Intalnirile Nationale HONDAFAN - discutii generale

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intalnirile Nationale HONDAFAN - discutii generale

    Mi-am adus aminte ca am discutat cu hondatu la venirea de la Iasi, ca ar fi bine sa stabilim din timp detalii despre intalnirile nationale.
    Poate ca vi se pare prea devreme, dar nu e chiar asa.
    Unii au nevoie sa stie cu mult timp inainte cum isi programeaza concediile.

    So, m-am gandit sa stabilim o data "fixa", cel putin pentru intalnirea din vara.
    De exemplu, sa fie in fiecare an, in al 3-lea weekend din iulie.
    In 2009, va pica 18-19 iulie, in 2010 va fi 17-18 iulie, in 2011 va fi 16-17 iulie, s.a.m.d.
    Data de 18-19 iulie 2009 nu este aleasa intamplator si este legata foarte mult de posibilitatile lui hondatu de a ajunge din Germania. Cu un weekend inainte are un eveniment foarte important pentru el, la care "prezenta este obligatorie".

    In aceeasi ordine de idei, va rog pe toti sa va exprimati opiniile despre aceste intalniri: ce va placut, ce nu va placut, ce ar trebui facut sa fie cat mai bine organizate si/sau atragatoare...

    Ar fi bine sa organizam un poll, daca mai exista si alte date cu propuneri si astfel fiecare are posibilitatea sa voteze.

    Toate acestea sunt valabile si pentru celelalte posibile intalniri nationale de toamna, de iarna sau de primavara...

    Apoi, cu mare drag as participa si la o intalnire Honda in strainatate. Cum am putea face treaba asta?
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 12-11-08, 20:30.
    CR-V e:HEV
    JAZZ GD1 CVT
    Ex: CR-V RE6

    Ex: RDX TB1
    Ex: Civic FD1

    Ex - JAZZ GD1
    Ex - ACCORD Type-R
    Ex - DEL SOL EH6

  • #2
    da, cel putin pentru mine este foarte important sa stiu din timp cand va fii data intanlirii, asta in ideea ca vreau sa imi iau concediul in perioada intanlirii nationale
    asa ca daca pana la sfarsitul anului sa zicem se ajunge la o concluzie iar data este fixa eu m-as putea organiza mult mai bine.
    ce mi-a placut sau ce nu mi-a placut nu pot spune, din pacate nu am participat nicodata la intanliri insa as putea sa spun ce mi-ar placea sa fac o tura cu " bunicuta " chiar daca in dreapta
    cat despre o intanlire Honda in strainatate, este o idee foarte buna, cred ca despre asta ar trebui sa deschidem alt topic.
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/caramalau/
    Nimic nu este ceea ce pare a fii !

    Comment


    • #3
      O idee pt a face intalnirea (si) mai speciala: tricouri cu logo Honda + denumirea oficiala a evenimentului -> "Intalnire nationala Hondafan, 17 iulie 2009", de exemplu. Sunt o gramada de firme care se ocupa cu personalizarea tricourilor, s-ar putea ocupa cineva care preia comanda de la toti iar' apoi se prezinta cu tricourile la eveniment.

      Comment


      • #4
        alte tricouri?

        maruta, te rog corecteaza titlul, lipseste un "n". 10x!
        2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
        2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
        2000 Honda S2000 Berlina Black
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

        Comment


        • #5
          deja avem tricouri, polare, brelocuri, steaguri si asa mai departe
          totusi ideea cu personalizatul : 17 iulie 2009 nu este rea.
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/caramalau/
          Nimic nu este ceea ce pare a fii !

          Comment


          • #6
            Pentru Nationala de la Sibiu s-au facut tricouri personalizate: HONDAFAN - Intalnirea Nationala 2007
            CR-V e:HEV
            JAZZ GD1 CVT
            Ex: CR-V RE6

            Ex: RDX TB1
            Ex: Civic FD1

            Ex - JAZZ GD1
            Ex - ACCORD Type-R
            Ex - DEL SOL EH6

            Comment


            • #7
              Originally posted by liviuiron View Post
              deja avem tricouri, polare, brelocuri, steaguri si asa mai departe
              totusi ideea cu personalizatul : 17 iulie 2009 nu este rea.
              Super, nu stiam! Sorry

              Comment


              • #8
                Chiar daca s-au dat tricouri pina acum, cred ca la fiecare intalnire mai apar posesori noi
                Accord 2008 2.4 i-VTEC Executive Volcano Grey
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/little_martian

                Comment


                • #9
                  organizare

                  Eu cred ca ar fi mai important sa discutam despre organizare/program pentru ca asta e mai greu de facut si de pus la punct.
                  Colegii care s-au ocupat de ultimele evenimente poate vin cu ceva sugestii si apoi sa ne spuna prin ce dificultati au trecut.
                  Succesul unor astfel de evenimente tine de organizare.

