Honda Trading România - importator oficial

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • HTR

    Primus, in ianuarie 2004, cand Mitsu oferea asistenta rutiera gratuita, HONDAFAN nu exista, iar un tanar de 20 de ani acum, posesor de HONDA, atunci avea 14 ani si doar visa la permis si HONDA in ograda,..SUNTEM IN 2010, frate...Delphi, ce-ar fi ca toti posesorii de HONDA sa beneficieze de asistenta rutiera moca, numai noi doi nu, eu m-as descurca cu asiguratorul si amicii, tu n-ai mai avea subiect de contre, care in general intaresc prieteniile, am fi cei mai fericiti si buni prieteni din lume,..cand toti au bagat furcile, topoarele si pistoalele in magazie, tu, cu aruncatorul de grenade pe umar, ne cauti prin curte, in principal pe mine,.. imi place chestia asta, e meseria mea,...daca n-ar fi fost dragostea amandurora pentru HONDA, nu ne-am fi intalnit pe acest forum si viata ar fi fost mai monotona..Cu respect, Willy si..Sarbatori Fericite!
    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

    Comment


    • Willy, la fel ca si in cazul tau, nici eu nu beneficiez de asistenta asta magnifica, dar nu ma lamentez. Daca tu vrei sa crezi ca sunt "Gica contra", treaba ta. Mie toate chestiile astea mi se par un fel de gogosi de marketing. Mai citeste te rog la ce da si care sunt conditiile de asistenta date de Mitsubishi - daca tot veni vorba - si gandeste-te daca chiar ai avea nevoie de asa ceva. Mie nu mi se pare ca n-as putea supravietui fara ele si cred ca asa cum nu am avut probleme in cei 15 ani de cand conduc, o sa ma descurc si mai departe. Pana la urma, daca o sa fie nevoie de ceva, apelez la prieteni. Poate ca la un moment dat o sa introduca si Honda chestia asta, poate ca nu,

      PS: eu sunt fericit si acuma si as fi la fel de fericit si daca s-ar acorda asistenta de catre Honda . Nu cred ca in asta sta fericirea mea. Si stai linistit, nu te-as cauta prin nici o curte curte... si nici nu am aruncator... (uite, in semn de prietenie, am pus si eu puncte-puncte, desi nu sunt sigur ca isi au rostul acolo)
      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

      Comment


      • Bine batrane, in semn de prietenie..punctele merg..inlocuiesc aaaa, sa ma gandesc putin..sa fim noi doi sanatosi si sa apucam acele viitoare oferte generoase ale lui HTR... imi place sa cred ca vor exista!..Doamne ajuta! S-auzim numai de bine!
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

        Comment


        • Dacă ar fi să alegeţi între:
          - asistenţa rutieră gratuită pe perioada garanţiei (care e doar ipotetică - poate o să am, poate n-o să am nevoie de ea)
          - reviziile gratuite pe perioada garanţiei (care sunt o economie certă),
          ce aţi alege?

          PS: Eu am reviziile gratuite şi de asta nu sunt supărat pe noua campanie HTR...
          '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

          Comment


          • eu nu am nimic si nici nu ma interesaza.
            cand am cumparat masina nu am beneficiat de vreo oferta si totusi am luat-o.
            in schimb m-ar incanta orice ofera as primi acum
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/alinp/civic/
            civic sedan 08

            Comment


            • Transmit salutari conducatoarei Civic-ului hibrid alb B-61(parca)-HTR; oare citeste pe aici?
              @ WillyCR-VFAN - nu, pentru ca lucreaza la HTR
              ramm
              omu cu warnu'
              Last edited by ramm; 28-03-10, 19:14.
              Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
              2 roti

              Comment


              • Asteptam amanunte despre aducerea lui ASIMO pe plaiuri dambovitene!.. Doc, postul 141 nu cumva e tot offtopic?,
                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                Comment


