Intalnire nationala 3-5 Iulie 2009

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by Delphi View Post
    Bun, propune tu un loc de intalnire, ca vad ca toate celelalte nu iti plac.
    Nu e vb ca nu imi plac, sunt convins e ca foarte frumos acolo, dar cum vad ca s-a spus deja daca nu e semnal GSM (nu mai vb de 3G) eu nu pot sa vin, munca mea presupune sa fiu mai 24/24 online iar 2-3 zile offline imi sunt imposibile.
    Nu stiu ce sa propun eu, nu sunt asa umblat ca altii de aici, asta este, am sa sar si intalnirea asta...

Comment

Seth, este pur toretic sau este doar o propunere nu inseamna ca acolo va fii 100% intanlirea
      eu raman la ideea ca in prima faza este mai important stabilirea perioadei decat stabilirea locatiei.
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/caramalau/
      Nimic nu este ceea ce pare a fii !

Comment

Eu zic sa facem intalnirea la Corbeanca , langa sediul ZAPP
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Seth, inteleg problema ta. Hoinar poate sa verifice daca exista sau nu semnal si sa ne spuna.

Liviu, cred ca este devreme sa stabilim de acum o data, in principiu ar fi bine sa fie si Udo in tara atunci. S-ar putea sa fie 18 iulie, dar nu este 100% sigur.
          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

seth, doar stii ca noi suntem "buricul targului"... doar aici s-a facut unirea las' ca internet au si pensiunile pe acolo, semnal de mobil e bun (nu stiu pe zapp cum e), deci e rezolvabila problema ta...

repet, am fost anul trecut cu niste prieteni... eu pe orange ei pe connex, semnal ok pentru amandoi... pe connex putin mai slab... drumul e super ok, chiar si pentru masini tunate... au investit baietii in infrastructura, deci nu cred ca sunt probleme... putin off topic va pot spune ca o portiune din drumul acela e aleasa pentru liniutze de cei din alba... nu zic unde, ca poate citeste aici si cine nu trebuie...
            CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
            NEW ???
            HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
            EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

Comment

1. alba is fine to me. anywhere is fine to me.

2. de o excursie/caravana hondafan pe coasta croatiei ce ziceti?

3. la intalnirea de la iasi, hondatu zicea ca se intereseaza daca se organizeaza in 2009 marea intalnire europeana honda din .de. Poate ajungem si noi si o consideram intalnire nationala.
              Apasăăăăăl: 2008 Accord Coupe - San Marino Red - 190cp
              GPL:

Comment

Delphi : corect, este destul de devreme insa cred ca ar fii foarte bine daca s-ar tine cont de acest aspect: stabilirea datii cat mai devreme posibil. Motivul este ca multi dintre noi , inclusiv eu am putea sa ne stabilim concediile in functie de intanlirea nationala. la mine la lucru programarile pentru concediu de vara ies in luna ianuarie
                si da asteptam sa vedem ce zice si Udo azi dupa-masa

Comment

exact... data si perioada intalnirii sunt foarte importante pentru multi si trebuie stabilita cat mai devreme... in plus, in functie de perioada aleasa, daca ne hotaram pe varianta propusa de mine, va trebui sa ma duc din timp (minim 1 luna jumate) sa discut de rezervari... cererea de cazari este foarte mare pe perioada de vara acolo, in special din partea celor din sudul tarii... btw, cand am fost anul trecut, au venit acolo trei familii, una din tulcea, una din constanta si una din craiova parca... au stat o saptamana ca si mine...
                  Last edited by hondatu; 10-12-08, 14:27.
                  NEW ???

Comment

Liviu, uite si aici discutii apropos de data: http://www.hondafan.ro/forum/showthread.php?t=5797

PanterA, in Croatia e fain, eu din pacate sunt singurul sofer din famiglie si e un drum destul de lung de condus unul singur "dintr-o bucata", dar in principiu "de ce nu"?
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

merci Delphi

Comment

@Delphi: pai n-a zis nimeni dintr-o bucata, ci in 4-7 zile (cu cazari, bai de namol si beri incluse)

E foarte probabil ca intalnirea sa fie in perioada 15-31 iulie 2009.

So, in ideea unui viitor poll:
                        1. Albac (judetul Alba)
                        2. Coasta Croatiei
                        3. Germania la HONDAROPA (numai daca se tine in 2009. asteptam vesti de la hondatu. se pare ca da, deoarece s-a tinut in: 2006, 2007 si 2008)
                        4.
                        Last edited by PanterA; 10-12-08, 11:33.
                        GPL:

Comment

am intuit ca vor fi dezbateri (lucru bun) pe tema aceasta, de aceea am inceput de pe acum discutia. mi s-a parut o idee buna, o locatie care intruneste multe conditii (as zice ca aproape toate), care merita luata in seama. eventual o sa vorbesc si cu adi (denigrator) de la sibiu sa mergem un weekend sa stam la albac sa-l "corup" si pe el )

macar daca supunem la vot, stim daca ramane in picioare sau nu varianta... oricum, daca vine altcineva cu o alta idee ca locatie prin ardeal, sunt dispus sa dau o mana de ajutor la organizare.
                          NEW ???

Comment

Originally posted by PanterA View Post
                            @Delphi: pai n-a zis nimeni dintr-o bucata, ci in 4-7 zile (cu cazari, bai de namol si beri incluse)

E foarte probabil ca intalnirea sa fie in perioada 15-31 iulie 2009.

So, in ideea unui viitor poll:
                            1. Albac (judetul Alba)
                            2. Coasta Croatiei
                            3. Germania la HONDAROPA (numai daca se tine in 2009. asteptam vesti de la hondatu. se pare ca da, deoarece s-a tinut in: 2006, 2007 si 2008)
                            4.
                            Deliberat sau nu, ai uitat Corbeanca
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

my bad
                              GPL:

Comment

SIBIU - visul lui UDO
                                Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                                ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

Comment

Working...
                                X