Iasi 10-12 Oct. - Organizare locala Bucuresti

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by Delphi View Post
    Acuma, daca Dum e in Bucuresti la 06:00, poate s-o ia si prin oras, la ora aia abia incepe sa se aglomereze si o sa ajunga rapid in partea cealalta. Dar problema se va pune, ce face pana la 10:00?
    Intra la Metro, ia niste lemne sau carbuni, face focul in parcare si ii asteapta pe ceilalti cu o tuica fiarta...
    CR-V RE6
    JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
    Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
    Ex - ACCORD Type-R
    Ex - DEL SOL EH6

Comment

• bogdan are dreptate, lunea si vinerea pe centura e un dezastru. personal nu recomand. e drept ca uneori mai este si o chestiune de noroc... iar daca ar fi sa ajunga in bucuresti pe la 6.00 cum sugera maruta, asa mai bine merge omul linistit prin bucuresti.
      Honda Sacrilege 2.0 GPL A/T

Comment

• Hai sa stabilim un sef care sa ne dea nr de tel la fiecare din lista sa il sunam in caz de intarziere ,probleme.Pt ca si eu in dimineata de vineri ma duc sa imi iau numerele rosii din pipera si in caz ca se ivesc probleme as veni cu trupa de 15:00...sa am si io pe cine sa anunt.Eu il propun pe PanterA pt plecarea de la 10 (ca tot e in capu de afis), si pe Doc la plecarea de la 15:00
        B 25 UKY

Comment

• Originally posted by HACC View Post
          sper sa nu fiu off topic... poate sa-mi spuna cineva din bucuresti daca exista posibilitatea montarii unei statii radio, genul celor de pe tiruri, in asa fel incat sa nu necesite gauri in caroserie sau bord si care sa se monteze/demonteze la nevoie? eventual poate-mi spuneti locul si un pret estimativ...
          nobody?

Comment

• HACC vezi la booster.ro
            B 25 UKY

Comment

• Originally posted by Cezarel View Post
              HACC vezi la booster.ro
              multumesc, sa vad ce gasesc. as fi vrut sa rezolv cu asta pana la plecarea la iasi. ar fi fost de ajutor pe traseu.

Comment

• HACC, walkie-talkie e mai simplu.
                CR-V RE6
                JAZZ GD1 CVT

Ex - JAZZ GD1
                Ex - ACCORD Type-R
                Ex - DEL SOL EH6

Comment

• Originally posted by maruta View Post
                  HACC, walkie-talkie e mai simplu.
                  sincer nu ma pricep la asa ceva. intrebare: cu asa ceva se poate comunica cu tir-istii din trafic? stiam ca walkie-talkie comunica pe aceeasi frecventa doar intre ele si in plus au si bataie destul de mica. pe mine m-ar interesa sa aflu de la cei din trafic pe unde sunt ambuteiaje, pe unde ne pandeste "potera"...statiile de pe tir si microbuze stiu ca bat de la 10-15 km...

Comment

• Din ce mi-a povestit un amic care a folosit walkie-talkie receptia nu e nemaipomenita si comunica numai intre ele. Eu o sa fiu cu PanterA in masina si daca suntem primii va pot suna de pe telefonul meu.
                    '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

Comment

• Originally posted by zagado26 View Post
                      Din ce mi-a povestit un amic care a folosit walkie-talkie receptia nu e nemaipomenita si comunica numai intre ele. Eu o sa fiu cu PanterA in masina si daca suntem primii va pot suna de pe telefonul meu.
                      pai tocmai asta-i ideea. intre noi putem comunica cu tel mobile. problema era sa aflam din trafic de la soferii de tir unde e radar, unde e politie...

Comment

• Aha deci NU centura,
                        Se pare ca si PanterA pleca din zona "APCA" sper sa reusesc sa ma intalnesc cu el,
                        PanteraA ai vazut PM-ul ?

Delphi & maruta , va astep vineri dimineata la Metro cu focul facut , sa veniti cu tuica

Baieti nu plecam la vanatoare de radare sau curse de masinii ... plecam la plimbare ... detectoarele din dotare cred ca sunt de ajuns.
                        Civic 5D 1.8 Nighthawk Black Pearl
                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/dum/

Comment

• Originally posted by dum View Post
                          Delphi & maruta, va astep vineri dimineata la Metro cu focul facut, sa veniti cu tuica
                          Eu unul as vrea sa o tai mai de dimineata. 'I have been instructed' sa plecam pe la 07:00 si nu stau foarte departe de Colentina. Asa ca pe cand voi va intalniti la Metro, eu o sa fiu pe la Focsani, asa ca ma prindeti din urma pe la Vaslui. Sau nu... Daca aduci friptura la Iasi, raman dator.
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Baieti nu plecam la vanatoare de radare sau curse de masinii ... plecam la plimbare ... detectoarele din dotare cred ca sunt de ajuns.
                            Corect!
                            '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

Comment

fiecare conduce in stilul sau... in plus nu am zis sa-si cumpere toata lumea asa ceva. aceasta solicitare se referea strict la persoana mea. deci, stimati colegi, daca nu puteti da detaliile solicitate e mai bine sa va abtineti de la comentarii. eu fac f multi km pe dn-uri si extraurban si decat sa dau spagi, sa iau puncte sau sa platesc amenzi prefer sa-mi achizitionez o asemenea statie, iar plecarea la iasi ar fi fost un bun pretext sa fac asta.

Comment

Aha deci NU centura,
                                Se pare ca si PanterA pleca din zona "APCA" sper sa reusesc sa ma intalnesc cu el,
                                Culmea este ca acum am aflat de o delegatie la Pitesti in care trebuie sa ma duc vineri. Sper sa termin repede si sa ajung la Metro Voluntari. Am mobilul tau si am sa te sun cand intru in Buc sa vad pe unde esti...

Originally posted by dum View Post
                                Delphi & maruta , va astep vineri dimineata la Metro cu focul facut , sa veniti cu tuica
                                Stiam ca prin Arges se face tuica buna

Originally posted by dum View Post
                                Chiar asa...unde atata graba?
                                CR-V RE6
                                JAZZ GD1 CVT

Ex - JAZZ GD1
                                Ex - ACCORD Type-R
                                Ex - DEL SOL EH6

Comment

Working...
                                X