Nationala 2009 - Plecari din Bucuresti catre Albac

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by mad_wob View Post
    drumul sibiu-alba se "infunda" in sebes...trafic greu (tiruri) drum pe o singura banda....luati in calcul ca e posibil ca pe acel tronson sa pierdeti destul de mult timp.
    Problema aceasta s-a rezolvat si se circula destul de bine in Sebes; daca nu si e iarasi nebunie pe acolo cunosc o varianta care ne scoate direct in Alba pe niste serpentine delicioase, cu asfalt nou si necirculate.
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

    Comment


    • #32
      avand in vedere ca nu toata lumea va putea pleca cu grupul, poate n-ar fi o idee tocmai rea ca atunci cand se va stabili traseul optim sa fie postat aici. asa se vor putea orienta si cei care pleaca mai devreme si cei care pleaca mai tarziu...
      Honda Sacrilege 2.0 GPL A/T

      Comment


      • #33
        Good point HACC, thanks
        '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

        Comment


        • #34
          Pai tocmai de-asta am si deschis thread-ul asta: ca sa hotaram in mod democratic ceva si sa stie toata lumea
          B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
          Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

          Comment


          • #35
            Asa e w33bb0 multumiri si tie
            '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

            Comment


            • #36
              sibiul cum e vinerea la ora 9? ca din cate imi dau eu seama va trebui sa trecem prin oras
              civic 2.2 5D FK3
              CR-V 2.2 AT RE6

              Comment


              • #37
                E ok Sibiul, oricum nu e chiar atat de lung . Poate sa fie un pic de bulibasala prin centru dar pe o portiune scurta.

                LE: Si daca e in centru inghesuiala va duc pe alt drum si iesim repede.
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                Comment


                • #38
                  man, tu vii pana la urma la intalnire sau ce faci? ) ca de adus vad ca te inghesui sa aduci oamenii, da' pe lista nu esti inscris
                  CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                  NEW ???
                  HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                  EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                  Comment


                  • #39
                    Da ma normal ca vin, da io is freelancer . O sa platesc io direct acolo sa imi faca si factura omul.
                    Scuze de offtopic.
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                    Comment


                    • #40
                      Plecarea din Bucureşti după ora 8 e cam naşpa. La un 7 maxim 7:30 e încă acceptabil, având în vedere că suntem în vacanţă totuşi. Plus că aş propune o pauză de 2-3 mici sau cafea la Deduleşti, ca să ne mai relaxăm. Pauza în Piteşti mi se pare prea strânsă, iar alte variante ar mai fi pe Valea Oltului, dar nu ştiu cum sunt produsele pe acolo!
                      Maşinile se împart în două categorii: Honda si ... restul!
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Dacian/?g2_page=1

                      Comment


                      • #41
                        Daca vorbim de o pauza de cafea, OMV-ul de la Lotru este perfect. Iar de mancat, banuiesc ca facem asta la Albac.
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by hoinar View Post
                          hai sa-mi dau si eu cu parerea

                          da' mai devreme de ora 16:00 nu avem ce ajunge la albac. e ora standard de preluare a camerei. tinand cont ca se intra ca masa cu cina, care va fi pe la 7-8 seara, faceti-va toate socotelile ca timp.
                          KMR, asta cu masa .... rămâne de văzut. Nu ştiu câţi dintre noi vor rezista cu o cafea în fugă la OMV până seara la 19:00!
                          Şi nici ideea cu sandvişuri pe volan nu cred că ţine la toţi, tu ce zici??
                          Eu mă gândeam că mergem frumos în caravană nu că facem tur de forţă să ajungem leşinaţi la Albac după care să dăm târcoale mesei cu feţele căzute şi să jucăm în jurul focului cu limbile scoase!!!
                          Poate ar fi bine să vedem mai precis şi ora plecării că decât să picăm de nănel când ajungem mai bine ne odihnim de acasă.
                          Părerea mea .... democratică.
                          Maşinile se împart în două categorii: Honda si ... restul!
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Dacian/?g2_page=1

                          Comment


                          • #43
                            Ai dreptate, eu ma gandeam ca ajungem pe la 14:00 si putem manca acolo, chiar daca nu este inclus pranzul in pachet ( in sensul ca platim ). Daca se ajunge asa tarziu, trebuie sa mancam pe undeva . Si, pe de alta parte, in ultima zi avem pranzul, ca nu pare foarte realist sa plecam asa tarziu de acolo. Poate incepem cu pranzul in prima zi si terminam cu micul dejun in ultima. Mie imi pare mai logic asa.
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • #44
                              eu subscriu la ce a zis KMR. pana la urma e imp sa ajungem mai repede sa ne bucuram de ce vom gasi acolo nu s o lalaim pe drum aiurea.
                              Carpe diem!
                              Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

                              Comment


                              • #45
                                KMR, Alina, de acord si eu cu voi. din punctul celor de la pensiune cred ca e ok, fac un shift de mese, dand pranzul de duminica vineri si gata. doar sa fie ei pregatiti dar nu cred ca se pune problema sa nu fie.

                                si eu imi doresc sa ajungem cat mai repede acolo. sper doar sa fie ok si sa ne putem caza, sa nu behaim cu catrafusele dupa noi pana se elibereaza camerele
                                CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                                NEW ???
                                HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                                EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                                Comment

                                Working...
                                X