Intalnire nationala 3-5 Iulie 2009

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Intalnire nationala 3-5 Iulie 2009

poate vi se pare ciudat ca deschid inca de pe acum un topic pe tema asta insa vreau sa va fac o propunere.

ce ziceti daca organizam Intalnirea nationala 2009 (observati ca am scris cu "I" ) in Apuseni? mai precis la albac, o comuna cam la 100 km de alba.

nu am ales intamplator locatia aceasta, deoarece sunt o seama de argumente care m-au convins ca ar fi o idee foarte buna:
    1. zona e super - liniste, oamenii foarte primitori, peisaj frumos, atractii turistice gramada, numai timp sa ai sa mergi peste tot
    2. pensiunile de acolo sunt la inaltime: preturi super ok (all inclusive, deci fiecare baga in el cat il tin foalele fara sa se uite stapana casei urat), mancarea excelenta, conditii bune de cazare, cel putin la fel ca la hotel fantanita, capacitati de cazare mari - 1 maxim 2 pensiuni situatie la distanta mica intre ele ne ajung pt toti
    3. drumul este bun
    4. si poate cel mai important argument: am testat eu pe pielea mea toate acestea anul trecut si credeti-ma ca-s gingas la ce bag in mine si unde pun capul in perna. plus ca totul s-a negociat in procent bun. plus gratare din partea casei, plus vin, tuica, afinata, etc din partea casei (toate productie proprie si chiar foarte bune)

odata cu propunerea vine si oferta mea de a ma ocupa de organizare, impreuna cu cei care vor dori sa ma ajute in acest sens.

astept opinii, sugestii in legatura cu propunerea mea.
    17
    Steaua Ariesului - Albac
    100.00%
    17
    Poiana Verde - Albac
    0.00%
    0

The poll is expired.

CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
    NEW ???
    HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
    EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

este o idee buna, insa ... stai sa vezi urmatoarele postari
    pe mine m-ar avantaja din multe puncte de vedere locatia, cat despre bautura si mancare, nu prea ma intereseaza aspectul asta, la urma urmelor.. cat pot manca ? (de baut- apa si suc)
    insa eu zic ca cel mai important inainte de a gasi o locatie si detalii despre intanlire este fixarea zilei din 2009 de intanlire
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/caramalau/
    Nimic nu este ceea ce pare a fii !

Comment

eu zic ca important este sa ne hotaram asupra locatiei prima data si apoi asupra perioadei. oricum, fiind o zona turistica cu potential de crestere de la an la an, va trebui vorbit din timp pentru cazare, sa nu ne trezim fara. eu oricum vreau sa mai merg macar un weekend, daca nu chiar o saptamana, la albac in vara asta.
      NEW ???

Comment

tu vorbesti de Intalnirea de primavara sau cea de vara? ... pentru cea de vara mi se pare mult mult prea devreme, nu cred ca poate cineva sa fie sigur de o perioada libera de acuma. Ideea in sine este f buna iar in ce priveste locatia sunt intru totul de acord cu tine.
        Eu as propune pentru urmatoarea intalnire sa o facem putin mai lunga ... sa plecam de joi sau chiar de miercuri seara ca sa intelegem si noi ceva.
        Boggyman
        ACCORD 2.0i-VTEC Executive M/T NightHawk BlackPear-2007!
        CBR 600F4i Red-2005!

Comment

Ultimile doua la care am reusit sa ajung au fost frumoase dar prea scurte
          Boggyman
          CBR 600F4i Red-2005!

Comment

vorbesc de intalnirea din vara... si eu as agreea sa o organizam pe o perioada mai lunga decat un weekend. n-am stiut ca se face si in primavara
            NEW ???

Comment

la intlanirea din toamna se auzisera cateva voci care propuneau sa facem cate o intalnire pe anotimp ... cu cat mai des si mai multi participanti ... cu atat mai bine
              Boggyman
              CBR 600F4i Red-2005!

Comment

Da, cred ca e o idee buna, n-am mai fost prin zona de mult . Sigur, se poate organiza si o intalnire un pic mai lunga.
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Mama da' m-ati disperat cu locatiile astea, ba iasi, ba alba iulia, ceva macar mai spre mijlocul tarii nu gasiti si voi sa poata veni mai multa lume.
                  Eu unul nu imi permit sa fac o zi numai pe drum, plus ca acolo probabil nici nu e semnal pe zapp ca sa imi folosesc modemul.

Comment

Alba Iulia mi se pare rezonabil ca si locatie pentru a se veni din toata tara.
                    @ Seth -> din Craiova nu faci o zi pe drum.
                    Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                    2 roti

Comment

Originally posted by Seth View Post
                      Mama da' m-ati disperat cu locatiile astea, ba iasi, ba alba iulia, ceva macar mai spre mijlocul tarii nu gasiti si voi sa poata veni mai multa lume.
                      Eu unul nu imi permit sa fac o zi numai pe drum, plus ca acolo probabil nici nu e semnal pe zapp ca sa imi folosesc modemul.
                      S-ar putea sa nu fie nici curent electric, apa calda, etc
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Da, veceul e in curte, si se ajunge dupa un drum de 15 km pe magarusi. Cu curentul nu e problema, aducem noi un dinam.
                        Last edited by hondatu; 10-12-08, 14:24.
                        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Hilarious....

Comment

Bun, propune tu un loc de intalnire, ca vad ca toate celelalte nu iti plac.

Comment

Semnal la Zapp aproape sigur ca nu este.Depinde exact de zona dar mai sunt locuri unde nu prea au semnal nici restul operatorilor de telefonie mobila ( e drept ca n-am mai fost in zona de 2-3 ani ) .Ultima data drumul nu era chiar o incantare . Din alba iulia mai sunt vreo 70 km.
                              Zona in schimb e superba, partea cu pensiunile e adevarat , mie mi-ar conveni de minune o astfel de locatie.
                              Accord 2.0i i-VTEC 2007
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

Comment

Working...
                              X