HONDA garantie extinsa la 5 ani / 160.000 km

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• HONDA garantie extinsa la 5 ani / 160.000 km

Honda anunta introducerea unui program de garantie extinsa

Honda Trading Romania, distribuitorul autorizat al automobilelor Honda in Romania, anunta introducerea unui program de Garantie Extinsa, disponibil atat pentru automobile noi cat si rulate, incepand cu 1 Octombrie 2013.

Garantia Extinsa Honda este un program inteligent, conceput special pentru a intampina exigentele clientilor din Romania privind o utilizare fara griji a autovehiculului. Astfel, orice automobil nou comercializat de la 1 Octombrie 2013 va avea inclus in pretul de achizitie o garantie de 5 ani sau 160.000 km, fata de garantia de 3 ani sau 100.000 km oferita pana la aceasta data.

De asemenea, Garantia Extinsa este disponibila si pentru autovehiculele Honda rulate cu o vechime mai mica de 60 luni si un rulaj de pana la 120.000 km.

Programul de Garantie Extinsa pentru autovehicule rulate cuprinde 2 oferte, Smart si Premium, ce ofera clientilor existenti posibilitatea de a opta fie pentru acoperirea riscurilor de defectiune la un pret redus, fie pentru un raport beneficii/pret foarte bun, pentru 12 sau 24 luni suplimentare.

Programul este disponibil in toata reteaua de dealeri autorizati Honda din Romania, incepand cu data mai sus mentionata.

Campania de iarna Honda

In perioada 1 Octombrie-31 Decembrie 2013, fiecare autovehicul Honda nou va fi comercializat cu un set de anvelope de iarna cadou. O selectie riguroasa de anvelope premium a fost pregatita pentru aceasta campanie, Bridgestone si Pirelli fiind marcile selectate pentru a fi oferite clientilor Honda.

Campania de anvelope cadou se va cumula cu campaniile de pret si cu Programul de Garantie Extinsa Honda
    , realizand un pachet de beneficii extrem de competitiv.

http://www.auto.ro/stiri/honda-anunt...--extinsa.html
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

Ceva preturi pentru cele 4 combinatii posibile: 1an Smart, 1an Premium, 2ani Smart, 2 ani Premium?
    Eu tocmai am solicitat o oferta..
    Iar ca o paranteza, saptamana trecuta am fost contactat de dealer informandu-ma ca acest serviciu o sa fie valabil de la 1 octombrie, insa daca imi amintesc bine, mi s-a spus si de varianta cu pana la 7 ani (pe langa cea de cu pana la 5 ani).. Pentru detaliile complete a ramas ca o sa ia iar legatura cu mine dupa 1 Octombrie - insa pana acum nu a facut-o.

Comment

AM cerut si eu detalii pe formularul lor acum o saptamana si pana acum, nimic. Straniu. Ce poate fi asa de complicat...
      Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
      now: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T

Comment

si eu la fel, nici un raspuns.
        civic 2.2 5D FK3
        CR-V 2.2 AT RE6

Comment

eu am primit de la carpati, inca nu au preturile de la hondatrading. cand o sa le aibe o sa-mi zica.
          nu m-as mira sa puna preturile in functie de cereri sunt dupa ce au inceput campania
          '16 BMW 520xd
          '15 FK2
          ex '10 CU1
          ex '07 CL7

Comment

Pachetul cel mai scump, 2 ani Premium, va costa undeva pe la 800 fara TVA.
            CR-V RE6
            JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
            Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
            Ex - ACCORD Type-R
            Ex - DEL SOL EH6

Comment

"ansamblul de evacuare, inclusiv catalizatorul și DPF" nu se garanteaza. Asta e o veste cumplita. La alte firme se garanteaza. Cam la toate.
              Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
              now: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T

Comment

Nu are cum sa-ti garanteze un filtru de particule care este limitat la 120.000-150.000km.
                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

Mi-au venit mie preturile pentru FN2, dar nu cred ca are rost sa le scriu aici, tinand cont ca depind foarte mult de masina, nr de km etc. Masina mea e inca in garantie si are 23.000 km, si asta probabil cantareste destul de mult... Ca idee, pachetul premium pe 2 ani e cam la pretul dat de Maruta mai sus, doar ca e cu TVA inclus in banii aia, nu fara TVA cum a zis el.
                  '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

Comment

Mi-au venit si mie, masina mea implineste 5 ani in decembrie si mi s-au mai acordat 2 ani iar pretul pentru Premium 2 ani e cu circa 130 euro mai mic decat ce a postat Maruta.

Mai e insa o posibila problema: la pagina 4 a brosurii se spune ca: "Valoarea reparatiilor insumate pe masina nu poate depasi valoarea stabilita in Certificatul de Garantie Extinsa Honda."

Bun, stim ca Hondele sunt masini fiabile, dar daca depaseste? Si sa tinem cont si de faptul ca preturile in service-urile autorizate Honda sunt alea care sunt. In cazul asta 6XX sau 4XX nu mi se pare acoperitor.

Daca gresesc, corectati-ma.
                    '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

Comment

Pai stai putin, de unde stii care e valoarea maxima inscrisa? Ti-au transmis si asta? Ca mie nu...
                      Last edited by Xander; 09-10-13, 14:48.
                      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

Comment

Cred ca am facut eu o confuzie intre valoarea maxima admisa si valoarea pachetului.

Comment

Originally posted by zagado26 View Post
                          Mai e insa o posibila problema: la pagina 4 a brosurii se spune ca: "Valoarea reparatiilor insumate pe masina nu poate depasi valoarea stabilita in Certificatul de Garantie Extinsa Honda."
                          Asta ce inseamna ca daca sa zicem, crapa ceva de 1000 eur la motor fie a. nu este acoperit de garantie sau b. este pana in limita valorii garantiei si restul pune clientul din buzunar?
                          Si daca ar fi varianta b dupa un astfel de moment de depasire garantia continua sa existe sau "inceteaza"

Pentru ca daca lucrurile stau asa defapt nu e nicio mare smecherie Garantia asta extinsa. Defapt nici nu e garantie ci plata in avans a unor reparatii pe care daca nu le efectuezi apoi pierzi banii.

LE. Atunci care e defapt valoarea stabilita de certificatul de garantie extinsa honda?
                          "Ethics. That's always so inconvenient."
                          Cal Lightman

Comment

I-am trimis un mail lui Razvan, ca la telefon era ocupat si cand am raspunsul vi-l spun, ca sa nu ne facem probleme eventual degeaba.

Comment

premium smart
                              12 24 12 24
                              up to 2000 360 599 291 485
                              2001cc and over 405 674 337 562
                              euro tva inclus
                              Last edited by fst; 09-10-13, 15:08.
                              '16 BMW 520xd
                              '15 FK2
                              ex '10 CU1
                              ex '07 CL7