Intalnire nationala 3-5 Iulie 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    So, in ideea unui viitor poll:
    1. Albac (judetul Alba)
    2. Coasta Croatiei cu un mic ocol (obligatoriu) la Plitvicka Jezera
    3. Germania la HONDAROPA (numai daca se tine in 2009. asteptam vesti de la hondatu. se pare ca da, deoarece s-a tinut in: 2006, 2007 si 2008)
    4.

    My '08 Civic Sedan 1.8 M/T
    hondacivic.ro
    blog.margescu.ro

    Comment


    • #32
      cunosc ffff bine zona albac ariseseni si pot sa confirm ca este misto de tot. peisaje superbe, pensiuni excelente si mancare buna etc etc.

      eu sunt pentru, chiar daca nu ma deranjeaza absolut deloc o noua nationala la Sibiu )))))0
      honda civic 5d 1.8 champagne silver, senzori parcare

      sibiu SB-11-WAW

      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/vladone/

      Comment


      • #33
        Cam cat este de mers de la Sibiu la Albac? In kilometri si ore, va rog.
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • #34
          sb - ab = 70 km, ab - albac = 100 km --> 170 km --> 2 ore si ceva de mers daca se circula bine intre sebes si alba

          eu am facut drumul din alba pana la albac cu o corsa d 1.2 80cp in mai putin de o ora jumate.
          CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
          NEW ???
          HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
          EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

          Comment


          • #35
            Salutam initiativa iar locatia se va supune voturilor si nu dorintelor individuale!
            Noi am stabilit mereu un lucru:
            pentru bucuresteni (care la urma urmei sunt majoritatea) si ieseni (care au mereu cel mai lung drum), locatia nationalei de vara sa fie in orice caz undeva in mijlocul tarii.
            100km de la Alba e mult, in 30min. esti la Cluj, iar aia e orice pozitie de pe lumea asta, numai centru tarii nu e.
            Deci asta o spun gandidu-ma la cele doua tabere mai sus amintite.
            Am fost in Apuseni, e o zona foarte frumoasa, iar daca majoritatea se va decide pentru ea, atunci acolo o facem.
            Daca hoinar ajunge cumva pe acolo, il rugam sa ne faca ceva poze.


            HONDAROPA 2009 se va organiza in al III-lea week-end din Iulie, cel mai probabil va fi week-end.ul cand ma voi intoarce din tara, iar daca cumva voi primi 4saptamani de concediu, atunci voi mai fi inca in tara.
            Deci SIGUR nu voi fi acolo.

            In ideea ca locatia de anul acesta a placut, eu o repropun. Si cred ca mai in mijlocul tarii nici ca se mai poate.
            So, in ideea unui viitor poll:
            1. Albac (judetul Alba)
            2. Coasta Croatiei cu un mic ocol (obligatoriu) la Plitvicka Jezera
            3. Germania la HONDAROPA (numai daca se tine in 2009. asteptam vesti de la hondatu. se pare ca da, deoarece s-a tinut in: 2006, 2007 si 2008)
            4. Fantanita Haiducului (jud. Sibiu)
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • #36
              am si poze de anul trecut, o sa ma stradui sa aleg dintre cele mai reusite sa le uploadez in seara aceasta, dupa ce ajung si eu pe acasa... oricum, la vara eu mai fac o mica vacanta acolo, asa cum am spus si inainte.

              si pentru ca trebuie sa fiu in continuare "partizanul" ideii mele, cred ca in conditii normale de vara si daca facem intalnirea macar pe 3 - 4 zile full sa stam la albac, eu zic ca merita si pentru bucuresteni si pentru ieseni sa faca un mic efort de condus in plus. sa mai spun si ca vom iesi ca si costuri sub fantanita haiducului? si cu banii de 2-3 zile la fantanitza vom putea sta la albac 4-5 zile? cei care au fost acolo stiu de ce zic asta.

              insa cel mai bine e sa mai stam cateva zile sa vedem cu ce idei mai vin ceilalti membri care nu au apucat sa citeasca topicul si apoi sa votam.
              CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
              NEW ???
              HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
              EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

              Comment


              • #37
                trebuie sa tinem cont si de finante..fiecare intalnire nationala costa destul (cazare, combustibil, mancare, etc)..daca ma gandesc cred ca fiecare m-a dus la ~ 15mil (nu am stat sa calculez exact, am pus in mare) si nu sunt chiar putini bani..pentru unii inseamna mai mult, pentru altii mai putin...o intalnire peste hotare ar insemna mult mai multi bani...si da si eu as prefera mai multe zile, un WE e mult prea putin si destul de obositor (de expl plecat vineri la Iasi, si intors duminca..iar sambata nu putem zice ca am stat )

                Si sa tineti cont ca anul 2009 o sa fie unul greu dpvd financiar pentru toti
                '17 Civic TypeR FK8 Championship White
                '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
                ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
                ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

