Revopsire aripa + usa spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Revopsire aripa + usa spate

    Salut tuturor,

    Am nevoie de un pret estimativ pentru o revopsire 1 aripa + 1 usa spate, culoare metalica (Honda Civic 5D '08, Blueish Silver Metallic). Zgarietura, sau mai bine zis julitura, nu este lata dar e lunga. Are cam 20 cm si este pana in tabla.

    Nu am avut parte de asa ceva in viata mea, asadar as avea nevoie de sfatul unor cunoscatori.

    Mersi,
    Dan

  • #2
    pai e simplu... se vopseste toata usa + aripa.... iar pret daca imi aduc aminte bine undeva pe la 400 ron de element.
    Poti sa te duci la un service honda sa iti faca o estimare sau cel mai bine casco
    EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
    Del Sol '94 ESI
    CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
    BMW Z4 '03 Titan Silver

    Comment


    • #3
      Bun, mersi mult. Asta incluzand si manopera, sau fara? Oricum, wow...

      Faza e ca eu locuiesc in Praga. Am achizitionat masina aici prin Aprilie '09, asadar am facut CASCO tot aici. Numai ca eu am o fransiza de 10% / minim 10.000 CZK (aprox. 1.600 RON). Julitura e facuta din vina mea intr-o parcare si am zis sa nu-mi mai fac de lucru cu asigurarea ca poate nici nu trece de 10.000 CZK si-mi fac de lucru degeaba.

      Bun, m-am dus la baietii de unde-am achizitionat masina si le-am aratat problema. Le-am zis ca vreau sa platesc cash, si cand completau ei de-ale lor prin pc imi zic ca toata treaba costa 25.000 CZK / ~4.000 RON!! Poftim??? Mie mi se pare enorm, chiar daca n-am mai avut treaba cu asa ceva.

      Intreb: da' ce-i faceti de banii astia... Pai ca vopsim toata partea, ca trebuie demontata usa, etc. Dupa care au zis ca se ajunge pe la 20.000 CZK / ~3.200 RON. La care le-am zis ca nu mai platesc cash si ca o sa iau legatura cu asigurarea, si-am plecat.

      Am ramas momentan cu programarea facuta pe 18 August si intre timp caut si niste preturi de prin tara, ca sa fac o comparatie.

      Mersi inca o data. Mai astept si alte informatii.

      Dan.

      Comment


      • #4
        e in jur de 100 euro de element,mai mult de 1000 lei nu cred ca ar trebui sa te coste.
        07' Civic Type-s Nighthawk Black Pearl
        ----------------------------------------------------------

        Comment


        • #5
          Cu 800 lei (manopera + restul) rezolvi problema in Romania (cel putin atat e in Iasi). In doua zile e gata.

          Comment


          • #6
            In Bucuresti eu am platit 600RON pe element vopsit cu tot cu vopsea si manopera. Si a iesit impecabil.
            Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
            Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

            Comment


            • #7
              Mersi mult!

              Apreciez foarte mult parerile voastre. Acum stiu ce-am de facut

              Dan

              Comment

              Working...
              X