Ultimele articole din presa straina referitoare la Honda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acel crossover nu va aparea mai repede de 2014, din pacate.i
    Si Nissan are motive sa fie invidioasa pe HONDA daca ne gandim ca nu sunt prezenti pe piata cu un banal model de clasa compacta ( a la Civic) sau chiar unul mediu (a la Accord).
    De hibride nu mai vorbim.
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • pai in EU Nissan isi impart cumva piata cu Reno si din cate stiu eu incearca sa nu se suprapuna pe clase;
      au scos acum 300M hibrid sub brandul infiniti - o masina excelenta

      Cat despre crossovere, Nissan sunt cumva specializati in ele, 70% din portofoliul lor sunt in zona, aproape ca au "suvizat" toate clasele, de la mica la mare

      ot: faina poza cu Schumi (?) cand era la Benneton - ce vremuri dom'le
      "Ethics. That's always so inconvenient."
      Cal Lightman

      Comment


      • Nu e chiar un articol, dar este interesant: Honda Announces Revolutionary Next-generation “Earth Dreams Technology”
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • Incredibil! Incredibil! Cate artificii vor sa gaseasca si sa implementeze pe motoare, cand altii doar le supraalimenteaza si, eventual, pun injectie directa. Chiar am ramas impresionat de ceea ce am citit. Mi-a placut mult ideea pompei de apa electrice. De mult ma gandeam ca multe astfel de solutii clasice vor fi inlocuite mai devreme sau mai tarziu prin motoare si actionari electrice.

          Parca incepe sa sune a Honda, a inovatie, din nou. Jos palaria!

          Comment


          • Sunt si eu curios cat se va comenta pe acest forum introducerea noilor tehnologii ale inginerilor de la Honda.
            Cu siguranta nu va prezenta interes din moment ce nu este o stire negativa.

            Acum realizez ca se va da mare importanta salonului auto de la Detroit.

            Dl. Matsushita ne spunea ca este dezamagit de numarul mic de noutati venite de la Honda in anul 2011. Poate lucrurile se vor schimba incepand cu 2012.
            maruta
            Senior Member
            Last edited by maruta; 15-12-11, 15:33.
            CR-V e:HEV
            JAZZ GD1 CVT
            Ex: CR-V RE6

            Ex: RDX TB1
            Ex: Civic FD1

            Ex - JAZZ GD1
            Ex - ACCORD Type-R
            Ex - DEL SOL EH6

            Comment


            • Citind articolul asta si toate celelalte aparute in ultima vreme am o speranta ca sefii s-au trezit in sfarsit si civicul meu n-o sa tuseasca daca mai sta la mine inca 2-3 ani pana pot si eu sa-mi iau o honda noua
              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

              Comment


              • eu nu ma grabesc nici sa ma deprim si nici sa ma excit prea tare
                deocamdata e o declaratie de intentii... si atat

                astept cu nerabdare sa conduc masinile Honda cu EDT
                "Ethics. That's always so inconvenient."
                Cal Lightman

                Comment


                • Eu nu m-as grabi sa-i laud prea tare, pana la urma bugetele de R&D, fie ele mari sau mici, trebuia justificate cumva. Ok, poate cifrele anuntate sunt decente pentru motoare aspirate, dar in comparatie cu turbo...e greu de comparat (a nu se intelege ca imi doresc turbo).
                  Chestii cu adevarat revolutionare nu prea vad, au mizat pe imbunatatirea a ceea e au deja (CVT, dieselul de 1.6 derivat din cel de 2.2 etc) si au insistat foarte mult pe scaderea frecarii in cilindri. Mi-a atras atentia acea pompa electrica, inspirata din masinile sport precum si trecerea la DOHC pentru motoarele de 1.8 si 2.0 (sa fie adevarat oare ).
                  "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                  '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                  Comment


                  • Originally posted by maruta View Post
                    Sunt si eu curios cat se vor comenta pe acest forum introducerea noilor tehnologii ale inginerilor de la Honda.
                    Cu siguranta nu va prezenta interes din moment ce nu este o stire negativa.
                    ...
                    dupa cum ziceai domnule, interesul ca interesul dar proabil ca, comentariile tot cu tenta negativa vor fi. Asta-i trendu
                    R 42659 - Milano Red Ep3

                    Comment


                    • Originally posted by boris View Post
                      Cred ca are motive sa fie invidios si in alte clase http://www.automarket.ro/stiri/prese...qai-42201.html
                      ma intreb cine e hondatu din comentariile alea
                      si mai ales cine e BRR, ca eu cunosc o persoana care a avut fix trei honde si si-a luat un sportage.

                      scuze pentru off-topic.
                      civic 2.2 5D FK3
                      CR-V 2.2 AT RE6

                      Comment


                      • Originally posted by chipson78 View Post
                        ma intreb cine e hondatu din comentariile alea
                        si mai ales cine e BRR, ca eu cunosc o persoana care a avut fix trei honde si si-a luat un sportage.

                        scuze pentru off-topic.
                        Cine e "hondatu" nu-mi dau seama... Cine e BRR stiu foarte bine, si cred ca stii si tu, si cred ca-l cunosti personal.
                        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                        Comment


                        • ams.de a stat de vorba cu Ito-san si a aflat ca micutul roadster electric ar putea deveni realitate chiar in 2012:

                          http://www.auto-motor-und-sport.de/e...2-4178806.html
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                          Comment


                          • "Hondatu" e cu totul altcineva decat "hondatu" pe care il stim cu totii. A pus un comment cu numele Udo
                            My cars:
                            2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
                            ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

                            Comment


                            • Cineva a postat cu "Hondatu" iar eu cu Udo (dupa ce am observat ca abuzeaza de acest nickname, lucru care nu se intampla pentru prima oara).
                              Dezamagirea d-lui Matushita e de inteles fiindca sigur se refera la piata europeana si in special cea romaneasca, la urma urmei nu ajunge nimic spre RO in afara de noul Civic si noul CR-V.
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment


                              • pai eu zic ca noul 1.6 diesel, o sa cam bata la orice 1.5 dCi, la fel si cu 1.8 vs 1.6, mai lipseste caroseria. care n-ar fi chiar asa de greu de facut din moment ce ai hr-v in spate.
                                numai sa nu ne darame pretul...
                                civic 2.2 5D FK3
                                CR-V 2.2 AT RE6

                                Comment

                                Working...
                                X