Plecare Bucuresti catre Albac vineri dimineata

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    dumi, pe topicul celalalt incepusera deja neintelegerile, de aceea am deschis unul nou cu voturi, sa ne fie mai clar. am explicat in primul post cum sta treaba: maxim un sfert de ora asteptat intarziati, asta daca va fi de acord majoritatea celor prezenti. daca nu, intarziatii ne pot prinde pe drum.
    acum, asteptam sa se stranga voturi pana pe 29 iunie, apoi voi imparti lista in trei: plecare la 7, la 7.30 si la 8. va puteti muta atunci de pe o lista pe alta, avand in vedere ca voturile nu pot fi modificate.
    civic 2.2 5D FK3
    CR-V 2.2 AT RE6

    Comment


    • #17
      Alina - treci la invatat!
      Am fost pe traseul ala, e ok.
      Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
      2 roti

      Comment


      • #18
        problema cu traseul de curtea de arges e cam asa:
        avantaje: mult mai liber(nu sunt camioane), fara radare
        dezavantaj: drumul este valurit, dar fara gropi in asfalt. am inteles ca dealul negru e ca-n palma.
        civic 2.2 5D FK3
        CR-V 2.2 AT RE6

        Comment


        • #19
          OFF: Am votat si eu sa plecati la 7
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

          Comment


          • #20
            Originally posted by zagado26 View Post
            Accord4ever a propus varianta asta, ce parere aveti?

            "Bucuresti-Pitesti-Curtea de Arges-Blidari-Rm. Valcea. Veti ocoli tot dealul negru, distanta este mai mare cu vreo 10 km dar nu sunt camioane. E relaxare. Nu sunt camere, nu am vazut nici radare pe-acolo. Eu am facut traseul cu un Ford Ranger 3.0 turbodiesel si mergeam destul de legal."

            am un amic sofer pe un transporter si face toata tara cu materiale sanitare. mi-a recomandat si el varianta Pitesti - Curtea de Arges, din acelasi motiv: nu sunt tiruri.
            Honda Sacrilege 2.0 GPL A/T

            Comment


            • #21
              Sal tuturor,
              V-aş ruga să aveţi īn vedere cānd plecăm să fie īn fiecare coloană minim o maşină cu un detector de radar valid. Nu de alta, dar să nu pierdem timpul pe drum cu explicaţii a miliţieni. Uneori le pun īn nişte locuri aiure (ex pe autostradă unde sunt foste restricţii de viteză, etc.). Nu zic că o să alergăm dar ... paza bună trece primejdia rea.
              Maşinile se īmpart īn douć categorii: Honda si ... restul!
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Dacian/?g2_page=1

              Comment


              • #22
                am votat "ora 7"
                la 8 va astept in Pitesti (iesirea in autostrada Bascov)
                traseul va fi CArges - Valcea
                l-am facut si anul trecut (catre Fantanita Haiducului)
                cu maruta,ram&w33bbo si totul a fost OK
                iar daca nu ma insel si cei care au venit seara tot pe acolo au venit

                =================================
                Locatie: Parcarea Carrefour Militari
                Data: vineri, 3 iulie 2009
                Motivul: plecarea la Intalnirea Nationala 2009

                1. Bodo
                2. KMR
                3. chipson78
                4. Boggyman
                5. PanterA
                6. Doc
                7. zagado26
                8. maruta
                9. Dacian
                10. w33bb0
                11. ramm
                12. Alina_Jazz
                13. dum
                =================================
                Civic 5D 1.8 Nighthawk Black Pearl
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/dum/

                Comment


                • #23
                  Va rog, votati ora 7 altfel prindem aglomeratia din Bucuresti si s-ar putea sa plecati la ora stabilita mai putin decat sunt in lista. Cat despre drum, eu am facut vineri la ora 18:00 Dealul Negru si Valea Oltului si s-a mers civilizat. La urcare exista peste tot varianta de doua benzi, asa ca se pot depasi tirurile.
                  Doc
                  Hondafan Member
                  Last edited by Doc; 21-06-09, 23:01.
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                  ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                  Comment


