NATIONALA 2009 - idei si propuneri de organizare si program

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    pantera, te ajut eu cu transportatul boxei, nici o problema. cate kile are nu ma intereseaza ca n-o duc in spate. sa-mi zici daca incape in portbagajul de accord sau trebuie sa vin cu civicania.
    civic 2.2 5D FK3
    CR-V 2.2 AT RE6

    Comment


    • #92
      w33bb0, da deci in orice caz vineri, dupa cum bine zici, nu vom putea face mare lucru in afara de socializare, la care sambata as zice ca dupa micul -dejun am putea vizita zona (racing sau nu, vedem noi), iar dupa masa de amiaza (cand va fi al naibii de cald) organizam acea asa-zisa "conferinta de presa".
      Da, vor exista oameni de presa, Tudor (username: accord4ever) de la Quattroroute care dupa cate se pare va primi din nou o Honda de la HTRO(!) si doi baieti din echipa www.voom.ro.
      ATI si ASKO vor si ei acolo deci cred ca se va putea raspunde la multe intrebari (chiar daca nu la toate).
      Cat va tine aceasta organizare, e greu de spus, dar sa zicem ca un maxim de 3ore (14.00 - 15.00) ar fi ok, dupa care mai vedem ce mai organizam.
      Ideile voastre (cel tarziu la fata locului) sunt oricand bine venite.
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • #93
        Pe Tudor il stim cu totii zic eu
        Cat despre timpul ramas liber sambata, cred ca vor fi destule masini cu modificari pe ici pe colo sub capota carora va merita sa bagam nasul. Eventual putem face niste teste cu unele dintre ele, modele pe care n-am apucat sa le conducem niciodata etc. Eu personal mi-as dori o tura intr-un CRX (del Sol sau nu). Vom avea si o Mazda 2 printre noi care va fi interesant de comparat cu un Jazz. N-o sa ne plictisim in parcare dupa parerea mea.
        B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
        Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

        Comment


        • #94
          Pozele cand le facem? In timpul vizitei, in timpul discutiilor de dupa masa, Cand?
          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

          Comment


          • #95
            Din ce scrie mai sus, am făcut o schiţă de program şi ar arăta cam aşa:

            Vineri, 3 iulie
            • sosire participanţi, cazare...povestiri pescăreşti de pe drum, amintiri din copilărie, etc.
            • 14:00 - 15:00 prânzul (pentru cei care ajung)*
            • 15:00 - 20:00 program liber
            • 20:00 - 21:00 cina
            • 21.30 - 22.00 prezentarea programului de a 2-a zi
            • 22:00 + .... party ?
            Sâmbătă, 4 iulie
            • 08:00 - 09:00 micul dejun
            • 09.00 - 10:00 prezentare maşini
            • 10:00 - 12:00 coloana Hondafan, vizitare împrejurimi
            • 12:30 - 13:30 prânzul
            • 14:00 - 15:30 conferinţă de presă
            • 15:30 - 16:00 şedinţa foto
            • 16:00 - 20:00 program liber
            • 20.00 - 21.00 cina
            • 21:00 + ...party Hondafan
            Duminică, 5 iulie
            • 08:00 - 09:00 micul dejun
            • 09:00 - 12:00 program liber
            • 12:00 - 13.00 prânzul (opţional)*
            • plecare participanti
            * preţul include 6 mese, probabil cu optiunea pranz vinerea - mic dejun duminica sau cina vinerea - pranz duminica

            SCOPUL ACESTEI INTÂLNIRI ESTE DE A PROMOVA ŞI ÎNCURAJA UTILIZAREA AUTOMOBILELOR HONDA. IDEEA ESTE CĂ AR FI BINE SĂ NE ÎNTOARCEM TOŢI CU BINE ACASĂ...
            maruta
            Senior Member
            Last edited by maruta; 16-06-09, 13:26.
            CR-V e:HEV
            JAZZ GD1 CVT
            Ex: CR-V RE6

            Ex: RDX TB1
            Ex: Civic FD1

            Ex - JAZZ GD1
            Ex - ACCORD Type-R
            Ex - DEL SOL EH6

            Comment


            • #96
              Mie mi se pare ok!
              '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

              Comment


              • #97
                You're cutting it close there maruta...
                Parerea mea este ca daca reusim sa ne aranjam pentru sedinta foto in jumatate de ora este mare lucru. Eu sunt de parere ca putem pune lejer o ora pentru foto, iar pentru discutiile in cadru festiv (cu presa etc), sa punem macar vreo 2 ore.

                In plus, Sambata, inainte de cina, ar fi tare frumos sa petrecem ceva timp prin parcare, sa ne mai holbam la masina unuia sau a altuia. Eu chiar vreau tura aia cu Mazda 2 si cu un CRX

                In rest sunt complet de acord cu tine.
                B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
                Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

                Comment


                • #98
                  Originally posted by w33bb0 View Post
                  Parerea mea este ca daca reusim sa ne aranjam pentru sedinta foto in jumatate de ora este mare lucru. Eu sunt de parere ca putem pune lejer o ora pentru foto, iar pentru discutiile in cadru festiv (cu presa etc), sa punem macar vreo 2 ore.
                  Fiind program liber după cele 2 evenimente de care pomeneşti tu, ele se pot decala în funcţie de necesităţi.
                  Originally posted by w33bb0 View Post
                  In plus, Sambata, inainte de cina, ar fi tare frumos sa petrecem ceva timp prin parcare, sa ne mai holbam la masina unuia sau a altuia. Eu chiar vreau tura aia cu Mazda 2 si cu un CRX
                  Fiecare face ce vrea la Naţională, dar ar fi bine să nu facem din Mazda un eveniment la o întâlnire Honda. Jos pălăria pentru dicorimel că este fan Honda şi că vine alături de noi, dar trebuie să respectăm scopul acestei întâlniri.
                  CR-V e:HEV
                  JAZZ GD1 CVT
                  Ex: CR-V RE6

