Honda Trading România - importator oficial

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by boris View Post
    Asistenta rutiera am tot dezbatut-o!!!Alta problema. Nici unul dintre cei 2 dealeri din Bucuresti nu au decontare directa cu Groupama - firma asta de asigurari nu stiu cat e de mare pe piata, dar stiu ca au cumparat la un moment dat vreo 3 firme de asigurare. Drept pentru care am schimbat parbrizul la un alt service. 28 milioane - inclusiv 410 lei fransiza au intrat in contul unui dealer ...Subaru!!! Iar baietii de la Subaru au spus ca au decontare cu toate firmele de asigurari. Probabil Subaru vinde in Romania un numar de masini pe care le numeri pe degetele de la o mana. Hai sa fim seriosi!!! Nu stiu cat respect fata de clienti arata aceste chestii ''minore''. Si, oricum, serviciile la acel service au fost impecabile. Au fost oameni care au schimbat Mercedes ca firma datorita service-ului...Honda???Un fleac...
    Si care ar fi legatura cu importatorul ? M-ai pierdut aici.
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • Originally posted by boris View Post
      Nici unul dintre cei 2 dealeri din Bucuresti nu au decontare directa cu Groupama - firma asta de asigurari nu stiu cat e de mare pe piata, dar stiu ca au cumparat la un moment dat vreo 3 firme de asigurare.
      Boris, Groupama include fostul Asiban, fosta OTP Garancia Asigurari SA si poate si altele pe care nu le stiu eu. Asko are in mod SIGUR decontare directa cu Groupama, asa cum a avut si cu Asiban-ul, nu stiu de unde ai scos tu contrariul. Doar din dorinta de a polemiza si de a da cu pietre acolo unde nu e cazul?
      "(...)Toți pe buze-având virtute, iar în ei monedă calpă, / Quintesență de mizerii de la creștet până-n talpă.(...) Toți se scurseră aicea și formează patrioții, / Încât fonfii și flecarii, găgăuții și gușații, / Bâlbâiți cu gura strâmbă sunt stăpânii astei nații!" MIHAI EMINESCU, Scrisoarea III http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alicia/

      Comment


      • Chiar nu stiu daca conteaza unde a fost postat. Daca nu iti convine unde a fost postat, trateaza-l ca postat ''la diverse''!!! Eu zic ca isi are rostul aici. Mai ales ca seful HTR a declarat ca ar vrea sa cam ''ia painea'' de la gura dealer-ilor prin deschiderea propriilor activitati de import, etc.

        Comment


        • Originally posted by Alicia View Post
          Boris, Groupama include fostul Asiban, fosta OTP Garancia Asigurari SA si poate si altele pe care nu le stiu eu. Asko are in mod SIGUR decontare directa cu Groupama, asa cum a avut si cu Asiban-ul, nu stiu de unde ai scos tu contrariul. Doar din dorinta de a polemiza si de a da cu pietre acolo unde nu e cazul?
          De unde am scos-o??? Am sunat la ei si o voce masculina mi-a spus ca nu au decontare directa cu Groupama. Nici nu polemizez , nici nu dau cu pietre. Daca am fost informat incorect, nu e problema mea. Daca au decontare directa, asta e. Datorita unui angajat neinformat au pierdut un client.

          Comment


          • E posibil ca ei sa fi ramas cu Asiban-ul in minte si sa nu faca inca legatura "Asiban" = "Groupama".
            "(...)Toți pe buze-având virtute, iar în ei monedă calpă, / Quintesență de mizerii de la creștet până-n talpă.(...) Toți se scurseră aicea și formează patrioții, / Încât fonfii și flecarii, găgăuții și gușații, / Bâlbâiți cu gura strâmbă sunt stăpânii astei nații!" MIHAI EMINESCU, Scrisoarea III http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alicia/

            Comment


            • Asko are decontare directa cu Groupama! No comment!
              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

              Comment


              • Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                Asko are decontare directa cu Groupama! No comment!
                Chiar nu ma intereseaza cum isi conduc unii afacerea, dar mi s-a parut ciudat sa nu pot pune un parbriz la un dealer Honda din motiv de asigurare. Daca chiar au, asta e, inseamna ca ASKO chiar sunt speciali. Spre deosebire de Carpati au decontare directa cu Groupama. 28 milioane s-au dus la Radacini. Cum am scris mai sus, nu e vina clientului.

                Comment


                • Ai si tu dreptate, nu-mi dau seama ce s-a intamplat!
                  Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                  "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                  "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                  Comment


                  • Originally posted by KMR View Post
                    Si care ar fi legatura cu importatorul ? M-ai pierdut aici.
                    Originally posted by boris View Post
                    Chiar nu stiu daca conteaza unde a fost postat. Daca nu iti convine unde a fost postat, trateaza-l ca postat ''la diverse''!!! Eu zic ca isi are rostul aici. Mai ales ca seful HTR a declarat ca ar vrea sa cam ''ia painea'' de la gura dealer-ilor prin deschiderea propriilor activitati de import, etc.
                    Evident ca are importanta unde postezi. Daca ti se pare ca nu e important unde scrii, fa asta doar pe topicul tau sau la diverse. Si, mai usor cu tonul, ca nu ma impresionezi deloc.
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • Da, da...de ziua ta!!!Tu esti ''notificatorul'' meu personal...Paste fericit!!!

                      Comment


                      • Originally posted by boris View Post
                        Da, da...de ziua ta!!!Tu esti ''notificatorul'' meu personal...Paste fericit!!!

                        Versuri din Parazitii sa folosesti cu apropiatii si prietenii tai, nu cu mine !


                        Pentru asta voi cere ban pentru tine ( http://www.metrolyrics.com/de-ziua-t...parazitii.html )
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • O sa ai un PM!!!

                          Comment


                          • Pentru ca este un PM nu o sa-l copiez aici dar voi reda ideea: @boris nu-si va cere scuze pentru mitocania de mai sus pentru ca la un moment dat si eu mi-am dat cu parerea, indirect , in ceea ce priveste situatia lui materiala - ce isi permite si ce nu ( exprimarea nu imi apartine ) . Mai era un motiv si mai pueril dar nu-l redau deoarece implica si alt membru al forumului.

                            Pentru asta am cerut sa i se dea ban conform articolului 2.b : http://www.hondafan.ro/forum/announc...php?f=122&a=11

                            Multumesc
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • Originally posted by boris View Post
                              Chiar nu stiu daca conteaza unde a fost postat. Daca nu iti convine unde a fost postat, trateaza-l ca postat ''la diverse''!!! Eu zic ca isi are rostul aici. Mai ales ca seful HTR a declarat ca ar vrea sa cam ''ia painea'' de la gura dealer-ilor prin deschiderea propriilor activitati de import, etc.
                              Poți să dovedești acuzele la adresa șefului HTR?
                              Și da, contează unde postezi.
                              CR-V e:HEV
                              JAZZ GD1 CVT
                              Ex: CR-V RE6

                              Ex: RDX TB1
                              Ex: Civic FD1

                              Ex - JAZZ GD1
                              Ex - ACCORD Type-R
                              Ex - DEL SOL EH6

                              Comment


                              • Nu era nici o acuza. Erau ca urmare a http://www.zf.ro/companii/honda-in-v...mania-5787098/. Eu prin ''propriile dealership-uri" inteleg ca exista posibilitatea ca dealerii mai neseriosi sa isi piarda din clienti. Ceea ce au facut Porsche, Citroen cu dealerii lor din Romania. Si ce urmeaza sa faca Ford. In sensul asta a fost folosit acel ''luat painea de la gura''.

                                Comment

                                Working...
                                X