6 - 12/10/2008: New Insight - merge Honda pe calea cea buna?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• LeviMar
    replied
    Am vazut si eu un Insight pe sosele vara trecuta parca...

Leave a comment:

• Turkish
    replied
    asko

cica una

Leave a comment:

• nolty
    replied
    Mie ride-ul mi s-a parut OK, fiind pregatit din start sa nu caut sportivitate. Totusi, dezamagirea cu plasticele a fost dublata atunci cand am cutezat sa ma asez pe bancheta din spate. Chiar, o fi vandut vreun dealer asa ceva?

Leave a comment:

• razvan p.
    replied
    RIGHT!just right!si daca nu ai mers cu ea...nu ai pierdut nimic!e la ani lumina de orice hibrid toyo!IMA este atat de......nu stiu cum sa-l definesc!dar,vb lui bogdan rr,unii se incapataneza sa creada ca ei gandesc bine si altii sunt depasiti!ei fiind 1% iar restul 99%!

Leave a comment:

• Turkish
    replied
    am apucat si eu sa ajung la dealer sa ma sui in Insight;

bazat exclusiv pe felul in care arata materialele interioare nu as da banii pe masina aia niciodata; vreodata; chiar daca ar merge exceptional ceea ce am inteles ca nu se intampla

materialele alea sunt demne de masinile americane de duzina; care au in ele materiale cum avea tico pe vremuri

inteleg ca au facut economie ca sa o scoata ieftina

au reusit, mai ieftine de atat plasticele alea nu ar putea arata sau simti

Leave a comment:

• andreistn01
    replied
    HONDA a fost este si va ramane pe drumul cel bun mereu !!!

GOOO HONDA !!!

Si aducetine noul NSX mai repede ne este dor de masinutza aia care este unica !!

Leave a comment:

• bgdsta
    replied
    Vali, i-am cunoscut pe redactorii de la www.promotor.ro sunt niste baieti OK si fiind tineri, mai gresesc si ei.

Leave a comment:

• Virgil
    replied
    OT: vtin, chill out. Educatia nu se face pe net. Educatia se face acasa si la scoala. Daca cineva citeste pe net "a fii" in loc de "a fi" si crede ca asa e corect scris, sa fie sanatos si sa-si plateasca la timp taxele la stat, chiar nu ma intereseaza cat de educat e.

Leave a comment:

• vtin
    replied
    Respectiva "eroare" este una care face epoca pe net. Nici macar o singura data nu a fost nimerita varianta corecta. Justificarea cu munca nu e suficienta. Grija pentru corectitudine trebuie sa fie o preocupare permanenta pentru vorbitor ori scriitor. Apoi, te rog sa nu uiti nicio secunda ca o pagina pe net, o pagina de hartie scrisa educa. Un plod imi poate oricand spune ca e corect cum a fost scris ACOLO pentru ca acolo ala e pentru public. Un model, un exemplu. Partea proasta e ca boala se perpetueaza, iar nu sanatatea.
    P'asta cu ucigasii prin gramatica am mai auzit-o. Dar - intreb ca prostu' - nu ai sesizat nicicand vreo legatura intre gramatica si logica (desi eroarea respectiva nu e nici macar una de gramatica)?! E o chestie de igiena personala.
    Un gand: de ce nu ar fi mult mai simplu sa pui un singur "i", in loc de doi? Ia mai putin timp, zau asa! E o chestie de eficienta.
    Poate n-ar strica sa te uiti cand poti pe Homo Videns a lui Giovanni Sartori. Poate ca din acel moment o sa-mi intelegi demersul, chiar si tonul.
    Celorlalti colegi: Scuze pentru off-topicul prelungit! Mi-e teama ca din cauza de necitire a cuvantului pana la capat, cei mai multi dintre romani zic Hyundai in loc de Honda. E ca un fel de "a fii" versus "a fi".

