Intalnirea Nationala Hondafan 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Ati putea lua in considerare si:
    1. Motel Cristina de la Bicaz/Neamthttp://www.complexcristina.ro/motel-cristina/despre , am organizat acolo cateva intalniri nationale cu DaewooClub.
    Are tot ce-i trebuie pentru asa ceva (daca e frig ni se pune la dispozitie restaurantul pe timpul noptii unde sa stam la taclale, putem veni cu bautura si carne de gratar, au gratar la care putem presta noi sau pentru cativa zeci de lei ne fac ei gratarul, garnituri, etc si ne servesc la mese, se poate servi masa la restaurant in conditii foarte bune, parcare mare, plimbari cu vaporul pe lac, iesire la Cheile Bicazului, etc) . Ca si acces, nu se fac mai mult de 4,5 ore din Bucuresti, 3,5 ore din Sibiu sau 3 ore din Brasov.
    2. Pensiunea Oranj din Costinesti http://www.turistinfo.ro/costinesti/...anj-c1275.html, acolo facem anual intalnire nationala in ultimul week-end din mai; foarte curata, nu au restaurant propriu dar se poate servi masa la pensiunile din apropiere.
    3. Pensiunea Flora din Lepsa, jud Vrancea http://www.turistinfo.ro/gresu/cazar...ra-c31902.html, foarte ok, ca si celelalte.

    Mentionez ca la pensiunile specificate am organizat sau am participat la intalniri ale unui forum auto.

    Nu cred ca un hotel este potrivit pentru asa ceva, nu ne putem desfasura in voie (adica sa stam cat vrem noaptea la taclale iar ziua la surubarit daca e cazul), unii vor sa stea la un gratar, etc.

    Oricum, indiferent unde se merge ar trebui sa sa stie de cate camere avem nevoie, macar cu aproximatie de la precedentele intalniri.
    ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

    Comment


    • #77
      Numar mediu de camere (cu 2 locuri): 30 ~ 35.
      Hai ca deschid si topic pentru cei care doresc sa vina, sa ne facem o idee pentru anul 2013, poate ne adunam mai multi.
      Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
      2 roti

      Comment


      • #78
        Peniunea Flora e cam naspa. Mancare naspa de tot. Ultima oara cand au fost aveau doar pizza (cu cas si cu urda ) si ciorba de burta.
        Nu stiu cum sunt camerele dar zona e semi-interesanta in 1 zi te plictisesti si nu stiu daca se merita drumul , mai ales pentru cei din V tarii, ca sa vada 3 bolovani de munte.
        Marea problema e drumul....daca vii de la Brasov "peste deal" e o portiune de vreo 3 km de drum forestier...dupa aia e brici pana la Gresu (abia l-au facut)...apoi pana la Lepsa e praf. Daca vii de la Focsani e praf drumul, cel putin intre Tulnici si Lepsa e bombardat.
        Oricum Lepsa e o locatie cam batraneasca...nu ai ce sa faci mai deloc. E un sat amarat destul de izolat de oras. Plimbari cu masina nu prea ai pe unde sa faci (poate CRV-istii sa dea o tura pe cheile Tisitei...dar nu cred ca te lasa padurarii aia.)

        La motel Cristina am stat. Cel putin cred ca ala e. E langa barajul Bicaz in curba. Zona e superba , mancarea acceptabila(dar e bine ca poti sa mananci si jos la debarcader unde e mult mai buna mancarea dar e plin de lume cu copii care vor cu vaporul). Eu am stat intr-o casuta..si conditiile erau jalnice. Dra cred ca daca mergi la campingul de langa debarcader unde sunt tot casute sunt conditii mai bune. Cel care vor ceva mai special e si hotelul vapor de pe lac cu restaurant pe punte !
        Neghinitzza
        Senior Member
        Last edited by Neghinitzza; 20-02-13, 11:34.
        '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Black (a.k.a. Vader)

        Comment


        • #79
          La Motel Cristina au bungalow-uri si camere in motel care sunt OK, la casute sunt practic conditii de camping, fara incalzire, etc. La Lepsa am fost anul trecut in februarie si era OK, mai putin faptul ca am prins o nunta a tapinarilor locali in restaurant de pana la 4.00 dimineata nu s-a putut dormi in corpul respectiv de cladire.
          ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

          Comment


          • #80
            Originally posted by Wolf-man View Post
            La Motel Cristina au bungalow-uri si camere in motel care sunt OK, la casute sunt practic conditii de camping, fara incalzire, etc. La Lepsa am fost anul trecut in februarie si era OK, mai putin faptul ca am prins o nunta a tapinarilor locali in restaurant de pana la 4.00 dimineata nu s-a putut dormi in corpul respectiv de cladire.
            Si nu ti-ai facut praf masina pana la Lepsa??
            '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Black (a.k.a. Vader)