                • Willy, te asigur ca de indata ce Maruta va avea mai multe detalii si va avea voie sa le si divulge, ne va povesti cum sta treaba cu aventura lui ASIMO in Romania. Dar putina, putina rabdarica trebuie sa ai.
                  Cat priveste nemultumirea ta fata de decizia HTRo, eu as zice asa:
                  orice lucru sau in cazul asta orice campanie de marketing incepe cu o anumita data, ei daca data asta - din numeroase motive - a fost sa fie inceputul lui 2010, ce e asa de tragic in asta? Daca ar include si anul 2009 atunci automat ar sari toti posesorii cu masini achizitionate in 2008, s.a.m.d., deci un final fericit oricum nu s-ar obtine prea rapid.
                  Sigur ca poate fi frustranta o asemenea decizie dar insasi faptul ca tocmai am fost asigurati ca se lucreaza la extinderea acestui serviciu ar trebui sa ne bucure si nu sa ne faca sa pierdem tot felul de cuvinte la adresa acestor oameni care atat cat au facut in acesti 3 1/2 ani, dar au facut mai mult decat in 10 ani dinaintea lor.
                  Sa-i incurajam/motivam cu ce ar fi bine sa faca nu sa-i descurajam cu tot felul de gesturi, cred ca asta ar trebui sa fie parola pentru o asemenea firma.
                  Personal platesc 23€/an pentru un asemenea serviciu si in 11 ani am avut nevoie de el de doua ori, in ambele cazuri la dezapezire, deci cine poate sa-l faca, e bine sal faca, nu costa o avere si nici nu prea stii cand ai nevoie de el.
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • Dupa cum ai observat, am tot dezbatut subiectul zilele trecute, ne-am incins pe alocuri, dar acum, ne-am relaxat, personal am vorbit cu cei de la HTR, telefonic si tete a tete la Asko, mi-au explicat oamenii, foarte elegant, cum stau lucrurile, asistenta si navigatia sunt cele 2 probleme ale mele, ei sunt perfectionisti, iar eu i-am tocat la cap si deocamdata m-au lamurit. Am incredere ca intr-o zi le vor rezolva, vor deveni istorie si toata lumea va fi multumita. Tu platesti acei bani, nu e mult si in 11 ani ai avut nevoie de 2 ori,..dar ai avut..stii cum e omul.."n-o sa mi se-ntample tocmai mie", dar se mai intampla si uite ce bun e daca pe moment n-ai alte variante, in sfarsit, sunt convins ca la Honda volumul satisfactiilor va fi intotdeauna net superior celui al micilor deceptii,..in ceea ce-l priveste pe ASIMO, marturisesc ca m-am informat, respectiv "agitat" si sunt foarte aproape, sotia si baiatul ma intreaba in fiecare zi care-i situatia,.. mai am un vis, sa vad Japonia si HONDA la ea acasa,.. pana acum mi-a iesit tot ce mi-am propus, rabdare si tutun..Merci de informatii..Cu respect, Willy!
                    hondatu
                    Administrator
                    Last edited by hondatu; 29-03-10, 15:24.
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • Originally posted by Delphi View Post
                      Dati si voi niste exemple de alte marci din Romania care asigura asistenta din asta...
                      Citroen si cred ca si Ford
                      '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

                      Comment


                      • Si Mazda
                        1.8 i-VTEC MT CIVIC 5D Nighthawk Black
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/escobar/NHB
                        Mavi Travel - Aducem lumea mai aproape de tine
                        http://www.mavitravel.ro
                        STOP ACCIDENTELOR RUTIERE! VIATA ARE PRIORITATE!

                        Comment


                        • ASIMO vine în România: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...720#post329720 .
                          CR-V e:HEV
                          JAZZ GD1 CVT
                          Ex: CR-V RE6

                          Ex: RDX TB1
                          Ex: Civic FD1

                          Ex - JAZZ GD1
                          Ex - ACCORD Type-R
                          Ex - DEL SOL EH6

                          Comment


                          • Originally posted by Delphi View Post
                            Dati si voi niste exemple de alte marci din Romania care asigura asistenta din asta...
                            Până şi... Chevrolet.