Leave a comment:

• Virgil
    replied
    @vtin Intelege si tu ca intr-o redactie de publicatie online e munca pe banda rulanta. E posibil sa mai apara unele scapari. Colegii mei au corectat greseala. We don't love grammar nazis.

Leave a comment:

• vtin
    replied
    Originally posted by ATI Motors Company View Post
    Testul facut saptamana trecuta cu Insight-ul de catre cei de la Promotor
    http://www.promotor.ro/teste-auto-te...ior-12-4741302
    Domnilor de la ATI, VA ROG SA-I ATRAGETI ATENTIA DOMNULUI COSMIN IORDACHE, AUTORUL TEXTULUI DIN PROMOTOR, CA VERBUL "A FII" NU EXISTA IN LIMBA ROMANA!
    Oricat de pertinent ar fi (si nu FII) omul in ideile exprimate, nu poate fi luat in serios de un cititor cu pregatire medie. Iar o astfel de situatie se poate rasfrange si asupra Honda...
    Ma intreb de ce nu a fost lasata masinuta pe mana unor hondafani vreo 2-3-4 saptamani, ca iesea un text incomparabil mai bun.

Leave a comment:

• tokyodream
    replied
    trebuia sa apara si pe automarket.ro, dar intarzie de vreo 4-5 zile

Leave a comment:

• ATI Motors Company
    replied
    Testul facut saptamana trecuta cu Insight-ul de catre cei de la Promotor
    http://www.promotor.ro/teste-auto-te...ior-12-4741302

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    http://www.reuters.com/article/wtUSI...32619620090706

Insight a mai coborat un loc, instalandu-se pe 4. Deci, aprilie a fost doar un fas. Totusi, locul 4 nu e rau, pana la urma.
    Nu am putut sa nu remarc o fraza:
    "A Honda spokeswoman said the new Insight, which went on sale in February, was attracting showroom traffic and driving sales of other gasoline-engine cars, particularly the Freed minivan."
    Bine, bine, acum la inceput, e o curiozitate...si pe urma?

http://carscoop.blogspot.com/2009/06...0-percent.html

S-a dus si targetul in jos. Desi americanii-s mai realisti si zic ca "Given some dramatic change in things, I don't think we'll get to 90,000. At 50,000 to 60,000, we will be just fine", japonezii traiesc in lumea lor mirifica:
    "
    For its first year on the market, Honda has projected worldwide sales of around 200,000 units for its new dedicated hybrid model, with nearly half of those sales coming from the North American market. Despite the gloomy outlook in the U.S., Reuters reported that a spokesman in Tokyo said there has been no change in Honda's sales forecast for 2009."

LE: Si intrebarea fireasca care bantuie net-ul:
    "
    How is it that the brand new "hybrid for everyone" is being outsold 3:1 (nearly 4:1 in the USA) by a seemingly much more expensive rival during a global recession?"

Raspunsul il dati voi.
    Last edited by BogdanRR; 07-07-09, 11:11.

Leave a comment:

• Accord62
    replied
    Nu prea imi place cum arata Insight-ul

Nu am vazut masina in realitate dar din imagini nu arata prea bine Insight-ul, e pacat ca o masina 2009 e mai putin placuta ca aspect fata de una din 2004, sincer forma Accordului meu din 2004 imi place mai mult, poate m-am obisnuit eu cu ea.
    As vrea sa nu renunte la nuanta sportiva, de fapt Honda asta inseamna, mi-as fi dorit sa nu fabrice nici diesel, dar asta este linia pe continentul asta al nostru "batran". Ce vremuri vor veni, sosele pline cu transportoare de acumulatori.
    Ceea ce este mai trist pentru majoritatea fanilor Honda este ca nu mai vad o sansa reala ca un model sportiv sa fie dezvoltat intr-un viitor apropiat, pe care sa il mai apuc si eu, sper sa ma insel.

Numai bine.

Leave a comment:

Working...
X