Honda Trading România - importator oficial

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Salut si craciun fericit tuturor.am o intrebare la dvs...i s-a crapat parbrizul la careva fara soc mecanic(piatra etc...)ce pot face?
    Mentionez ca am anuntat dealerul care a facut foto si a trimis la centru(cred ca htr) ptr a vedea daca se face pe garantie.la ce m-am uitat eu nu se vede soc mecanic (adik ciupitura mai mare sau ceva spart) multumesc anticipat ptr orice raspuns!

Crv 2013-500km!!!!

Comment

• salutare
      sunt un proaspat proprietar de Honda CR-V si sunt curios daca mai stiti ceva de softul de navigatie care sa contina si harta RO ??
      poate stiti daca au aparut la reprezentanta
      o seara buna

Comment

• Si eu am trimis un mail prin octombrie anul trecut si n-am primit nici un raspuns. Probabil is ff ocupati cu vanzarile imense pe care le face Honda in Ro. Cam nesimtiti mi se par.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Comment

• Cautati pe forum, este topic special pentru navigatie. La mine functioneaza perfect pentru RO.
          '08 Honda CR-V 2.2 i-CTDi Executive, Nighthawk Black Pearl

NU mai folositi luminile de ceata atunci cand nu trebuie!

Comment

• Au aparut mici zone de rugina pe aripa stanga spate, langa pasajul rotii. Am verificat caietul de garantie si mi-am adus si aminte ca, pentru caroserie, exista o garantie de 12 ani. Masina este din 2007, deci s-ar preta unui caz deschis pe garantia fabricantului/importatorului.
            S-a mai lovit cineva de asa ceva?
            "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

'08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

Comment

• Vreau sa multumesc Honda Trading Romania pentru implicarea de anul acesta la intalnirea nationala Hondafan (2014).
              Vom face un rezumat la ceea ce s-a intamplat la eveniment si-l vom prezenta.
              Speram intr-o buna colaborare in continuare.
              CR-V e:HEV
              JAZZ GD1 CVT
              Ex: CR-V RE6

Ex: RDX TB1
              Ex: Civic FD1

Ex - JAZZ GD1
              Ex - ACCORD Type-R
              Ex - DEL SOL EH6

Comment

• Honda Brunch - oct 2014

Am fost invitati astazi (subsemnatul, KMR si Dio) de catre HTR la un Honda Brunch la noul dealer Honda Nord.
                Subiectul principal a fost prezentarea obiectivelor pentru 2015, noutatile de la Salonul Auto de la Paris, precum si prezentarea showroomului noului dealer din Bucuresti.
                Ce s-a aratat la Paris cred ca stie toata lumea, nu mai este o noutate. (Civic Type-R, HR-V, CR-V, Civic facelift, Jazz, etc.).
                Pentru piata noastra, vestea proasta o reprezinta retragerea modelului Accord, incepand cu 2015. Nu s-a anuntat oficial la aceasta intalnire, dar am intrebat mai multe persoane si se confirma ce auzisem de ceva timp.
                Una mai "calda" ar fi ca se doreste (si chiar exista pe stoc) comercializarea Jazzului Hybrid si pe la noi, iar productia lui va continua si in 2015, cand va aparea noul Jazz (fara varianta hibrida pentru inceput).
                Se pun mari sperante in noul HR-V si CR-V, in ceea ce priveste vanzarile pentru anul viitor.
                Dupa multe asteptari, in sfarsit, avem si noi parte de o noua motorizare (diesel 1.6 160 CP) si o noua cutie automata in 9 trepte..., iar la benzina, ceva nou va fi pentru Jazz, odata cu aparitia modelului din 2015.

Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1412798470.559053.jpg
Views:	1
Size:	63.6 KB
ID:	718824

Name:	ImageUploadedByTapatalk1412798620.533740.jpg
Size:	61.4 KB
ID:	718825

Name:	ImageUploadedByTapatalk1412798686.547886.jpg
Size:	25.8 KB
ID:	718826

Name:	ImageUploadedByTapatalk1412798752.241347.jpg
Size:	58.0 KB
ID:	718827

Name:	ImageUploadedByTapatalk1412798786.328207.jpg
Size:	49.7 KB
ID:	718828

Name:	ImageUploadedByTapatalk1412798834.831372.jpg
Size:	37.6 KB
ID:	718829

Name:	ImageUploadedByTapatalk1412798903.302414.jpg
Size:	64.2 KB
ID:	718830

Name:	ImageUploadedByTapatalk1412798946.583740.jpg
Size:	47.1 KB
ID:	718831

Name:	ImageUploadedByTapatalk1412798985.223539.jpg
Size:	59.4 KB
ID:	718832

Name:	ImageUploadedByTapatalk1412799011.029241.jpg
Size:	27.0 KB
ID:	718833

Name:	ImageUploadedByTapatalk1412799082.037334.jpg
Size:	23.0 KB
ID:	718834

Name:	ImageUploadedByTapatalk1412799129.367053.jpg
Size:	57.8 KB
ID:	718835
                Last edited by maruta; 10-10-14, 17:15.
                JAZZ GD1 CVT

