nu si pe acceleratie. ciudatenia este ca se aude numai uneori, gen dimineata cand plec spre munca si daca merg 15+ minute dispare sunetul. nu stiu neaparat daca este de la timp sau cine stie ce.
                  aseara am ridicat capota si am pus pe cineva sa asculte de unde s-ar auzi si nu se mai auzea, in schimb cu capota inchisa se auzea de undeva din stanga fata cica. am sunat la asko si mi-au zis sa trec intr-o dupa amiaza pe acolo dar am programul super plin in perioada asta si nush cand ajung . pana atunci m-am gandit sa intreb aici daca aveti idee de la ce ar putea fi.
                  in rest, in afara de plasticul de bord care s-a zgariat, buffer-ul de la amortizor si mici urme pe caroserie nu are nici o problema.
                  consumul este pe la 9% si acu merg pe efix
                  Civic '07 2.2 i-ctdi sport B - 75 - SHO
                  Florarie cu livrare in Bucuresti -> www.2butterflies.ro sau puteti sa imi dati un tel. la 0721.24.54.06. Membrii hondafan.ro au reducere / transport gratuit

                  Comment


                  • #69
                    La 17.500 km a dat ulei pe afara la motor cred ca pe la garnitura pe undeva saptamana viitoare ma duc la service la Cluj sa ii fac revizia apoi o sa va spun ce a fost.

                    Comment


                    • #70
                      eti cum sa dea ulei pe afara ? Spune ce model ai ?
                      honda civic 5D 2,2 diesel 2007

                      Comment


                      • #71
                        a dat uleiul pe afara? cum de.................


                        e super ciudat.

                        tine-ne la curent
                        honda civic 5d 1.8 champagne silver, senzori parcare

                        sibiu SB-11-WAW

                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/vladone/

                        Comment


                        • #72
                          Da a dat pe la garnitura , as poze da nu ma prea pricep sa le pun.
                          Daca vreti sa vb adresa mea de mess este eti_badea la yahoo
                          Am vorbit la service la Cluj si mia spus de acolo ca mai trebuie strans sau asa ceva..
                          O sa vad cand ma duc la rezizie.

                          Comment


                          • #73
                            SCUZE HONDA CIVIC 2007 1,8 MANUAL/EXECUTIVE 5 USI (cea din poza)

                            Comment


                            • #74
                              20.000 km - s-a stricat bricheta
                              Accord 2.2 i-CTDi EX

                              Comment


                              • #75
                                Poate s-a ars siguranta. Cornel, ai Civic?
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X