Daca am organiza o intalnire Honda la Bulgari ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca am organiza o intalnire Honda la Bulgari ?

    Intr-un week-end sa zicem (vineri-duminica), undeva pe litoral, Obzor sa zicem... cum vi se pare ? Poate ii invatam si pe ei ce masini sa cumpere. Daca nu am nimerit locul corect pentru a face aceasta propunere nu e cu suparare daca se sterge/muta topicul.
    B08KWK
    Junior Member
    Last edited by B08KWK; 21-09-09, 21:11.
    Orice iti poti inchipui este adevarat

  • #2
    Să ştii că nu sunt chiar veniţi cu pluta bulgarii. Au şi ei Hondele lor şi clubul lor: http://www.hondabg.com/



    YouTube - HONDA FAN CLUB BULGARIA
    CR-V e:HEV
    JAZZ GD1 CVT
    Ex: CR-V RE6

    Ex: RDX TB1
    Ex: Civic FD1

    Ex - JAZZ GD1
    Ex - ACCORD Type-R
    Ex - DEL SOL EH6

    Comment


    • #3
      Nu stiam. Eu iubesc tara asta. De Bulgaria zic. Nu prea am vazut masini japoneze pe soselele lor. Oricum... a fost un soi de gluma, nu era in sens peiorativ. Si daca au si ei club Honda... poate ca o sa fie si mai reustia actiunea....
      Orice iti poti inchipui este adevarat

      Comment


      • #4
        Noi nu reusim sa ne strangem prea multi nici pe plan local sau national dar sa facem intalnire in alta tara. In plus daca e nationala, o facem in Romania
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • #5
          Ce intelegi prin nu ne strangem prea multi ? Adica... despre ce numar vorbim ?
          Orice iti poti inchipui este adevarat

          Comment


          • #6
            De la cateva pana la cateva zeci de masini, nu stiu exact dar daca te uiti pe topicurile de intalniri ai sa vezi cam cati se strang.
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • #7
              Am vazut acolo.. si nu mi se par chiar putini, de aia si intrebam. Si fiind la bulgari cred ca e mult mai aproape ca timp de parcurgere al distantei... incat am putea sa o consideram drept una nationala.
              Nu fac aici apologia intalnirilor... dar e cineva interesat sa ne strangem la bulgari ? Fun, Honda, Drink & Drive. O fi rau ?
              Orice iti poti inchipui este adevarat

              Comment


              • #8
                Aia cu Drink & Drive
                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                My cars:

                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                Comment


                • #9
                  Au... m-am exprimat gresit. Scuze. Ziceam pe rand... altfel nu sunt de acord nici macar cu un pahar de bere si drive. No way. Alcool si drive nu fac casa buna.
                  Orice iti poti inchipui este adevarat

                  Comment


                  • #10
                    Ca sa vezi ce face hazardul, Drink & Drive.

                    S-a mai discutat pe forum despre intalnire in afara granitelor si era vorba de Rep Moldova. Dar daca prinde sa zicem ideea de a merge in alta tara, atunci ar merge incercata o intalnire comuna cu a celor din tara respectiva. Necesita insa bani si organizare... Luat leg cu culbul din Bulgaria etc. Nu e o idee rea dar e de "sapat" si nu stiu cine are posibilitatea si timp sa organizese o intalnire de asa anvergura. Aici vorbim de mai mult decat cineva din zona care isi rupe ceva timp si benzina ca sa vada si sa faca rezervari.
                    Accord 2009 2.4 M/T White Pearl ex Accord 2009 2.4 A/t Black Pearl
                    http://www.hondafan.ro/forum/album.php?albumid=193

                    Comment


                    • #11
                      La o asemenea anvergura e complicat.
                      Eu insa o vazusem ceva mai low.
                      Adica daca ne-am strange un grup care ar dori sa isi petreaca un week-end pe la ei pe undeva.. si i-am anunta eventual si pe prietenii bulgari pe forumul lor ca venim.. nu ar fi oare un prim contact ?
                      Nu stiu daca se leaga mai mult de atata, dar in orice caz am ramane cu week-endul petrecut acolo, alergatul pe soselele lor....
                      Orice iti poti inchipui este adevarat

                      Comment


                      • #12
                        Huh, la bulgari? Ce-ar fi de facut prin saracia aia de tara? Mai degraba la unguri, aia sunt maniaci cu Hondele. Unde mai pui ca au si una bucata Hungaroring.

