Intalnire nationala 3-5 Iulie 2009

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by tokyodream View Post
    hehe, frumos la moeciu... imi place zona foarte mult...
    CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
    NEW ???
    HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
    EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

Comment

Sunt PRO Albac ca e aproape de mine + de asta iarasi voi fi pe drumuri in concediu si nu imi permit sa pierd un week-end pe drumuri in alta parte. Sibiul e iarasi o optiune pt ca voi fi pe Valea Oltului mai tot timpul.

Daca e vorba sa o facem in strainatate eu propun Elvetia (prietenii stiu de ce )

Singura chestia e ca trebuie sa-mi gasesc o Honda pana atunci daca reusesc sa iau alta poate vin cu ea cu riscul de a pierde 5zile pe drum.

Comment

place ardealu' la mine... Albac suna bine
        2006 Accord CL7 2.0 MT

Comment

Sau in Delta Dunarii. Peisaje frumoase, natura, un drum foarte bun ( pana la Tulcea dar si plin de radare ). Nu ma deranjeaza nici Albac.
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Numai la pescuit iti sta capul
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

in delta e nasol ca nu putem sa ajungem cu masinile.
              Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
              sigpic
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

Comment

Originally posted by yulasinio View Post
                Sunt PRO Albac ca e aproape de mine + de asta iarasi voi fi pe drumuri in concediu si nu imi permit sa pierd un week-end pe drumuri in alta parte. Sibiul e iarasi o optiune pt ca voi fi pe Valea Oltului mai tot timpul.

Daca e vorba sa o facem in strainatate eu propun Elvetia (prietenii stiu de ce )

Singura chestia e ca trebuie sa-mi gasesc o Honda pana atunci daca reusesc sa iau alta poate vin cu ea cu riscul de a pierde 5zile pe drum.
                eu merg unde o fi

iar pt Elvetia...
                The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

@bgdsta:
                  ardelenii nu vor tipa fiindca sunt in continuare in minoritate. Totul e sa nu tipe bucuresteniisi apoi iesenii, restul sunt destul de putinei.

@hoinar:
                  chiar daca aceasta comunitate a crescut de la an la an, asta nu inseamna ca toti vor mai veni odata plus noi venitii. Dar un numar de 70 de persoane e destul de realist.
                  Daca Sibiul are Paltinisul si Transfagarasul "langa el", ce avem interesant la Albac?

Sa nu uitam ca avem nevoie si de o parcare cat de cat serioasa, lucru de care ma cam tem ca nu exista in orice zona (Delta, poate chiar si Albac), fiindca experienta de la Iasi a aratat cati nervi iti poate pregati aspectul asta.
                  E destul de logic ca cu cat te departezi mai mult de "civilizatie", cu atat mai ieftin pretul de cazare.
                  La urma urmei vorbim totusi de un balans locatie centrala/pret bun/peisaje si facilitati aferente.
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

@hondatu: aceleasi lucruri pe care ti le ofera o zona de munte le are si Albacul. doar ca nu la o altitudine asa mare. un drum numai bun de calcat putin pedala , destule serpentine, raul Aries langa, turul de onoare il putem face in sus catre Arieseni, nu in ultimul rand mancarea ca la mama acasa. din cate imi amintesc, parcarile cred ca sunt destul de mari la ambele pensiuni incat sa ne gazduiasca pe toti. eventual acest aspect trebuie vazut concret. evident, nimanui nu-i va conveni sa-si lase masina noapte cine stie pe unde.
                    NEW ???

Comment

@hoinar: cred ca hondatu cand zicea de parcare mare se referea mai mult la posibilitatea de a face poze/filmulete de grup cu toate H-urile.
                      Oricum eu as alege Albac in dauna Sibiului si nu pentru ca nu mi-a placut la Fantanita dar ar fi frumos ca pentru fiecare nationala sa alegem mereu un alt loc (pe cat posibil). Eu zic ca sunt destule orase prin tara cu hondari membri forum (Timisoara, Craiova, Galati, Constanta, ... Arad pe langa care se poate organiza ceva.
                      Boggyman
                      ACCORD 2.0i-VTEC Executive M/T NightHawk BlackPear-2007!
                      CBR 600F4i Red-2005!

Comment

Originally posted by boggyman View Post
                        Oricum eu as alege Albac in dauna Sibiului si nu pentru ca nu mi-a placut la Fantanita dar ar fi frumos ca pentru fiecare nationala sa alegem mereu un alt loc (pe cat posibil).
                        Asa e!
                        '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

Comment

vedeti dc am deschis topicul de pe acum? macar am sintetizat niste idei cu privire la cum si pe unde si in ce conditii ne-am dori sa fie intalnirea de anul viitor...

oricum, ne auzim in 2009... eu o sa lipsesc putintel... pana atunci va doresc tuturor Craciun fericit si noul an sa va gaseasca sanatosi si sa va implineasca toate dorintele... LA CAT MAI MULTE HONDEEEEEE!!!
                          NEW ???

Comment

Va salut!
                            Nu pot sa spun ca nu-mi surade Albacul...ba chiar ma incanta foarte tare!

Am fost in zona acum ceva timp in urma si am jurat ca ma voi intoarce. Dar am cateva cuie...:

1. cum s-a spus, Valea Ariesului este o zona foarte, foarte linistita, tocmai buna de concedii relaxante, iar intalnirile Honda sunt destul de "zgomotoase" ...parca nu m-as simti in largul meu turand motorul intr-o astfel de zona, care se deosebeste atat de mult de Valea Prahovei, cartierul Bucurestiului, asa cum bine a zis un coleg mai sus...
                            2. trecand peste pct1, zona este extraordinar de frumoasa si parca nu ar merge doar de 1 w/end; am stat o saptamana si am zis ca e putin...
                            3. soseaua ce merge cu valea Ariesului e foarte serpuita si destul de ingusta in curbe, din cate tin eu minte, nemaivorbind de vizibilitate zero in curbe, fiind zona de munte;
                            4. zona este foarte bogata in precipitatii; Ariesul se umfla de multe ori pe an;
                            5. as zice da fara nici o retinere daca la Intalnirea de pe Valea Ariesului am face ceva altfel decat de obicei:
                            - am merge pana acolo in caravane Honda (oameni-masini)
                            - am ajunge acolo si am petrece ca oameni Honda, lasand masinile frumos parcate si pozate intr-un peisaj superb, fara sa le turam, fara sa deranjam;
                            - putem organiza ceva gen team building: exista in zona un important centru speologic, condus de d-l Lascu (daca nu ma insel) dir National Geografic, iar pesteri cu nemiluita si nu vorbesc de cele vizitabile cu bilet la intrare; zona mai este denumita si sweitzer-ul Europei;

Parerea mea!
                            '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
                            ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
                            ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
                            CONVERSE pe http://www.frogs.ro

Comment

din cauza crizei economice, in anul 2009 intalnirea anuala a Hondarilor se va tine in fata Guvernului.

de asemenea aceasta intalnire nu va fi numai a hondarilor ci se vor alatura si alte grupuri organizate, de pe alte forumuri auto-moto

Am zis! Howght!

cazarea, locul de parcare, bataia sunt oferite gratuit de fortele de ordine.
                              Suro Tono
                              ex Civic 5d, i-Shift, executive

Comment

nu ar fii cazul sa incepem discutiile si gasirea solutiilor pentru intanlirea nationala tinand cont de faptul ca deja suntem in luna februarie ? mai ales ca timpul zboara extrem de rapid...
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/caramalau/
                                Nimic nu este ceea ce pare a fii !

Comment

Working...
                                X