Honda Trading Romānia - importator oficial

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Honda Trading Romānia - importator oficial

    Vă rog să puneţi aici īntrebările ce ţin strict de importatorul oficial īn Romānia al mărcii Honda.

    Eu sunt persoana de legătură īntre forumul Hondafan şi Honda Trading Romānia (HTRo) şi le voi transmite īntrebările voastre, urmānd ca, tot pe acest thread, să postez şi răspunsurile.

    Există şi un formular pe siteul lor unde puteţi pune direct īntrebările voastre, la secţiunea Relaţii Clienţi: http://www.hondatrading.ro/relatii-clienti .

    Alte date de contact:

    Honda Trading Romānia SRL

    Bd. Dimitrie Pompei nr.10A, Clădirea Conect Business Park, Etaj 5, Sector 2, Bucureşti
    Tel: 031/ 71 01 903-07
    Fax: 031 71 01 902
    E-mail: office@hondatrading.ro
    Web: www.hondatrading.ro
    CR-V e:HEV
    JAZZ GD1 CVT
    Ex: CR-V RE6

    Ex: RDX TB1
    Ex: Civic FD1

    Ex - JAZZ GD1
    Ex - ACCORD Type-R
    Ex - DEL SOL EH6

  • #2
    pun eu prima īntrebare:
    sunt interesați să aducă Accordul Type-S īn RO? dacă da, cānd?
    civic 2.2 5D FK3
    CR-V 2.2 AT RE6

    Comment


    • #3
      Or sa aduca Accord cu echipare Elegance in Romania?
      Echiparea Elegance pentru cine nu stie este intermediara intre Confort si Executive, dar cu mult mai multe dotari decat Confort.

      Are faruri ce ceata, are senzori de parcare, are USB, oglinda interioara heliomata, senzor de ploaie/lumina, volan/schimbator cu piele.

      Uite link: http://translate.google.com/translat...ch.php&prev=_t
      '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

      Comment


      • #4
        Originally posted by chipson78 View Post
        pun eu prima īntrebare:
        sunt interesați să aducă Accordul Type-S īn RO? dacă da, cānd?
        HTRo: "Nu excludem posibilitatea de a aduce pe viitor acest model, fara a avea insa o data fixata .
        Cu toate acestea, datorita climatului economic, preferam sa ne concentram pe oferta actuala si sa fim aliniati cu ofertele pietei la modelele pe care le avem deja in portofoliu."

        _ADN_, răspunsul referitor la Accord Type-S cred că este valabil şi pentru Accord Elegance. Se menţine portofoliul actual. Revin dacă am noutăţi pentru versiunea Elegance.
        CR-V e:HEV
        JAZZ GD1 CVT
        Ex: CR-V RE6

        Ex: RDX TB1
        Ex: Civic FD1

        Ex - JAZZ GD1
        Ex - ACCORD Type-R
        Ex - DEL SOL EH6

        Comment


        • #5
          Oferte speciale

          HTRo anunţă oferte speciale:
          • pt fiecare Accord cumparat incepand cu 20 Nov pana la 31 Ian (in limita stocului disponibil) se ofera 1000 litri carburant GRATUIT de la Rompetrol !!! (adica vouchere de 4000 RON)
          • pt fiecare model din oferta speciala (oferta disponibila la dealeri) cumparat incepand cu 20 Nov pana la 31 Ian (in limita stocului disponibil) se ofera 500 litri carburant GRATUIT de la Rompetrol !!! (adica vouchere de 2000 RON)
          http://www.hondatrading.ro/oferte/Ac...urant-CADOU/16
          CR-V e:HEV
          JAZZ GD1 CVT
          Ex: CR-V RE6

          Ex: RDX TB1
          Ex: Civic FD1

          Ex - JAZZ GD1
          Ex - ACCORD Type-R
          Ex - DEL SOL EH6

          Comment


          • #6
            Virago Impex, Merch Auto, Mirauto



            "Buna ziua,

            Referitor la problema de mai jos:

            Doresc sa specific foarte clar ca Honda Trading Romania a terminat contractele de colaborare cu :

            -Virago Impex (Brasov)
            -Merch Auto (Cluj)
            -Mirauto (Sibiu)


            Acest lucru exclude pe cei de mai sus din reteaua Honda si le anuleaza orice drept pe care il aveau ca partener autorizat.

            Legat de efectuarea garantiilor la un service neautorizat Honda – recomandarea noastra este de a se evita acest lucru, deoarece acesta poate conduce la pierderea garantiei, in cazul in care se constata ca operatiile respective au fost efectuate in mod necorespunzator (lucru care deja s-a intamplat in cateva cazuri).

            Avantajul de moment al unui pret mai redus se poate transforma astfel intr-un mare dezavantaj, cu implicatii in ceea ce priveste costurile, putand afecta inclusiv valoarea de revanzare.