                  • #24
                    Pai vad ca spre ora 7 se indreapta lumea asa ca e bine. Si eu am tot mers pe Dealul Negru si se merge foarte bine.
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • #25
                      vad ca trebyuie sa schimb poll-ul. acum a devenit dealul negru sau curtea de arges?

                      doc, cei care vor sa plece mai tarziu nu ii opreste nimeni, dar cred ca se vor alinia majoritatii. acum, sincer eu pana in ora 7 fac vreo 45 min maxim o ora pana in militari. intre 7 si 8 fac o ora jumate asa ca nu vad care e castigul daca pleci mai tarziu.
                      civic 2.2 5D FK3
                      CR-V 2.2 AT RE6

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by chipson78 View Post
                        vad ca trebyuie sa schimb poll-ul. acum a devenit dealul negru sau curtea de arges?

                        doc, cei care vor sa plece mai tarziu nu ii opreste nimeni, dar cred ca se vor alinia majoritatii. acum, sincer eu pana in ora 7 fac vreo 45 min maxim o ora pana in militari. intre 7 si 8 fac o ora jumate asa ca nu vad care e castigul daca pleci mai tarziu.
                        Looooooollll !!!
                        Scuza-ma, si eu bantui tot prin bucuresti si stiu ca asta e realitatea dar ma gandeam la ceva funny:
                        daca pentru ora 7 pleci de acasa la 6:15, pentru ora 8 la cat pleci?
                        Si intr-adevar cred ca bucurdistanul asta este o adevarata anomalie temporala....

                        Mi se pare extrem de haioasa afirmatia: "intre 7 si 8 fac o ora jumatate".

                        In schimb trebuie sa recunosc ca ai dreptate la faza cu plecatul. Si eu tot pe 7h00 as merge insa nu ma prea incanta C de Arges. As prefera valea oltului ca o cunosc mai bine dar vom vedea ce face chipson. Poate schimbi polul si atunci ne hotaram mai usor!
                        ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                        ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

                        Comment


                        • #27
                          Tot pe Valea Oltului mergem oricum, discutia era de la Pitesti la Valcea: pe Dealul Negru sau pe Curtea De Arges.
                          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                          My cars:

                          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                          Comment


                          • #28
                            Pe mine nu mă sperie Dealul Negru. Ba chiar este un loc īn care Civicul face diferenţa clar faţă de multe maşini . Dar şi pe Curtea de Argeş putem merge...
                            Din experienţele trecute, va fi foarte greu să mergem īn coloană. Poate mai indicat ar fi să ne stabilim nişte pit-stop-uri (Piteşti să-l luăm şi pe dum, Vālcea, Sibiu să ne vedem cu Denigrator, etc....).
                            maruta
                            Senior Member
                            Last edited by maruta; 22-06-09, 08:29.
                            CR-V e:HEV
                            JAZZ GD1 CVT
                            Ex: CR-V RE6

                            Ex: RDX TB1
                            Ex: Civic FD1

                            Ex - JAZZ GD1
                            Ex - ACCORD Type-R
                            Ex - DEL SOL EH6

                            Comment


                            • #29
                              Cu cat mai putine pit stopp-uri, cu atat mai bine Dum ni si poate alatura din mers si sa facem o oprire de cafea si regrupare la Sibiu ( zic si eu ).
                              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                              My cars:

                              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                              Comment


                              • #30
                                Putem oprii dupa Calimanesti, la OMV-ul de pe Valea Oltului. Mie imi place sa opresc de fiecare data acolo. De asemenea, mai putem face o oprire la Petromul din Sibiu pentru realimentare, insa nu stiu daca au loc mai mult de 10-15masini acolo.
                                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                                Comment

                                Working...
                                X