            Comment


            • #81
              Nu, ce-i drept drumul era acoperit cu zapada batatorita. In februarie 2011 avea denivelari de la plombe, s-o fi stricat intre timp.
              ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

              Comment


              • #82
                Marius, de unde au iesit cele doua variante pentru data?
                Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                1000 Locuri de vizitat in Romania

                Comment


                • #83
                  Din experienta anilor trecuti, cam astea sunt datele cele mai votate. Daca exista si alte preferinte, se vor mentiona cand vom deschide topicul pentru vot.
                  Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                  2 roti

                  Comment


                  • #84
                    Daca va hotarati la Costinesti pot sa va recomand eu un hotel...puteti obtine oferte bune...au parcare mare si cred ca daca vreti gratare, etc se rezolva foarte usor.

                    Comment


                    • #85
                      O sa incerc sa-mi intind antenele sa vad pe unde mai merita mers pe aici prin zona (cu exceptia Albac si Coltesti - numai daca nu doriti in unanimitate sa repetam organizarea la vreuna din locatiile respective). Daca descopar vreo locatie care merita, o sa procedez ca si datile trecute: voi merge personal sa vad conditiile si, evident, sa iau un pranz acolo La mine o burtica umpluta cu "duiosie" este un aspect la care tin mult.
                      CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                      NEW ???
                      HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                      EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                      Comment


                      • #86
                        Cu locul de intalnire, banuiesc ca se va face un poll. Albacul ala e al dracu de departe si drumul nu e prea bun.
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #87
                          Recomand Taverna Pietrei Craiului (http://www.taverna-pietrei-craiului.ro/)
                          Este in rezervatia Pietrei Craiului, unde ff putini au primit autorizatie de constructie, din acest motiv fiind si extrem de izolata. Este atat de izolata incat n-are nici curent de la reteaua centrala, ci de la 2 generatoare pe benzina. Nu are televizoare in camere ci doar la parter, ultimii 3 km din drumul pana acolo se fac pe un drum de pamant tasat (nu e ucigator, il fac cu ctr-ul in 10 minute, fara sa ating, dar cu mare grija), insa totul este compensat de locatia in sine si de asezare.
                          Mancarea e buna (zic eu), camerele sunt extrem de spatioase si toata locatia are un aer...special. Am fost de vreo 10 ori acolo (prima oara organizand un team-building pentru 50 de oameni, pentru firma la care lucrez, ), am ajuns sa-l cunosc pe proprietar si cred ca ar fi o locatie foarte buna din multe puncte de vedere.
                          Singura problema, cum vad eu lucrurile, ar fi data de faptul ca vila este plina de copii vara, pentru ca se organizeaza ff multe tabere acolo. De aceea, daca se opteaza pentru ea, trebuie facute rezervari foaaarte din timp (cred ca cel tarziu luna mai, dar preferabil aprilie).
                          Nu stiu daca o sa pot sa particip, dar va ajut cu placere cu sfaturi si informatii legate de aceasta locatie, daca este nevoie.
                          Not so bored owner of the last FN2 in Romania

                          Comment


                          • #88
                            De asta stiti?
                            http://www.arsenalpark.ro/


                            Vis a vis de Casa Turistilor, poate ca si-or fi schimbat oamenii, ca acum in Ianuarie au fost mai mult decat in regula. Nu insist cu alte detalii.
                            Mogosh
                            Senior Member
                            Last edited by Mogosh; 25-02-13, 07:22.
                            CRV - 2013 - 2.0 AT - Lifestyle - Crystal Black Pearl
                            www.ungurubulan.ro

                            Comment


                            • #89
                              Ultimul weekend din iulie este Rock the City, o sa luam in considerare pentru votarea perioadei.
                              Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                              2 roti

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by Accord4ever View Post
                                Propun zona Prejmer-Tarlungeni. Nu de alta, dar in zona este si circuitul de karting de la Prejmer si s-ar putea face niste chestii pe-acolo. Cat despre cazare, totul este sa ne hotaram din timp ca loc este destul. Spre exemplu:
                                http://hotelguru.ro/grand-hotel-perl...lui-tarlungeni
                                Originally posted by Den1GRator View Post
                                Hanul Dracula langa Sighisoara.
                                Originally posted by Vali_lj View Post
                                Am mai putea incerca si Cheile gradistei un loc bine cunoscut ... loc de cazare si rupt anvelopele avem in tot complexul de la fundata
                                http://www.cheilegradistei.ro/resort...hid=11&lang=ro

                                3 variante pana acum, le votam
                                Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                                2 roti

                                Comment

                                Working...
                                X