                            Dar eu aş da serviciul ăsta gratuit nu în perioada de garanţie, ci în primii trei ani de după garanţie. Aşa, ca o... contraprestaţie la "pierderea" garanţiei.
                            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                            Comment


                            • Honda Trading România şi FC Dinamo anunţă un nou an de parteneriat



                              Comunicat de presă
                              Honda Trading România şi FC Dinamo anunţă un nou an de parteneriat
                              Honda Trading România anunţă prelungirea parteneriatului cu echipa de fotbal din Ştefan Cel Mare şi în sezonul competiţional 2010-2011. Colaborarea cu FC Dinamo a început în urmă cu 3 ani, Honda Trading România devenind unul din partenerii principali ai echipei.
                              Pe lângă proiectele de sponsorizare în susţinerea sportului, parteneriatul cu FC Dinamo vizează reînnoirea flotei cu ultimele modele de top Honda Accord.
                              Hirotomo Kani, Preşedinte Honda Trading România: “Fotbalul este unul din cele mai îndrăgite sporturi din România, iar parteneriatul nostru cu clubul Dinamo este deja unul tradiţional, fiind cel de-al treilea an în care suntem alături de echipă şi fanii săi. Aş vrea să subliniez implicarea noastră în susţinerea sportului, vom continua seria de parteneriate cu echipa, iar în curând vom anunţa derularea unor proiecte speciale.”
                              Astfel, Honda Trading România susţine performanţa în rândul sportivilor din România, promovand totodată creativitatea avansată ce defineşte tehnologia de top Honda.
                              Nicolae Badea, Preşedinte al Consiliului de Administraţie FC Dinamo: “Suntem încântaţi de continuarea parteneriatului cu Honda Trading România şi credem că este un rezultat al susţinerii reciproce în atingerea performanţei. Dinamo doreşte în mod constant performanţă prin valoare, dinamism şi inovare continuă, valori comune cu partenerul nostru Honda. “
                              Asocierea Honda Trading Romania - Dinamo îşi propune mai mult decat dezvoltarea unor servicii dedicate atât iubitorilor sportului cât şi fanilor Honda, iar strategia de colaborare cuprinde mai multe direcţii precum şi organizarea unor competiţii şi concursuri ce implică activ fanii celor doua branduri.
                              Honda Trading România a anunţat de asemenea startul celei de-a doua ediţii a competiţiei naţionale de condus eficient, Honda GreenChallnege, ce îşi propune să atragă în competiţie amatorii de şofat responsabil.
                              Honda Trading România, parte a grupului Honda Trading, şi-a început activitatea în septembrie 2006, în calitate de distribuitor autorizat în România al automobilelor Honda. www.hondatrading.ro
                              Fondată în 1948, compania Honda este în prezent liderul mondial în producerea echipamentelor motorizate, oferind o gamă vastă de produse şi tehnologii, cu o preocupare constantă faţă de mediul înconjurător. Honda se străduieşte să fie în continuare o companie pe care societatea şi-o doreşte, respectând angajamentele faţă de parteneri şi împărtăşeşte bucuria cu oamenii din toată lumea.
                              Dinamo Bucureşti este unul dintre cele mai importante cluburi de fotbal din România, care a câştigat numeroase titluri naţionale şi cupe ale României. Alb-roşii au revenit în grupele celei de-a doua competiţii europene, redenumită între timp Europa League datorită performantelor de pe terenul de fotbal. Dinamo cucereşte Cupa României în 2000, 2001, 2003, 2004, 2005 şi câştigă campionatul în 2000, 2002, 2004 şi 2007.
                              CR-V e:HEV
                              JAZZ GD1 CVT
                              Ex: CR-V RE6

                              Ex: RDX TB1
                              Ex: Civic FD1

                              Ex - JAZZ GD1
                              Ex - ACCORD Type-R
                              Ex - DEL SOL EH6

                              Comment


                              • ...........

                                Comment

                                Working...
                                X