Intalnire nationala 3-5 Iulie 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
    Den1GRator
    Senior Member

  • Den1GRator
    replied
    Cum nu, creste inima in mine cand vad

    Leave a comment:

  • Delphi
    Super Moderator

  • Delphi
    replied
    Originally posted by Den1GRator View Post
    Daca e asa atunci nu e in regula, eu cand am fost cu Alin acolo am inteles ca pretul normal e undeva pe la 180 lei si ne fac o reducere...se pare ca romanu tot roman e si cand e mot
    Poate o noua intrebare nu ar strica?

    Si nu esti mandru (de roman)?

    Leave a comment:

  • Den1GRator
    Senior Member

  • Den1GRator
    replied
    Originally posted by lucky62 View Post
    . Am sunat la vila cu pricina sa intreb de o cazare : ac. pret !!! nu e posibil sa vina un organizator, sa inchirieze tot si sa nu faci o reducere, ceva . care e problema ca merg doar 2 zile ? de asta ma jupoaie ? cred ca pt. 14 zile acolo trebuie sa fac imprumut cu ipoteca .
    Daca e asa atunci nu e in regula, eu cand am fost cu Alin acolo am inteles ca pretul normal e undeva pe la 180 lei si ne fac o reducere...se pare ca romanu tot roman e si cand e mot (

    Leave a comment:

  • hoinar
    Senior Member

  • hoinar
    replied
    era vorba de mesageria interna a acestui forum, nu de adresa de yahoo, de ex. doc s-a prins imediat fara griji, raspund la toata lumea care imi trimite datele.

    Leave a comment:

  • Slippery
    Senior Member

  • Slippery
    replied
    Originally posted by hoinar View Post
    hmmm... am o mica problema in trimiterea de mesaje la unii dintre voi. Doc, la tine, de exemplu, vad ca ai setat sa nu ti se trimita mesaje private. ca sa nu iau toata lista la rand pe incercate, va rog sa-mi trimiteti un mail pe alintpopa@yahoo.com unde sa-mi specificati fiecare numele complet si id-ul de pe hondafan, iar eu va voi da un reply cu datele necesare pentru plata.
    Ti-am trimis mail, vezi ca uneori Yahoo! baga unele mailuri in SPAM. In concluzie n-ar fi rau sa te uiti si acolo dupa mesaje...

    Leave a comment:

  • hoinar
    Senior Member

  • hoinar
    replied
    lucky, eu sper ca la albac sa se simta toti asa cum m-am simtit si eu cand am fost: ca la mama acasa. si nu ca slogan, ci pe bune.

    Leave a comment:

  • lucky62
    Senior Member

  • lucky62
    replied
    am inteles , problema suntem noi CARE DAM, nu ei care cer la nesimtire ! nu sunt prea umblat prin EU dar pe unde am fost lumea avea bun simt. la noi cer si pe masa si pe tacsu, cum se zice . repet nici un repros la adresa oragn. toata lauda insa ma revolta nesimtirea din "turismul" nostru. am sunat la vila cu pricina sa intreb de o cazare : ac. pret !!! nu e posibil sa vina un organizator, sa inchirieze tot si sa nu faci o reducere, ceva . care e problema ca merg doar 2 zile ? de asta ma jupoaie ? cred ca pt. 14 zile acolo trebuie sa fac imprumut cu ipoteca .
    lucky62
    Senior Member
    Last edited by lucky62; 28-04-09, 08:11.

    Leave a comment:

  • hoinar
    Senior Member

  • hoinar
    replied
    Originally posted by lucky62 View Post
    iarta-mi indiscretia, ce lucrezi frate ?eu sunt bugetar si nu cred ca este "super ok" 18 milioane 3 nopti ? iar comparatia cu un hotel 4 stele din BG nu este deplasata ! parerea mea.
    man, 6 milioane (aka nici 150 euro) pe 2 nopti de full (2 persoane) eu continui sa zic ca e super ok (scuze si eu off topic!!!) anul trecut platind peste 8 milioane cazarea in regim de demi-pensiune, trebuind sa mai platesc si pranzul (noroc ca nevasta nu mananca mult!!!). per total am depasit 10 milioane pe usor la fantanita haducului. si cred ca nimeni nu a comentat. de aceea zic ca e super ok.

    daca vrei, la anul facem intalnirea nationala in tara vecina, daca tot ne si inmatriculam masinile acolo, ca sa iesim mai ieftin. abia astept sa vad impresiile fiecaruia la finalul intalniri, inclusiv comparativ cu intalnirea de anul trecut. macar sa stiu daca a meritat sa ma zbat sa va aduc pe toti in apuseni

    later edit
    Cam asta ar fi acolo, pt 40 euro/zi/pers ALL INCLUSIV !! SE COMPARA ?
    NU SE COMPARA!!! compara albena cu restul ce e in bulgaria. plus ca te referi la mere si noi vorbim de gutui, am mai spus-o. daca mergi intr-un concediu, e ok albena. poate pentru tine. dar noi mergem un weekend in romania. si daca tot vrei sa compari, fa asta cu tarifele de oriunde altundeva din tara.

    si pentru ca tot ma mananca limba, asa am gasit si eu cazare super ok in buricul targului in viena in jur de 40 euro / persoana / noapte. noh, sa zic si eu sa facem intalnirea nationala honda la viena? plus ca sunt convins ca nu se compara conditiile cu cele din bulgaria, ce zici?
    hoinar
    Senior Member
    Last edited by hoinar; 27-04-09, 23:30.

