NATIONALA 2009 - idei si propuneri de organizare si program

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

O sa vorbesc si eu cu Domnul Heimann, poate are timp
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

Comment

Eu sunt alaturi de Hondatu. Chiar ma gandeam sa va propun o intalnire si cu presa sau cel putin sa fie alaturi de noi un reprezentant sau doi de la reviste auto. Pe langa asta m-am gandit sa organizam si niste concursuri in cadrul acestei intalniri. Castigatorii ar putea primii cate o atentie gen breloc, sticker, sepci, tricouri etc, poate gasim cu ocazia asta si 1-2 sponsori.

Ce ziceti?
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

Foarte faina ideea, nu neaparat de premii sau sponsori ci ideea de mici concursuri "to spice up the day".
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

Comment

Exact, mentinem interesul celor care participa la aceasta intalnire si pentru cele viitoare, in plus de asta ar fi mult mai distractiv.
          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

eu propun ca premiul cel mare sa fie un crx del sol. prietenii stiu dc
            CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
            NEW ???
            HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
            EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

Comment

Originally posted by hoinar View Post
              eu propun ca premiul cel mare sa fie un crx del sol. prietenii stiu dc
              TAKE ME PLEASE! ME, ME, ME
              CR-V RE6
              JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
              Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
              Ex - ACCORD Type-R
              Ex - DEL SOL EH6

Comment

Sponsorul ar trebui sa fie HONDA, ca doar o sa-i facem reclama gratis.
                Maşinile se împart în două categorii: Honda si ... restul!
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Dacian/?g2_page=1

Comment

Originally posted by Dacian View Post
                  Sponsorul ar trebui sa fie HONDA, ca doar o sa-i facem reclama gratis.
                  Asta a fost gluma zilei, am ras de ma doare burta, deci merci frumos Dacian, chiar eram plictisit.
                  Singurul lucru care va va arata Honda este:

LE: Udo, ca sa-ti raspund si aici.

Raspunde-mi doar cu DA sau NU.

E adevarat ca la ultimele intalniri nationale accentul s-a pus pe impartirea a tot felul de articole de marketing?
                  Nu zic, au si ele importanta lor, dar de la asta si pana la a schimba modelul de tricou odata la 6 luni, plus sepci, breloace, rame de numere, stickere si alte briz brizuri, e cale lunga.
                  Nu condamn pe nimeni, un mare bravo celor care s-au ocupat, dar totusi, nu credeti ca e cam suficient si ce-i mult, strica? In fond nu asta e motivul pentru care ne intalnim.

E adevarat ca ultimele intalniri au fost marcate de prezenta intr-un numar prea mare a bisericutelor? Inteleg, unii dintre voi va cunoasteti bine, dar unde e coeziunea aceea de care dadeam dovada la inceput? Practic, unii dintre membri nici nu se pot integra, nu-i baga nimeni in seama. Plus ca, am simtit asa, ca un fel de raceala intre unii si altii si nu stiu de ce. Chiar as putea spune ca s-a instalat un plictis usor-usor pe la intalnirile astea mari.

Nu carcotesc, trag un semnal de alarma.
                  Pana la urma, pentru ce ne intalnim? Doar ca sa bifam o iesire in grup?
                  Last edited by BogdanRR; 30-04-09, 14:30.

Comment

bogdan, cam ai dreptate. ar trebui sa fim mai uniti, chiar daca fizic la o masa anul trecut nu am incaput mai mult de 8. tot e bine ca am ajuns si ne-am cunoscut mai bine. faptul ca anul trecut a fost prima mea prezenta si ca m-am simtit bine in mijlocul vostru m-a determinat sa ma implic acum la organizare. nu ca o indatorire, ci ca un ajutor pe care vreau sa-l dau.

insa oricum, trebuie sa facem cumva sa fim mai strans uniti in jurul V-TEC-ului nostru )
                    cred ca prieteniile stranse s-au legat anul trecut cel mai bine vineri si sambata noaptea, in jurul a numeroase doze/sticle/bebelushe de bere/vin pacat ca am cazut pe la 3 noaptea si oboseala si-a cerut drepturile.

si daca toti au propus breloace, sepci, tricouri, etc, vin si eu cu o propunere: oare ar fi scump sa facem niste fanioane pe care sa le prindem de masina (gen cu ventuza) cu HONDAFAN? totusi daca vom merge in coloana, sa stie lumea cine suntem. oricum, asteptati-va se se uite dupa noi ca la circ daca o sa fim atatea honde acolo. nu vreau sa ma laud, dar cand am mers cu crx-ul pana la albac sa discut pt cazare, se uita lumea la mine pe tot drumul ca la urs
                    NEW ???

Comment

si dupa cum zicea shurub aici, http://www.hondafan.ro/forum/showthr...t=5212&page=23, am si eu o propunere: sa facem un concurs "batranica" anului 2009 cu cea mai veche honda prezenta. nu de alta, da' sa-mi merit si eu medalia
                      NEW ???

Comment

hoinare:
                        in principiu e voie sa se faca orice pe linia de merchandising, dar trebuie organizare! La fel si concursurile "batranica intalnirii" s.a.m.d.

Bogdan:
                        mie nu trebuia sa-mi raspunzi nimic. Tu doar amintisei de ceva dar nu ai aprofundat, ceea ce am facut eu tocmai fiindca aveai dreptate.

Pe partea de presa trebuie sa vedem cu ce ne poate servi si Tudor, nickname: accord4ever. O sa vorbesc si cu Mihai de la voom.ro.
                        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

si dupa cum zicea shurub aici, http://www.hondafan.ro/forum/showthr...t=5212&page=23, am si eu o propunere: sa facem un concurs "batranica" anului 2009 cu cea mai veche honda prezenta. nu de alta, da' sa-mi merit si eu medalia
                          Hoinar, păcat că după facultate a plecat colegul meu în America, că riscai să pierzi medalia: tipul avea o Hondă de prin 60 şi ceva şi era impecabilă .... ceea ce m-a cam şocat având în vedere vârsta. Dacă aş putea să dau de el ... ai pierde medalia cu brio!
                          Acum serios vorbind chiar merita să vedem cea mai veche hondă funcţională, nu??
                          Maşinile se împart în două categorii: Honda si ... restul!
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Dacian/?g2_page=1

Comment

facem concurs si cu cea mai veche si cea mai noua honda
                            NEW ???

Comment

facem concurs si cu cea mai veche si cea mai noua honda
                              Cea mai nouă Honda la Națională eu știu cine o va avea. S-ar putea chiar să fie achiziționată în prima zi a întâlnirii. Așa că, să vă luați gândul...
                              CR-V RE6
                              JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
                              Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
                              Ex - ACCORD Type-R
                              Ex - DEL SOL EH6

Comment

Maruta, s-ar putea sa stii, dar s-ar putea sa nu. Sper sa stii corect
                                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Working...
                                X