Nationala 2009 - Plecari din Bucuresti catre Albac

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by boggyman View Post
    @HACC: si eu vreau sa merg cat mai "legal" dar cat de incet vrei sa mergi daca pleci in toiul noptii si mai vrei sa te si pescuim pe drum?
    crede-ma ca stiu cum se merge in caravana, iar de data asta chiar nu am cum sa merg in asemenea conditii. o sa merg legal si cu opriri destule si desigur ca exista si posibilitatea sa ajung ceva mai devreme de restul grupului care pleaca la 08.00... nici nu am zis ca ma pescuiti la iesirea de pe autostrada, la intrare in sibiu sau la iesire din alba iulia, ci de undeva de pe drum... cand ne vom intalni vei intelege de ce trebuie sa ma deplasez intr-un anumit ritm. in plus nu este tocmai rau sa aveti un deschisator de drum care sa va poata informa despre existenta eventualelor radare de pe traseu.
    Honda Sacrilege 2.0 GPL A/T

Comment

@HACC: daca pleci la 4.00-4.30 vei avea drumul liber si mai mult ca sigur, oricat de legal ai merge, tot ai mari sanse sa ajungi acolo cand gazdele nici macar nu au deschis ochii. Nu te vad facand mai mult de 5 ore decat daca mergi infernal de incet, sub limita legala. Dar alegerea e a ta. Si eu imi doream sa merg relaxat si intentionam sa plec ceva mai devreme decat ora 07.00, dar incerc sa ma supun majoritatii... Daca n-am somn in noaptea de dinainte, te caut la un telefon si poate plecam impreuna

In al doilea rand, mii de scuze pentru ca nu ti-am trimis modelele alea. N-am prea stat pe acasa, iar pe-acolo pe unde am umblat n-am avut acces la Corel Daca nu e tardiv, ti le trimit diseara.
      B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
      Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

Comment

@HACC: tu stii cel mai bine. Oricum mai avem ceva timp pana atunci... sa vedem daca si la noi ramane batuta in cuie ora propusa
        Boggyman
        ACCORD 2.0i-VTEC Executive M/T NightHawk BlackPear-2007!
        CBR 600F4i Red-2005!

Comment

Originally posted by w33bb0 View Post
          @HACC: In al doilea rand, mii de scuze pentru ca nu ti-am trimis modelele alea. N-am prea stat pe acasa, iar pe-acolo pe unde am umblat n-am avut acces la Corel Daca nu e tardiv, ti le trimit diseara.
          e ok si in seara asta. mai sunt 2 saptamani pana la eveniment asa ca este timp. cu seagurile a fost mai urgent pt ca se fac la sibiu.

Comment

La printcenter.ro?
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Ma bag si eu in discutie.. cam tarziu ce-i drept. Am facut traseul Buc-Albac si retur si va pot spune ca daca mergeti calmi si relativ normal, va ia cam 7 ore, 7 ore jumate. Va recomand calduros traseul Bucuresti-Pitesti-Curtea de Arges-Blidari-Rm. Valcea. Veti ocoli tot dealul negru, distanta este mai mare cu vreo 10 km dar nu sunt camioane. E relaxare. Nu sunt camere, nu am vazut nici radare pe-acolo. Eu am facut traseul cu un Ford Ranger 3.0 turbodiesel si mergeam destul de legal.
              Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

Comment

foarte bune specificatiile tale privind traseul...

Comment

Originally posted by HACC View Post
                  cu seagurile a fost mai urgent pt ca se fac la sibiu.
                  Originally posted by KMR View Post
                  La printcenter.ro?
                  hacc, daca e printcenter.ro, ai grija cu ei nu le da bani inainte.
                  uite si de ce
                  civic 2.2 5D FK3
                  CR-V 2.2 AT RE6

Comment

Originally posted by chipson78 View Post
                    uite si de ce
                    Daca e vorba de printcenter.ro , e un client de-al meu Si le fac mai ieftin
                    My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car

Comment

asta daca mai au materiale pe stoc. a propos, la tine n-au datorii?
                      eu azi am primit un mail de la antitepari.ro, m-am gandit sa-l fac atent.
                      civic 2.2 5D FK3
                      CR-V 2.2 AT RE6

Comment

Au materiale pe stoc si treaba le merge. Nu le tin partea dar au de recuperat din piata aprox. 6 miliarde lei vechi ( suma eligibila, data de firma de recuperare la care au apelat ). Una peste alta sunt pe zero asa ca nu e panica. Daca as scrie eu cate firme au sa ne dea bani si ii recuperam foarte greu s-ar putea sa aveti mari surprize.
                        My cars:

Comment

deci, hacc, nici o problema, ignora-ne
                          civic 2.2 5D FK3
                          CR-V 2.2 AT RE6

Comment

S-a mutat aici continuarea înscrierilor pentru plecare: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...796#post243796
                            Last edited by maruta; 19-06-09, 13:03.
                            Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
                            In cautare de altceva

Comment

Originally posted by chipson78 View Post
                              uite si de ce

firma la care le-am comandat este : Metropolis – digital!

Comment

Hmmm sper ca nu e Metropolis acela pe care il stiu eu
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

Comment

Working...
                                X