                Comment


                • #38
                  iaca si pozele promise facute anul trecut la albac... poate le-am atasat putin in graba, insa am incercat sa fie cate putin din tot... sper sa fie suficient de sugestive pentru cei ce nu au avut ocazia sa vada pana acum zona

                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/hoinar/Albac/
                  CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                  NEW ???
                  HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                  EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                  Comment


                  • #39
                    Peisaje superbe, n-am nimic impotriva sa facem intalnirea la Albac.
                    '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                    Comment


                    • #40
                      http://www.turistinfo.ro/albac/cazar...uni-albac.html
                      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                      Comment


                      • #41
                        pensiunile la care am fost eu "poiana verde" - www.poianaverde.ro si "perla ariesului" sau "steaua ariesului" (nu mai retin exact) vad ca nu apar pe site-ul ala... sunt unele din cele mai faine din zona...
                        hoinar
                        Senior Member
                        Last edited by hoinar; 11-12-08, 12:37.
                        CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                        NEW ???
                        HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                        EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                        Comment


                        • #42
                          Sau direct in Sibiu, locuri sunt:

                          http://www.turistinfo.ro/sibiu/cazar...uni-sibiu.html
                          Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                          ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                          Comment


                          • #43
                            Si pentru ca sustin initiativa de ne intalni tot la Sibiu (vorbim de intalnirea din vara, da?) ... propun in acest caz Cabana Mai - 5* de pe Curmatura Stezii.
                            Avantaje:
                            1. 18 km de Sibiu, in directia Paltinis, via Rasinari - peisaje de vis
                            2. Cazarea o putem negocia, sunt prieten bun cu proprietarii pensiunii, dceci preturile de pe site sunt informative, de la ele insa avem rabat, zice eu, considerabil!
                            3. Avem drum liber si rapid pana in Paltinis, adica.... cine stie cunoaste si cine cunoaste mai vrea :P experienta de pe Transfagarasan din iulie anu' asta, cu viraje superbe, executate in ritm de WRC
                            4. Locatia e in centrul tarii, avantajand astfel pe toata lumea, si Iasul si Bucurestiul si Aradul (ai auzit Shurubule ) !
                            5. Multe altele .... :-)

                            Astept pareri!
                            P.S. Daca sunt cuminte, pana la anu' in vara, vin si eu motorizat , si promit ca nu mai vreau Ducati! Honda CBF600 sau 1100XX

                            Comment


                            • #44
                              Am fost eu anul trecut la Mai, in septemebrie, cu ocazia unui team-building al firmei unde lucrez (deh, corporatia asta... ) si nu m-a impresionat, chiar m-a dezamagit pensiunea asta. Asta, comparativ cu pretul pe care ni l-au cerut noua. Daca, HonDanutzzzzzzzzzzzz, poti negocia un pret bun, atunci e ok. Repet, raportul calitate - pret a lasat de dorit, asta datorita tarifelor occidentale care ne-au fost noua cerute.
                              In schimb, drumul spre Paltinis este superb...


                              ...sper ca n-am suparat pe nimeni...
                              "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                              '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                              Comment


                              • #45
                                nu zic ca nu arata foarte frumoasa si pensiunea de care zici tu, dar ai vazut ce "scoruri" sunt afisate la ei pe site in perioada de varf cand mergem noi? o camera single 81 euro? pai nici la hotel de 4 stele in alba nu-s preturile astea... sau iei o dubla la 89 x 2 pers x 4 nopti (sa zicem) = 712 euro... si cat sa-ti faca reducere omul acolo? 20%? rezulta 560 euro pentru 2 persoane timp de 4 nopti. fara suparare, nu-s angajat la patron, am propria firma, insa si in conditiile astea mi se pare mult... asta ca sa nu mai socotim ca in banii astia intra numai micul dejun... in conditiile astea daca va fi sa iti iei de papa la amiaz si seara, 2 persoane cheltuie acolo usurel 2500 lei... ca presupun ca nu mergem in sibiu la amiaza sa cautam o bodega ieftina sa mancam...

                                "multe altele" de la pct-ul 5 la tine probabil asta era...pretul ) MAREEEEE

                                anul trecut la albac am platit pentru o camera dubla (fusai cu sotia) 220 lei / noapte. asta ca sa va faceti o idee comparativa ca nivel al tarifelor de cazare. la anul probabil ca va costa ceva mai mult, insa pretul cred ca va fi in continuare rezonabil.

                                haideti sa gasim o locatie unde si din punct de vedere financiar sa ne fie bine. de banii pe care i-am calculat mai sus merem 1 saptamana la viena si facem si cumparaturi si cred ca mai si raman... cel putin asta e parerea mea...
                                hoinar
                                Senior Member
                                Last edited by hoinar; 12-12-08, 00:01.
                                CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                                NEW ???
                                HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                                EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                                Comment

                                Working...
                                X