                        Comment


                        • #13
                          Prefer Bulgaria pentru politistii mult mai prietenosi decat cei unguri.
                          Doi... este mult mai aproape.
                          Trei.. nu ai decat 60 km de romania, pana la Giurgiu.
                          Saracie de tara ? hm... turismul lor imi pare mult mai dezvoltat decat al nostru, dar asta probabil ca e alta discutie.
                          Pe mine personal Hungaroring-ul nu ma incalzeste cu nimic.
                          Orice iti poti inchipui este adevarat

                          Comment


                          • #14
                            Politisti prietenosi?? Tu ai fost vreodata in Bulgaria? Eu am luat n-spe amenzi pe degeaba (bineinteles, platite cu faimoasa bancnota de 5 euro), de genul 50 la ora intr-o zona in care era limitarea de 30 ascunsa dupa un pom si imediat inaintea masinii de politie! Ba mai mult, mi-a ridicat masina dintr-o zona unde NU exista parcarea interzisa si asta intr-o statiune pe litoral. Motivatia? Toata zona e cu parcare intezisa in afara de cele din fata hotelului. Ca asa vor ei! De atunci, m-am jurat ca nu mai merg la ei exceptand castelul din Balcic.
                            Turism? Hai ca-ti spun eu cateva lucruri despre turismul lor. Se intampla ca prietena mea sa fi lucrat in turism. Hotelurile lor nu sunt decat niste investitii ale mafiei cu unicul scop de a spala banii. Serviciile lor au fost si sunt mult sub cele ale grecilor sau turcilor si mult mai scumpe (cu magarii de genul all inclusive pana la 21:30 dupa care gata, la culcare sau platesti). Acum, cand lumea si-a cam dat seama, jumatate din ele au intrat brusc in faliment. Gata, si-au scos baietii bani. Daca asta e strategie de turism durabila, eu sunt Jeremy Clarkson.
                            Drumurile sunt praf (aproape ca mi-am rupt CR-V-ul venind de la Istanbul), orasele sunt praf, toata tara lor e praf. Un singur lucru mi-a placut: e ceva mai curat la ei decat la noi. In rest, ghertoi de militieni ca si la noi, ba chiar mai javre, interlopi in suv-uri alergand si forfecand traficul 'cum vrea muschiul lor', nesimtiti in trafic mai ceva ca la noi, cel putin in Sofia. Daca s-ar putea, as vrea granita directa cu grecii, fara jaful asta de tara la sud de noi.
                            In Ungaria am fost de n-spre ori, n-am avut niciodata tb cu politia, am mers si tare, plus ca exista o puternica comunitate Honda, cu state vechi. Pe Hungaroring te poti da contra cost si asta e placerea ce ami mare la o masina, sa vezi ce poate in viraje si cat de mult se pricepe si soferul. Talpa pe autostrada stie si bunica.
                            Grecia este iarasi o destinatie perfecta. Circuit la Serres, hondafani cat curpinde, oameni de treaba, o tara super. Aproape ca nici nu mi-am dat seama ca e politie pe strada. Ar merge o plecare in masa pe la vara.
                            Guest
                            Guest
                            Last edited by Guest; 22-09-09, 10:10.

                            Comment


                            • #15
                              Am spre 50.000 km in Bulgaria. Eu vad altfel. Nu ma intereseaza ce bani spala ei, ma intereseaza doar ca preturile sunt mai bune ca la noi si serviciile asemenea.
                              Nu compar Bulgaria cu Ungaria, Grecia, Turcia. Comparatia in sensul pozitiv se refera strict la romanica.
                              Nu stiu pe unde ai mers de ai gasit drumuri praf. Daca vorbim de Giurgiu- Varna si de acolo stanga sau dreapta nu am sa recalam decat vreo 13 km de autostrada care sunt peticiti. In rest.... mai pot vorbi de autostrada Sofia Stara Zagora, drumul pana la Veliko Tarnovo etc..
                              In fine, pareri si pareri. Mie imi place Bulgaria.
                              Inteleg ca esti un soi de cursier daca vrei sa te dai pe circuit pentru a-ti dovedi calitatile de sofer.
                              Eu merg cu masina de placere, nu am pretentii de pilot de curse. Fiecare cu placerile lui la urma urmei.
                              Orice iti poti inchipui este adevarat

                              Comment

                              Working...
                              X