Gratarul de sfarsit de vara - 10 septembrie

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by adytzu
    Daca ma lasati si pe mine si mai ales pe nevasta-mea sa dam o tura cu 1-2 Accord-uri, venim si noi. Nu mai avem rabdare pana in octombrie (cu prelungire, probabil, pana in noiembrie) ca sa facem un drive test oficial.
    Promit sa fiu bland. Ma intereseaza doar demarajul in conditii normale de trafic, zgomote interioare (daca sunt) si un pic, stabilitatea in curbe. Si inca ceva: viteza de reactie in cresterea turatiei dupa un condus usor subturat.
    Deci, ne primiti si pe noi?
    Sigur ca va primim! Eu va dau o tura - doua, no problem! Trebuei sa ma gindesc la un circuit de drive-test, un "Ciorogirlaring" :lol:

    Cu a 2-a la 15-20 merge f. bine. Ce m-a mirat pe mine este cum merge cu viteza intii la 15-20, adica f. lin.
    Honda Civic 2012 1.8 Executive + Navy M/T, Infiniti FX35 2007, ex-Honda Accord 2006 2.0 ES M/T, ex-Honda CR-V 2007 2.0 Elegance M/T,
    Externalizare IT | Solutii Resurse Umane | BPM Software

    Comment


    • #47
      Bogdane m`ai innebunit de fiecare data cand te mai vad pe strada pacolo cu ctr`u ala ROSUUUUUUU :d mai am un tov care e in liceu acolo toata ziua imi zice... intr`o seara chiar eram in spatele tau intro dacie... mah nene vreauuuuu sa ma dauuu cu CTR`UUUUUUUUUUUUUUUUuu:d

      Comment


      • #48
        aaa si niste stickere d-alea:d

        Si pana la urma cata lume o sa vina estimativ... daca poti Bogdane zi-ne tu !

        Comment


        • #49
          Nu conteaza cata lume vine, ci conteaza sa ne simtim bine! :wink:
          Stickere am si va aduc, am mai zis.

          Comment


          • #50
            dap asa e... trebe sa ma pregatesc mental pentru niste adrenalina:d , ma intreb de ce nu pun si ei ambulante pe civic type r? cine a-r mai murii in drum spre spital?

            Comment


            • #51
              Bogdane si sa nu uiti te rog frumos catalogul acela Made in Japan de la Hondatu.

              Va multumesc mult
              If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

              2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
              ex - 1986 Honda MT5
              ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
              ex - 2001 Honda Civic Type-R
              ex - 2007 Honda Jazz

              Comment


              • #52
                Gata, va rog frumos, cu offtopic-ul. Am sters eu umplutura inutila.
                Discutam mai multe la fata locului, aici discutam strict de intalnire.
                Da, Spider, nu te uit. :wink:

                Comment


                • #53
                  quod erat demonstrandum...

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by judge
                    quod erat demonstrandum...
                    Detaliaza. O luase razna rau de tot cu posturile si am sters ce era inutil. Am gresit cu ceva?

                    Comment


                    • #55
                      bogdan, evident ca ca dintr-un punct de vedere mai strict nu ai gresit si ti-ai facut datoria de admin. pe de alta parte, nu pot sa nu remarc ca stergerea post-urilor reprezinta un curs de actiune excesiv, nu neaparat impus de realitatea forumului.

                      faptul ca vom divaga permanent de la un subiect ("off-topic") ramane o realitate certa, dar acest fapt nu justifica neaparat masurile excesive care se iau uneori pe acest forum. vezi si reactia lui spoon la post-ul (in mod cert deplasat) al lui PwR.

                      Puterile implica si responsabilitate si "better judgement", nu neaparat exercitarea abuziva a acelei puteri...

                      Comment


                      • #56
                        Mai puneti o persoana pe lista ca vin si eu. Ma alatur lui Adytzu la un test drive cu ceva diesel de 2.2CTDi daca se gaseste pe vreun accord sau chiar si o benzinica de 2.0L.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • #57
                          dak ajung am eu o benzina de 2.0
                          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                          Comment


                          • #58
                            E buna si aia. Urmatoarea masina as vrea sa fie o honda, dar inca nu sunt decis: Civic 1.8Vtec sau Accord (pentru comfort) 2.0E / 2.2CDTI.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • #59
                              Te asteptam cu drag, Doc. :wink:
                              Judge, eu nu mai sunt dispus sa tolerez un offtopic atat de excesiv. La o adica, las sa curga mesajele daca sunt doar putin offtopic sau deviaza de la subiect si revin pe urma, insa deja se intrecuse masura.

                              On-topic: vad ca vremea ne joaca putin feste, dar, totusi, veniti, chiar daca e putin mai innorat. Din cate am vazut, maine n-o sa ploua in Bucuresti. Fac apel iarasi la cei care mai au un gratar portabil in plus. :wink:

                              Comment


                              • #60
                                Din pacate am gratar, dar nu e deloc portabil. Ne descurcam noi, chiar daca e nevoie sa facem mititei pe scutul la masina sau pe motor. :lol:
                                Afara e cancer acum, bate un vant de toamna ce te patrunde bine la oase, asa ca maine bagati subele in masina ca nu se stie.
                                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                                Comment

                                Working...
                                X