Honda Trading Romānia - importator oficial

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bekxy View Post
    Nesimţiţi sau morţi de foame?

    Hmm? Cine? Honda Trading, de vreme ce am primit un plic inscripţionat Honda - The Power of Dreams şi Premio Travel, fără expeditor, īn care mă invită la cel mai apropiat dealer Honda să īmi ridic "voucherul oferit gratuit". De 400 Euro. Ca să mă duc īn două excursii. Cu cine? Cu Premio Travel, desigur.

    Īn plic:
    - Scrisoarea de gādi-gādi, cu ce ofertă au pentru mine, inscripţionată Honda şi Premio Travel. Cică "tot ce trebuie să fac e să testez noile Civic şi CR-V 2015 şi să ridic voucherul oferit gratuit". "400 Euro DISCOUNT pentru o vacanţă de vis". Adică aşa au legat-o de Honda, cu Civic-ul şi CRV-ul.
    - două flyere de 2 bani, de pus pe masă īn show-room, cu Civic şi CR-V. Cu asta chiar s-au justificat că nu e spam, e despre Honda. Clar. Nici măcar nu scrie Premio Travel pe ele. Normal, că n-are Premio Travel vreo treabă cu maşinile Honda...;
    - un flyer inscripţionat Premio Travel şi Honda, cu "Fascinanta Cappadocia". La doar 139 euro pentru mine, īn loc de 539 euro. De fapt atāt cāt e şi pentru puleţii fără Honda: http://premiotravel.com/pubonline/do...brochure_3.pdf
    - idem UAE, la doar 499 euro pentru mine, īn loc de 899 euro. Tot ca la puleţi, desigur: http://premiotravel.com/pubonline/do...ochure_web.pdf

    Băăă, da' chiar nu vă e ruşine??? Vă căcaţi īn cutia mea poştală cu neruşinare?
    Abslut penibil şi descurajant. Pentru că asta īmi arată cāt de proşti mă (ne) cred cei de la Honda Trading.
    Şi absolut lipsit de fair-play. Era mai cinstit să vāndă baza de date cu adrese.

    Cel de la HTR care a acceptat contractul ăsta e ori prost (de mă crede aşa prost), ori mort de foame (se poate citi şi bine recompensat). Punct.
    Īmi pare rău de limbaj, dar nu meritaţi altceva.

    Singura alinare e că la fel de cretini sunt şi cei de la Vodafone, care fac aceeaşi mizerie īn plicurile cu facturi.
    5 secunde le-am tinut in mana, dupa care le-am aruncat la gunoi si m-am spalat pe maini.
    fst
    Senior Member
    Last edited by fst; 11-05-15, 21:16.
    '16 BMW 520xd
    '15 FK2
    ex '10 CU1
    ex '07 CL7

    Comment


    • Nesimţirea (spam-ul) continuă, de data asta prin SMS: "Testeaza noul CR-V si noul Civic 5D 2015 si bucura-te de voucherul de calatorie discount de 400 Euro. Vezi detalii aici: http://honda.ws2.ro/4Xvh"

      Acu' pe bune, HTR-ul nu mai vinde Honde şi s-a apucat de vāndut vacanţe cu false discount-uri? Băi, dar chiar nu vă e ruşine??
      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

      Comment


      • Hai, mai, ce-i atata suparare?! Eu m-as multumi numai cu drive-testul, dar nu am primit niciun mesaj.

        Comment


        • Sa stii ca nici vacanta nu e rea. Sunt cateva obiective foarte faine insa cred ca orice poate obtine discountul in discutie.

          Comment


          • Sunt supărat pentru că nu au acordul meu să mă spameze cu reclame la vacanţe. Sau altceva decāt Honda. Cu apucăturile astea īntr-o zi o să-mi spun ce client special sunt şi ce reducere minunată am la tampoane.
            Şi pentru că prezintă false reduceri, inexistente, ca pentru proşti, ca īn anii '90.

            Şi... să fim serioşi, pentru drive test n-ai nevoie de spam. Dar poţi oricum folosi link-ul din SMS pentru īnscriere.
            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

            Comment


            • Ești absolut sigur ca nu ai participant la un moment dat la vreo promotie asko/honda...card de fidelitate, oferta, whatever.... la care sa īti fi dat acordul ca vrei sa primești informatii si īnștiintari despre cele mai noi produse honda?
              "Ethics. That's always so inconvenient."
              Cal Lightman

              Comment


              • Evident că au acordul meu pentru produsele Honda. Şi primesc periodic diverse alte īnştiinţări care se referă exclusiv şi explicit la Honda şi care nu m-au deranjat niciodată.
                Dar ăsta nu e un produs Honda, e o măgărie romānească, un rahat puturos dat cu aromă de Honda....

                Băieţii forţează legea şi formulările, ca tot romānul. Sunt sigur că japonezii nu s-ar coborī la aşa ceva. Şi că dacă ar şti cu ce se ocupă HTR nu ar fi de acord cu "politica" asta.
                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                Comment


                • e un drive test honda. cu ceva extra. dar un drive test honda. poți sa fii convins ca in toată lumea marketingul face d-astea. asta e lumea in care traim
                  "Ethics. That's always so inconvenient."
                  Cal Lightman

                  Comment


                  • Dacă vrei să spui că e un drive-test, fie. Dar e cu nimic extra. Cu o minciună gogonată.

                    Īn realitate e doar o reclamă mincinoasă, băgată prin HTR şi diverse alte canale (cum spuneam mai sus, e şi pentru "clienţii speciali" ai Vodafone). Iar la HTR minciuna vine cu un drive-test "extra". Adică tot cu nimic extra, că mie nu mi se pare drive-test-ul vreo "ofertă". Eu cānd vreau să testez o maşină sun, mă programez şi mă dau cu ea. N-am nevoie de invitaţie. Sau de vacanţe mincinoase
                    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                    Comment


                    • vreau sa spun ca nu cred ca are rost sa īti faci inima rea si sa consumi timp revoltandu-te cu asa ceva. am primit si eu sms. l-am sters si in 3 sec am uitat de el
                      "Ethics. That's always so inconvenient."
                      Cal Lightman

                      Comment


                      • Ei... nu-s chiar aşa de īncordat.
                        Mai mult decāt orice sunt dezamăgit. De HTR.
                        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                        Comment


                        • oh. stai la coada. io sunt mai dezamagit decāt tine. dar nu de la spam
                          "Ethics. That's always so inconvenient."
                          Cal Lightman

                          Comment


                          • Şi acum că au trimis şi ei un newsletter normal, despre Honda (reducere la Civic 5d prin Rabla), a ajuns īn Spam. Şi asta nu pentru că le-aş fi dat eu vreodată Spam, dar le-au dat alţii.
                            Pentru că merită.
                            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                            Comment


                            • Salut,

                              Stie cineva ceva legat de rechemarea pentru airbag-uri in romania ?
                              http://www.capital.ro/honda-recheama...n-romania.html
                              Stirea este de astazi, desi tin minte ca sa mai vehiculat asta.
                              '07 Civic 5D 1.8 MT Executive Alabaster Silver Metallic

                              Comment

                              Working...
                              X