                  Multi poate nu vin la intalniri pentru ca nu stiu ce se intampla acolo...
                  Altii poate vor sa vina doar la o anumita activitate, cum s-a intamplat la ultimele doua intalniri cand unii nu au putut/dorit sa vina decat cateva ore....
                  CR-V e:HEV
                  JAZZ GD1 CVT
                  Ex: CR-V RE6

                  Ex: RDX TB1
                  Ex: Civic FD1

                  Ex - JAZZ GD1
                  Ex - ACCORD Type-R
                  Ex - DEL SOL EH6

                  Comment


                  • #10
                    trb sa organizam si niste concursuri (aruncatul cu privirea, limbo dance, drifting, accelerare, etc.) just for fun, iar programul desfasurarilor sa fie oarecum batut in cuie pentru a obtine maxim de activitati in minim de timp (de genul programelor de conferinta)
                    Apasăăăăăl: 2008 Accord Coupe - San Marino Red - 190cp
                    GPL:

                    Comment


                    • #11
                      O sa discut si cu Udo treaba asta, dar momentan nu cred ca este cazul sa ne grabim sa stabilim date. Pana acum, am incercat sa ne corelam si cu venirile lui Udo in tara, de acum incolo, pe langa asta, vom face si ceva in fiecare sezon.

                      Comment


                      • #12
                        Maruta, pentru moment e doar planuit dar nu batut in cuie ca-mi doresc Nationala 2009 in al 3-lea we din Iulie, dar de aflat voi afla abia in Februarie-Martie. Sa sper ca pana atunci se poate dezbate si fara sa stim 100% data exact ci doar aproximativa .
                        Asa cum ai spus si tu, as da cuvantul celor care s-au ocupat cu adevarat de organizat astfel de evenimente, Bogdan si Razvan.
                        Referitor la o intalnire Honda in strainatate, am discutat cu PanterA si am promis ca de indata de voi afla cum sta treaba cu "HONDAROPA" (care are loc din 2 in 2 ani in Germania) voi deschide un topic.
                        Daca avem noroc, pica in 2009 daca nu a fost anul asta si deci va mai fi in 2010.
                        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                        Comment


                        • #13
                          Organizare intalniri nationale ( propuneri )

                          Ca sa ne fie mai simplu la intalnirile viitoare, va propun urmatoarele activitati la intalnire ( luate din organizarea Hondaropa si alte idei ). In primul rand, totul ar trebui sa se desfasoare la locul intalnirii, sa nu presupuna mersul cu masina, cu exceptia unei coloane care ar trebui sa se deplaseze maxim 20 km.
                          Daca tot avem pasiunea comuna ( Honda ), ar trebui sa profitam de intalnirile nationale pentru a afla mai multe despre masini, a vedea ce modificari au facut altii, etc, in principiu sa aiba o tenta tehnica iar serile sa fie dedicate distractiei si socializarii.

                          Pentru aria tehnica am urmatoarele propuneri de activitati ( concursuri ):
                          - Cea mai zgomotoasa evacuare ( masurat nivelul de zgomot )
                          - Cel mai bun sistem audio ( pe baza voturilor participantilor )
                          - Tuning exterior ( pe baza voturilor participantilor )
                          - Cele mai multe modificari ( cu suportul unui inginer auto )
                          - Teste de franare ( cu suport 4turbo sau alta firma care ar dori sa se implice )
                          - Daca e posibil ( legal ), curse de sfert de mila

                          Astept orice alte propuneri realiste
                          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                          My cars:

                          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                          Comment


                          • #14
                            Sa angajam o firma care sa se ocupe de organizare si eventual o parte din activitatile de la fata locului.
                            Honda Civic 5D 2.2 i-CTDi Executive, Black
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/lng/
                            Video Sharing: http://www.webtube.ro/

                            Comment


                            • #15
                              De ce parte a organizarii sa se ocupe ? De cazare si masa ? Ca de restul nu cred ca gasim firme sa se bage. Sa nu uitam ca firma de organizare va vrea bani si eu n-am vazut inca vreo firma in tara de care sa fiu multumit. E doar o opinie.
                              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                              My cars:

                              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                              Comment

                              Working...
                              X