            In concluzie, Honda Trading Romania recomanda consultarea listei de parteneri autorizati, care este in permanenta actualizata si poate fi accesata la:

            http://www.hondatrading.ro/dealeri

            O zi cat mai placuta,

            Florin Nita
            PR & Sales Coordinator

            HONDA TRADING ROMANIA SRL
            Dimitrie Pompei Blvd.No10A
            Modul III, 5th Floor, 2nd District
            Bucharest 020337, ROMANIA
            Tel +40 31 710 1903-07
            Fax +40 31 710 1902
            florin.nita@hondatrading.ro
            www.hondatrading.ro "
            CR-V e:HEV
            JAZZ GD1 CVT
            Ex: CR-V RE6

            Ex: RDX TB1
            Ex: Civic FD1

            Ex - JAZZ GD1
            Ex - ACCORD Type-R
            Ex - DEL SOL EH6

            Comment


            • #7
              Salut miscarea facuta de HTRo ! :-)
              Si uite-asa a "scapat" Sibiul de Honda. Nu ca ar fi fost Mirauto super-dealer, dar tot mai era ceva.
              Astept de 10 ani un dealer serios la Sibiu, desi sansele sunt minime in capitala romaneasca a VAG-ului .
              Jenant ...

              L.E. Remarcati cumva ca cele mai importante 3 orase transilvane nu au Honda?

              Comment


              • #8
                VAG are capitala mai mare, tot ardealul, nu doar Sibiu.
                sigpic
                Daca vine muntele la tine si nu te cheama Mahomed... fugi!!! Sigur e alunecare de teren!

                Comment


                • #9
                  Whattabout crosstour ? http://automobiles.honda.com/accord-crosstour/
                  Honda Civic 5D MY2012 1.8 A/T Polished Metal Metallic

                  www.aikibudo.ro
                  www.facebook.com/aikido.sakura

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by HonDanutzzz View Post
                    L.E. Remarcati cumva ca cele mai importante 3 orase transilvane nu au Honda?
                    Care? Targu Mures, Sibiu si Oradea?
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Nu mah, ca Oradea e fas, Tg. Mures in afara de spital (si tot ce tine de medicina & SMURD) nu are decat unguri si tigani, deci nu reprezinta un punct foarte cel mai extrem de important pentru Transilvania.
                      Ma refeream la Sibiu (investitori si firme din strainezia cat pentru toti ceilalti la un loc), Brasov si Cluj.
                      Nu imi lua afirmatia ca afront personal, insa puterea de cumparare in Tg. Mures nu e atat de ridicata cum vor ei sa para. E Sorin Terbea si inca 5 care sunt axati pe VAG (Sorin imi pare ca are A8L) si cam atat. Brasovul insa si Clujul sunt convins ca ar fi putut face ceva mai de calitate. Adica... Tg. Jiu are super dealer, iar Clujul pauza. Nici Sibiul nu e stralucit la capitolul asta, dovada fiind chiar Mirauto Motive care a avut "si-a spus cuvantul" pe piata sibiana de profil tacand cu maiestrie.

                      Comment


                      • #12
                        La Cluj o sa fie, deocamdata e showroom; e bine si atata...

                        La Brasov e Kampur-ul...

                        Deci nu-ti prea da numaratoarea. Iar Bistrita mi se pare mai degraba partia VAG-urilor, dar tot e dealer Honda acolo.

                        Stiu ca n-ai atacat pe nimeni cu remarca zisa-n graba, dar vezi ca io nu mi-s tigan nici ungur si tot din Tg. Mures am iesit Corect fie vorba sunt mai mult de 50% romani in oras (tiganii se declara tot unguri )

                        Mai sunt cativa pe langa Terbea, da nu-i stiu eu prea bine: Mai sunt Benta, Vlas si altii.

                        In fine, hai nu facem politichie pe topicul asta
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Sunt ceva zvonuri (neoficiale, insa am vorbit cu cineva din interior) ca Toyota Sibiu ar deschide si o reprezentanta Honda. Asteptam cu interes.
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                          Comment


                          • #14
                            Totusi la intrebarea "Daca fac reviziile la Virago pierd garantia ?" nu avem un raspuns. Daca da, de ce?
                            Daca mai am revizii gratuite oferite de un dealer autorizat Honda la momentul achizitiei de ce nu mai pot beneficia de ele daca dealerul nu mai este autorizat de HTR??

                            Cu lucrarile de garantie e clara treaba.
                            ....

                            Comment


                            • #15
                              E logic sa pierzi garantia daca nu mai este service autorizat. Daca mai ai revizii gratuite si ei nu isi mai pot respecta promisiunea ( pentru ca nu mai au dreptul ), eu le-as cere sa achite revizii facute la un service autorizat.
                              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                              My cars:

                              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                              Comment

                              Working...
                              X