29/05 - 4/06/2006:Honda & publicitatea la TV si in filme

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 29/05 - 4/06/2006:Honda & publicitatea la TV si in filme

    Tocmai m-a traznit un subiect mai aparte. :lol:
    Ce parere aveti de aparitiile masinilor Honda ca product placement in filme si seriale ca element principal?
    Sunteti satisfacut de ce ati vazut pana acum sau nu?
    Ce filme sau seriale ati vazut in care un model Honda face parte din 'garderoba' unui personaj?
    Ati fi incantati de o astfel de publicitate sau nu credeti ca e o idee buna pentru imaginea Honda?
    De asemenea, cum vi se par spoturile publicitare Honda, cei care puteti sa le vedeti zilnic la TV sau care le-ati vazut doar pe net? Sunt ele originale, plictisitoare, socante, linistite?

    Dp de vedere al cinematografiei, ffind si putin cinefil, am remarcat urmatoarele filme in care macar o Honda a fost unul din actorii principali:
    Pulp Fiction - Acura NSX al personajului Winston Wolfe (Harvey Keitel)
    Fast&Furious - Honda S2000 a lui Johny Tran (Rick Yune)
    2 Fast 2 Furious - Honda S2000 a lui Suki (Devon Aoki)
    The Day After Tommorow - Honda Insight a lui Jack Hall (Dennis Quaid)

  • #2
    Iar ne pui materia cenusie la munca?
    Pai sa ramanem pe taramul european, unde stim cu totii cum sta treaba cu Honda inclusiv la capitolul asta si sa spunem ca e vorba despre o prezenta destul de abstracta iar atunci cand e, e destul de sfioasa (Germania, la englezi am vazut ca e diferita situatia). In presa scrisa (inclusiv cea romaneasca) si-au mai dat drumul, dar tot numai axati pe doua modele auto. Oricum, mai bine asa decat deloc.

    Filme in care apar si masini Honda nu tin minte sa fi vazut, dar in Super Nanny apare mereu un Legend Coupe MK 1 albastru, in rest...pauza.
    Pe siteul japonez e o lista cu asa ceva, numai ca acum cand vreau sa o gasesc, nu dau de ea!
    Dar tot acolo mai sunt si reclamele locale:

    http://www.honda.co.jp/HDTV/
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • #3
      Honda sta cam slab la partea asta.
      Toyota, MB, BMW, Audi si Aston plaseaza mult mai multe produse in filme si TV.
      honda x 5
      "W" stands for Wrong
      Amerika ist Wunderbar

      Comment


      • #4
        in afara de fast & furios nu mai stiu nici o aparitie honda, dar sigur mai exista si eu nu am luat seama. chiar am sa fiu mai atent

        reclamele honda ... mie mi s-au parut geniale, mai ales aia de la accord in care tot "curg" chestiile alea. sper ca stiti la care ma refer
        \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
        I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
        _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

        Comment


        • #5
          Iata ce am gasit pe wikipedia despre NSX:

          n Quentin Tarantino's 1994 film Pulp Fiction, Harvey Keitel's character, Winston Wolf, drives this vehicle, identifying it as an Acura. In the film, Wolf completes a typically thirty-minute drive through Los Angeles in ten minutes.

          The NSX was also featured in an episode of the popular Seinfeld show "The Muffin Tops" Episode 155, where Elaine needed help to dispose of the muffin stumps. A black NSX slides around the corner and parks. Postman Newman plays a perfect homage to The Wolf, as he emerges, enters the muffin store, and proceeds to solve Elaine's problem. This sequence is at the end of the episode, and is usually cut from re-run broadcasts.

          The NSX, like its performance car counterpart, the Nissan Skyline GT-R appears in many videogames that bear roadgoing cars, most notably Gran Turismo.

          In 2005 the BBC Two motoring program presenter Jeremy Clarkson attempted to defeat his Gran Turismo 4 lap time around Laguna Seca in an Acura NSX. He ultimately failed but he wanted to send the recently discontinued NSX out in style.

          Comment


          • #6
            Honda Civic in cel mai nou videoclip al formatiei Black Eyed Peas:

            Clik aici

            E si un Civic Tour:

            http://www.blackeyedpeas.com/home/news/104261

            Oameni buni, nu pot sa cred ca nu va uitati la TV. :roll:

            Comment


            • #7
              sau mai tot dat civic cadou tunate si cu mii de dolari in aparatura audio de rock bands. am uitat acum citiva ani cine a facut asta.
              honda x 5
              "W" stands for Wrong
              Amerika ist Wunderbar

              Comment


              • #8
                eu stiam de civic tour si de videoclip. mi la aratat o prietena care ea vroia sa imi arate melodia ca e misto bla bla etc. cind am vazut ce masini sunt in videoclip am avut o reactie exact ca a lu' asta --> . am luat videoclipul si l-am vazut de 10 ori cel putin, am cautat pe net sa vad care e faza si am gasit "CIVIC TOUR" m-am bucurat foarte tare cind am vazut ca este asa populara masina
                \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
                I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
                _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

                Comment

                Working...
                X