Ex - JAZZ GD1
                Ex - ACCORD Type-R
                Ex - DEL SOL EH6

Comment

• Civic sedan cu facelift sti cumva se mai aduce la noi?
                  2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                  EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

Comment

• Originally posted by Dragos View Post
                    Civic sedan cu facelift sti cumva se mai aduce la noi?
                    Este buna intrebarea. Am sa ma interesez si voi posta aici raspunsul.
                    JAZZ GD1 CVT

Ex - JAZZ GD1
                    Ex - ACCORD Type-R
                    Ex - DEL SOL EH6

Comment

• Daca esti interesat de achizitionarea unuia, poti merge la Radacini Brasov sa intrebi. Se pare ca vor veni cateva unitati intr-o luna.
                      JAZZ GD1 CVT

Ex - JAZZ GD1
                      Ex - ACCORD Type-R
                      Ex - DEL SOL EH6

Comment

• Parca nu mai era in oferta la Honda...

http://www.hondatrading.ro/resources...rie%202014.pdf
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

• Radacini Brasov are comandate cateva bucati si vor sosi luna viitoare la un pret foarte atractiv.
                          JAZZ GD1 CVT

Ex - JAZZ GD1
                          Ex - ACCORD Type-R
                          Ex - DEL SOL EH6

Comment

• Ok,
                            merci de info.
                            2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                            EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

Comment

• Cel putin ca prima impresie asa mai de la departare, pare lucratura serioasa acolo.
                              Absenta Accordului de pe EUDM nu mai e o surpriza (neplacuta) fiindca s-a vehiculat de ceva vreme zvonul asta, dar in fond e o miscare trista.
                              Pe restul le asteptam.
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

• Nesimţiţi sau morţi de foame?

Hmm? Cine? Honda Trading, de vreme ce am primit un plic inscripţionat Honda - The Power of Dreams şi Premio Travel, fără expeditor, în care mă invită la cel mai apropiat dealer Honda să îmi ridic "voucherul oferit gratuit". De 400 Euro. Ca să mă duc în două excursii. Cu cine? Cu Premio Travel, desigur.

În plic:
                                - Scrisoarea de gâdi-gâdi, cu ce ofertă au pentru mine, inscripţionată Honda şi Premio Travel. Cică "tot ce trebuie să fac e să testez noile Civic şi CR-V 2015 şi să ridic voucherul oferit gratuit". "400 Euro DISCOUNT pentru o vacanţă de vis". Adică aşa au legat-o de Honda, cu Civic-ul şi CRV-ul.
                                - două flyere de 2 bani, de pus pe masă în show-room, cu Civic şi CR-V. Cu asta chiar s-au justificat că nu e spam, e despre Honda. Clar. Nici măcar nu scrie Premio Travel pe ele. Normal, că n-are Premio Travel vreo treabă cu maşinile Honda...;
                                - un flyer inscripţionat Premio Travel şi Honda, cu "Fascinanta Cappadocia". La doar 139 euro pentru mine, în loc de 539 euro. De fapt atât cât e şi pentru puleţii fără Honda: http://premiotravel.com/pubonline/do...brochure_3.pdf
                                - idem UAE, la doar 499 euro pentru mine, în loc de 899 euro. Tot ca la puleţi, desigur: http://premiotravel.com/pubonline/do...ochure_web.pdf

Băăă, da' chiar nu vă e ruşine??? Vă căcaţi în cutia mea poştală cu neruşinare?
                                Abslut penibil şi descurajant. Pentru că asta îmi arată cât de proşti mă (ne) cred cei de la Honda Trading.
                                Şi absolut lipsit de fair-play. Era mai cinstit să vândă baza de date cu adrese.

Cel de la HTR care a acceptat contractul ăsta e ori prost (de mă crede aşa prost), ori mort de foame (se poate citi şi bine recompensat). Punct.
                                Îmi pare rău de limbaj, dar nu meritaţi altceva.

Singura alinare e că la fel de cretini sunt şi cei de la Vodafone, care fac aceeaşi mizerie în plicurile cu facturi.
                                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

Working...
                                X