    Leave a comment:

  • KMR
    Super Moderator

  • KMR
    replied
    Scuze, n-am zis nici ca e ieftin nici ca e scump, am zis doar sa nu discutam subiectul asta aici . In cazul meu : 1 persoana , 2 nopti all inclusive - 300 lei . Just for info: lucrez in vanzari
    LE @lucky62 : am continuat pe threadul tau
    Scuze de off topic !
    KMR
    Super Moderator
    Last edited by KMR; 27-04-09, 23:23.

    Leave a comment:

  • lucky62
    Senior Member

  • lucky62
    replied
    Originally posted by KMR View Post
    Hai sa nu intram in polemica cu pretul
    iarta-mi indiscretia, ce lucrezi frate ?eu sunt bugetar si nu cred ca este "super ok" 18 milioane 3 nopti ? iar comparatia cu un hotel 4 stele din BG nu este deplasata ! parerea mea. all inclusiv acolo inseamna ( pentru cine are rabdare):
    1. Mic dejun bufet suedez (7.30 – 11.00) – tip continental sau englezesc si ofera o varietate de branzeturi, carnaciori, franzele calde, clatite, croissante, prajituri, placinte, fructe proaspete, etc.
    2. Pranzul bufet suedez (12.30 - 14.30) – bucatarie internationala, feluri de mancare diverse, salate proaspete, meniuri speciale pentru copii, bufet vegetarian cu o varietate de alimente usoare, fructe, deserturi.
    3. Cina bufet suedez (18.30 – 21.30) – bucatarie internationala incluzand si alimente dietetice si vegetariene, cooking show.
    4. Gustari (11.30 – 22.30) – gustari reci si calde (intre mese) (salate, paste, pizza, gratar, fructe, bauturi calde, prajituri, biscuiti, etc), gustarea de dupa amiaza (15.00 – 18.00), gustarea de seara (24.00 – 02.00)
    5. Room-service gratuit intre orele (02.00 – 07.00)
    6. Inghetata locala (10.30 – 22.30)
    7. Bufet pentru copii: crochete de peste, paste, pizza, chiftelute, placinte cu branza, placinte cu spanac, carnaciori, supe, etc.

    BAUTURI :


    Pe tot parcursul zilei, bauturile locale si internationale alcoolice si non-alcoolice, precum si cocktail-uril : Scotch Whisky, Canadian Whisky, Gin, Rum, Campari, lichior, Vermouth, Cognac, Vin imbuteliat, Rakia - traditional bulgareasca, vin spumant, cocktail-uri, bere la draft, sucuri naturale, cafea, bauturi racoritoare, apa plata.

    SERVICII GRATUITE ADITIONALE
    - Cos cu fructe de bun venit
    - Minibar la sosire (apa minerala si plata - 2 buc, suc natural – 4 buc, bere – 2 buc.)
    - Ceai si cafea in camera pe tot parcursul sederii
    - Seif
    - Mesaje receptionate
    - Apel de trezire
    - Wi-fi in zone publice – hol, lobby bar, piscina

    SERVICII GRATUITE PE PLAJA ( in fata cabanei !!!!)

    - 1 umbreluta/camera
    - 2 sezlonguri/camera
    - 2 saltele pentru sezlong/camera
    - 2 prosoape/camera

    Cam asta ar fi acolo, pt 40 euro/zi/pers ALL INCLUSIV !! SE COMPARA ?
    lucky62
    Senior Member
    Last edited by lucky62; 27-04-09, 23:17.

    Leave a comment:

  • Dacian
    Senior Member

  • Dacian
    replied
    Sorry, am corectat şi am şi trimis mailul la hoinar!
    Răzvan poate refaci lista, să nu ne batem pe poziţia 31 .... nu de alta dar nu e prea fruntaşă! Şi să nu uităm că cei din urmă vor fi cei dintâi!

    Leave a comment:

  • KMR
    Super Moderator

  • KMR
    replied
    Hai sa nu intram in polemica cu pretul

    Leave a comment:

  • hoinar
    Senior Member

  • hoinar
    replied
    Originally posted by lucky62 View Post
    ...din pacate pe 3 iulie termin CO ...daca as fi stiut mai din timp faceam un efort- nu prea mare - sunt 406 km CV-Albac . poate data viitoare . ca o propunere, am putea sa ne intalnim oarecum, pe rand, in diferite regiuni ? primavara in Muntenia, vara in Dobrogea , toamna in Oltenia, etc ? asa cred ca nimeni n-ar mai pune problema distantei - si n-ar strica o locatie ( la cate persoane se strang!!!) un pic mai ieftina - poate am inteles gresit dar 150 lei/pers/noapte x 4 ( in cazul meu ) e mult prea scump, mai scump ca la 4* in Albena BG - repet era o parere ( aviz "amatorilor/avocatilor de sarit cu calu" - am eu niste antecedente si un "jocheu' amic )
    imi pare rau ca nu poti ajunge. da-mi voie sa zic ca legat de pret mi se pare super ok. tinand cont ca anul trecut am iesit la fantanita haiducului cu mult mai scump decat la albac, iar acolo nu am avut all inclusive. plus ca compari mere cu pere sau cu gutui

    Leave a comment:

  • maruta
    Senior Member

  • maruta
    replied
    Dacian, te rog să copiezi şi chestiile alea de la sfârşitul tabelului legate de preţ, să ştie toţi cât costă, precum şi cele cu mailul lui hoinar. Merci!
    Mă bucur că te-ai înscris!

    Leave a comment:

  • KMR
    Super Moderator

  • KMR
    replied
    Vezi ca l-ai sarit pe Dacian de pe lista. Editeaza postul si baga-l pe lista .

    Leave a comment:

Working...
X