                  Ex: RDX TB1
                  Ex: Civic FD1

                  Ex - JAZZ GD1
                  Ex - ACCORD Type-R
                  Ex - DEL SOL EH6

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by maruta View Post
                    Fiecare face ce vrea la Naţională, dar ar fi bine să nu facem din Mazda un eveniment la o întâlnire Honda. Jos pălăria pentru dicorimel că este fan Honda şi că vine alături de noi, dar trebuie să respectăm scopul acestei întâlniri.
                    Man, nu exagera. E vorba de o bucata Mazda si nu am zis ca trebuie toata lumea sa se dea cu ea. WTF? Nici macar n-am zis ca vreau sa dau o tura doar cu Mazda 2. Am exprimat in 2 randuri dorinta MEA proprie si personala de-a testa SI masina aia. Poate-s singurul, poate nu. Insa te asigur ca nu avea niciun caracter de obligativitate pentru nimeni sugestia/dorinta mea.

                    In plus, intreaga idee a unui program cat de cat batut in cuie este de a parcurge niste etape intr-un mod organizat. Era vorba de o sesiune de teste in care fiecare dintre noi sa se poata plimba cu ce n-are la dispozitie zi de zi...

                    So, are we cool?
                    B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
                    Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

                    Comment


                    • Originally posted by maruta View Post
                      SCOPUL ACESTEI INTÂLNIRI ESTE DE A PROMOVA ŞI ÎNCURAJA UTILIZAREA AUTOMOBILELOR HONDA. IDEEA ESTE CĂ AR FI BINE SĂ NE ÎNTOARCEM TOŢI CU BINE ACASĂ...
                      Văd că ajung să mă autocitez. Ce tare sunt...!
                      CR-V e:HEV
                      JAZZ GD1 CVT
                      Ex: CR-V RE6

                      Ex: RDX TB1
                      Ex: Civic FD1

                      Ex - JAZZ GD1
                      Ex - ACCORD Type-R
                      Ex - DEL SOL EH6

                      Comment


                      • Ma scuzati ca intervin, dar nu vreau sa deranjez pe nimeni cu masina mea.
                        Daca avem pb, pot veni pe scuter Honda la Albac , dar asta inseamna sa plec cu o zi inainte sau sa ratez evenimentul.
                        http://www.faiantasiparchet.ro

                        Comment


                        • tocmai d-aia plimbarea cu mazda n-are nicio legatura cu programul propus de catre maruta si pe care trebuie sa-l respectam. Recomand stabilirea EXACTA a programului (la minut) intr-o discutie pe aria moderatorilor, plecand de la propunerea lui Maruta (un moderator, pls deschide o discutie pe privat!). In urma stabilirii lui, trebuie respectarea intocmai de catre toti membri care vor sa participe la el (cine doreste alte activitati, e liber sa la faca in paralel cu programul oficial). Stiti si voi ca prea multa democratie (a se citi: aducerea la un consens a parerilor celor 50 de participanti) nu e prolifica.

                          Originally posted by chipson78 View Post
                          pantera, te ajut eu cu transportatul boxei, nici o problema. cate kile are nu ma intereseaza ca n-o duc in spate. sa-mi zici daca incape in portbagajul de accord sau trebuie sa vin cu civicania.
                          Nu incape in portbagaj, dar pe bancheta din spate, da. O sa incerc sa le incarc pe amandoua la mine (sper sa intre) si ne organizam vineri dimineata la ora 07.00.
                          PanterA
                          Senior Member
                          Last edited by PanterA; 16-06-09, 15:06.
                          Apasăăăăăl: 2008 Accord Coupe - San Marino Red - 190cp
                          GPL:

                          Comment


                          • Man, hai sa nu ne lansam in dispute pe teme de semantica
                            Nimic din ce-am zis nu contrazice scopul enuntat de tine, cu care sunt 100% de acord. Dar ca sa nu mai incing spiritele, o sa incerc sa-mi satisfac curiozitatea in seara asta daca ajung la tribunal la ora 19.00. Asa-i mai ok?

                            -- later edit --
                            Precizare: postul de mai sus este referitor la discutia cu colegul maruta. Intre timp s-a mai postat de 2 ori si n-am observat.
                            B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
                            Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

                            Comment


                            • Ce-mi plac mie băieţii deştepţi!
                              CR-V e:HEV
                              JAZZ GD1 CVT
                              Ex: CR-V RE6

                              Ex: RDX TB1
                              Ex: Civic FD1

                              Ex - JAZZ GD1
                              Ex - ACCORD Type-R
                              Ex - DEL SOL EH6

                              Comment


                              • Originally posted by PanterA View Post
                                Nu incape in portbagaj, dar pe bancheta din spate, da. O sa incerc sa le incarc pe amandoua la mine (sper sa intre) si ne organizam vineri dimineata la ora 07.00.
                                pot sa trec pe la tine sa o iau, nu cred ca e o problema la ora 6, indiferent unde stai(daca e in bucuresti)
                                civic 2.2 5D FK3
                                CR-V 2.2 AT RE6

                                Comment

                                Working...
                                X