Discutii anvelope de iarna

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    bun asa
    si cand s-a intamplat asta ? de curand?
    2007 Accord Executive 2.2 iCDTI M/T, Dark Mocha
    -= PH 33 GZS =-

    Comment


    • #62
      Chiar foarte, ieri le-am primit
      Accord 2.0 LS

      Comment


      • #63
        Voi ce ziceti intre:


        1. Continental WinterContact TS 790 225/45 R17 91H
        2. Dunlop SP WINTER SPORT 3D 225/45 R17 91H

        Sau alte variante?
        '07 Honda Civic 1.8 M/T Sport Black Pearl

        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/rault/Civic/

        Comment


        • #64
          Eu zic Dunlop Wintersport 3D 205/50 R17 :lol: asa ca sa fiu Gica Contra :P
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #65
            Pai si oare sa nu am probleme? Sa nu fie prea ingust? Ca de este posibil, suna bine
            '07 Honda Civic 1.8 M/T Sport Black Pearl

            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/rault/Civic/

            Comment


            • #66
              ingust? eu nu o sa inteleg niciodata chestia asta cu cauciucurile extrem de late...

              eu pe TypeR am de fabrica 205/45/R17 si nu mi-am pus niciodata problema de inguste... iar acum mega-upgrade'ul pe care l-am facut a fost pana la 215/40/R17... deci nush la ce trebuie mai mult, mai ales pt iarna cand se presupune ca un cauciuc cat mai ingust e bun
              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



              DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

              Comment


              • #67
                rault cred ca intreba pentru ca el are stock 225/45 R17... asa e pe FK2 in versiunile sport si executive. mai exact intreba daca nu sunt prea inguste 205/50 R17 pentru jantele de fabrica (ca sa nu mai ia altele). Din ce am aflat eu raspunsul e nu, nu sunt prea inguste.

                Din raspunsul lui vad ca vrea si el mai inguste pe cele de iarna (la fel si eu).
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • #68
                  Originally posted by Achim
                  ingust? eu nu o sa inteleg niciodata chestia asta cu cauciucurile extrem de late...

                  eu pe TypeR am de fabrica 205/45/R17 si nu mi-am pus niciodata problema de inguste... iar acum mega-upgrade'ul pe care l-am facut a fost pana la 215/40/R17... deci nush la ce trebuie mai mult, mai ales pt iarna cand se presupune ca un cauciuc cat mai ingust e bun
                  M-ai inteles gresit...nu am zis-o ca "nu mai dau bine", ci doar daca nu sunt destul de inguste pentru janta stock. Daca s-ar potrivi 195 pe janta, asta as lua. Stiu ca, cu cat sunt mai inguste e mai bine iarna.
                  '07 Honda Civic 1.8 M/T Sport Black Pearl

                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/rault/Civic/

                  Comment


                  • #69
                    De cauciucurile Cooper Weather Master Snow ati auzit ceva? Din testele pe care le-am gasit nu am putut sa aflu date despre ele.
                    Civic 4D 1.8l 140CP
                    Suzuki Splash

                    Comment


                    • #70
                      Este acum reclama la TV cu 4 Audi si cu un castigator la anvelope de iarna, GoodYear......Asa zice ADAC !
                      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by rault
                        Voi ce ziceti intre:


                        1. Continental WinterContact TS 790 225/45 R17 91H
                        2. Dunlop SP WINTER SPORT 3D 225/45 R17 91H

                        Sau alte variante?
                        Eu am cumparat deja pentru Accord, Dunlop-urile 3D pe 16" (mi se par acceptabile ca pret - 280 RON). Acum sunt curios cum se vor comporta la drum.
                        If Honda built people, nobody would ever die.

                        Comment


                        • #72
                          Unde ai gasit cu 280RON? Pe cauciucuridirect sunt 370
                          Civic K20 Black Pearl
                          Stage 1: <Eibach><Skunk2><Injen><Invidia><OMP><Ferodo><Tarox><O∙z><Recaro>
                          Stage 2: <Skunk2><Gruppe-M><Toda><Tarox><HKS><O∙z><Recaro>

                          CRX delSol ESi Black
                          <Eibach><Aeroworks><Injen><Invidia><Ferodo><sparco>

                          Comment


                          • #73
                            La Forexim. Isi lichideaza stocul si au pus la vanzare cam tot ce au. Mai aveau prin depozit si Dunlop M3 dar pe 15".
                            If Honda built people, nobody would ever die.

                            Comment


                            • #74
                              Baieti, nu le luati pe toate... imi mai trebuie si mie doua 3D-uri de 16 si mai sunt 3 zile pana la salariu :lol:
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                a avut cineva experienta cu toyo snowprox , doresc sa achizitionez .
                                civic EM2

                                Comment

                                Working...
                                X