Intalnire nationala 3-5 Iulie 2009

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Mai acum ceva vreme vorbeam cu maruta despre posibilitatea organizarii Nationalei in Bucuresti. Plusurile ar fi faptul ca distractia este efectiv la orice colt de strada, deci socializarea ar fi la cel mai inalt nivel, iar pe langa asta, in vara Bucurestiul e destul de circulabil. Pe de alta parte ar trebui sa luam in considerare preturile, care sunt in mod cert mai mari decat in alte locuri, aici intrand cazarea, masa si distractia.

Ar mai fi un avantaj ca daca vine si Iasiul aici, probabil ca in momentele in care socializam ne-am strange destul de lejer 60 de masini. Au fost intalniri aici intre Bucuresteni unde s-au prezentat peste 30 de masini.

Asa ca poate punem pe lista si Bucurestiul ca posibila optiune. Avand in vedere ca sansele ca lumea sa fie de acord cu capitala drept loc de intalnire sunt foarte mici, eu as opta bucuros pentru Sibiu si anul viitor
    B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
    Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

Comment

Eu cand am zis de Corbeanca .... Sunt avantaje la Bucuresti dar pe de alta parte e un oras sinistru ( ma refer la trafic )
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Ei hai ca vara e circulabil. Mai nasol e cu poluarea, ca pe o raza de 50km in jurul lui n-ai sa simti miros de aer...

Comment

haideti totusi sa facem intr-un loc frumos, cat mai la munte, cu aer curat, verdeata si liniste... cred ca toti suntem satui de praf, claxoane, mizerie, poluare si alte semenea...
          CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
          NEW ???
          HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
          EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

Comment

Originally posted by w33bb0 View Post
            Ei hai ca vara e circulabil. Mai nasol e cu poluarea, ca pe o raza de 50km in jurul lui n-ai sa simti miros de aer...

Da, pana aproape de Ploiesti, unde simti miros de petrol

De ce n-am face pe la Cheia?
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Am si eu o intrebare, pe Valea Prahovei nu vreti?
              Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
              sigpic
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

Comment

@Delphi: ultima oara cand am fost la Cheia nici veveritele nu scoteau vreun zgomot... Era o liniste si-o atmosfera atat de idilica de ma durea. La Fantanita a fost ok ca am avut Sibiul la doi pasi. Cheia si Valea Prahovei in general sunt atat de fumate ca n-a mai ramas nici chistocu' de ele...

Comment

w33bb0, oare cum face veveritza? )
                  NEW ???

Comment

Cum adica "oare cum face veverita"? Latra, evident!

Comment

Bineinteles ca pretul joaca si el un rol important si definitiv locatia propusa de Hondanutzzz pica lejer.
                      In oras mare exista niste avantaje dar in mijlocul verii parca dezavantajele sunt mai multe, iar de un corso de 30 de masini prin Bucuresti mi.e mai groaza ca de limba rusa.
                      Multi dintre noi n-au uitat experienta de la Poiana Brasovului si de atunci ne-am cam invatat minte cu locatiil "grele si cu staif", asa ca nu pot sa-mi imaginez ca Valea Prahovei nu face parte din aceiasi categorie.
                      Dar daca se cere, de ce nu?
                      Personal am luat la ochi Albacul iar daca tot s-a pus problema datei, din partea mea:
                      definitiv primul w/e din Iulie.
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Valea Prahovei este un fel de cartier al Bucurestiului si este la fel de aglomerata ca si capitala, mai ales in weekend. Romanul tipic trebuie neaparat sa aiba parchet din rumegus plastifiat, usa metalica, arcada, si sa-si faca weekendurile pe Valea Prahovei, chiar daca sta cate 6 ore in masina pentru asta. In plus, sa nu mai vorbim de preturi. Eu as fi mai degraba spre o locatie mai izolata, mai linistita, unde sa ne putem si noi simti "mai intre noi", de aia am fost pentru Albac.
                        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Intru totul de "Accord" cu Delphi
                          '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

Comment

Era doar o idee. Valea Prahovei e aproape de buc, de gl, de ieseni. Cu cat mai multe variante cu atat mai bine. Ideea e ca daca se tine in ardeal nu stiu cati mai vin din zona moldovei. E cu dus-intors, asa daca facem mai aproape de moldova o sa tipe ardelenii. Parerea mea (eu nu am fost la Sibiu la intalnire si poate sunt si altii) ca la Sibiu ar fi bine. E si transfagarasanul, o locatie de care nu te saturi niciodata.

Parerea mea este ca, conteaza foarte mult si pretul. 50-60 euro pe camera pe noapte deja mi se par preturi de franta, germania. Poti sa pleci in Grecia si sa dai pe cazare 100 euro 4-5 zile. Nu toata lumea isi permite sa dea 1000-1500 de lei pe un weekend. Se gasesc pensiuni si cu 100-150 lei pe noapte la conditii foarte bune, nu cred ca avem nevoie neaparat de la 3 stele in sus.

Acum normal, se cauta variante si scumpe si ieftine si fiecare se gandeste daca isi permite sau nu. Problema e ca multa lume isi ia concediul in iulie-august. Si o cheltuiala de weekend de 1500 lei afecteaza. E bine ca s-a deschis subiectul de pe acum ca sa analizam cat mai bine variantele.
                            Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                            sigpic
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

Comment

bgdsta: sunt de acord cu tine cu preturile. insa nu trebuie sa uitam ceva: traim in romania pensiuni ieftine si cu conditii cat de cat bune nu prea exista. ambele pensiuni de la albac de care vorbeam au 4 margarete. si cred ca raportul pret / conditii e unul foarte bun pentru cine alege sa mearga acolo.

pensiunile care sunt mai ieftine (3 margarete sau below) sunt, in general, mici. nu trebuie sa uitam si un aspect important: e foarte probabil sa discutam de un numar de 50-60-70 persoane care vor veni la intalnire. pensiunile ieftine sunt, in general, mici ca si capacitate. nici nu vreau sa ma gandesc ce-ar fi sa fim imprastiati pe la vreo 3-4 pensiuni ieftine, care sigur nu-s toate una langa alta, si asta pentru ca o sa fim multi hondari pe acolo. se pierde tot farmecul intalnirii.

asadar, trebuie sa gasim o pensiune mare (de obicei astea au 4 margarete si pretul/persoana/noapte "sare" de 30-40 euro) sau doua mai maricele foarte apropiate. evident, daca rezervam toata capacitatea de cazare a unei pensiuni pe cateva zile, vom obtine un discont mai important. in acest fel, pretul / persoana cu cazarea si masa devine rezonabil.

era doar un aspect pe care am dorit sa-l subliniez pentru a nu-l pierde din vedere, intrucat il consider ca fiind important in reusita unei intalniri la nivelul acesta.

an dupa an, vad ca suntem tot mai multi hondari aici, iar daca intalnirile sunt reusite si relatiile dintre noi se vor strange si vom participa in numar tot mai mare la proiectele comune. nah ca am zis-o ca din carte
                              NEW ???

Comment

Working...
                              X