Iasi 10-12 Oct. - Organizare locala Bucuresti

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    statia tir colegilol!se foloseste astfel:
    "colegul,radar intre buc-buzau??da colegul,la afumati.dupa baga mare.numai bine"!!!si uite asa veniti ata!dar trebuie sa o aiba primul!
    ex CL7 AT 2006
    CN1 Sport 2005
    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

    "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

    Comment


    • #92
      ===========================================
      Rog sa se copieze tot ce este intre cele 2 linii mari (inclusiv liniile).

      Lista celor care pleaca din Bucuresti catre Iasi.
      Traseu: Bucuresti - Tecuci - Vaslui - Iasi. 406 km, 5 - 5h30 ore de mers.
      Se merge in caravana.
      KMR -> tricouri, polare si sepci
      PanterA -> ecusoane
      Udo -> stickere (le aduce la Iasi)
      -------

      Intalnire vineri, ora 10.00 - Metro Voluntari:
      1. PanterA
      2. AlexS
      3. KMR
      4. Ciobotaru Mihai
      5. zagado26
      6. Victor Gabriel
      7. HACC
      8. dics
      9. sv)stef
      10. BogdanCTR
      11. Cezarel

      Intalnire vineri, ora 12.00-13.00 - Metro Voluntari:
      1. chipson78

      Plecare din Bucuresti vineri, ora 15.00:
      1. docs
      2.Taz

      Plecare sambata:
      1. LoDrpr
      ============================

      Initial se zicea ceva de ora 16.00 pentru plecare, acum vad ca am ajuns in lista de ora 10... poate nu sunt singurul care a ramas agatat pentru ora 10.

      @boggyman : poate plecam impreuna ca nici eu nu stiu daca pot pleca pe la 15-16.00
      '17 Civic TypeR FK8 Championship White
      '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
      ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
      ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

      Comment


      • #93
        k ... ar fi perfect ... eu vineri in jur de pranz aflu sigur ora. Ne mai vb pe pm si vedem cum facem
        Boggyman
        ACCORD 2.0i-VTEC Executive M/T NightHawk BlackPear-2007!
        CBR 600F4i Red-2005!

        Comment


        • #94
          Incerc sa fiu si eu la 10:00 in Metro Voluntari
          Care este cel mai bun traseu "intrare Buc autostrada" - Metro Voluntari , si cat timp imi ia sa-l fac ? ( luand in calcul si traficul din Buc )
          Civic 5D 1.8 Nighthawk Black Pearl
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/dum/

          Comment


          • #95
            Traseul cel mai scurt, dar nu neaparat cel mai rapid.
            Oricum, la ora la care vei ajunge tu in Bucuresti (08:00 - 09:00), in tot orasul e trafic infernal. Estimez ca faci 1.5 - 2 ore de la intrarea in Militari pana la Metro Voluntari, asa ca te sfatuiesc sa intri in Bucuresti la 07.30.

            Iuliu Maniu
            Inainte pe Soseaua Cotroceni
            Inainte pe Str. Mircea Vulcanescu
            Inainte pe Bulevardul Dacia
            (ajungi la Piata Romana)
            Inainte pe Bulevardul Dacia pana ajungi la Calea Mosilor
            Faci stanga pe Calea Mosilor si mergi tot inainte (pe Soseaua Colentina) pana la Metro Voluntari.


            Eu voi pleca la ora 07:00 - 07:30 de la Lujerului (tot in Militari) pe traseul Razoare -> Progresului -> Parcul Carol -> Nerva Traian -> Piata Muncii -> Bucur Obor -> Metro Voluntari.
            Daca doresti, ne putem intalni undeva in zona Lujerului - Apaca sa mergem impreuna.
            PanterA
            Senior Member
            Last edited by PanterA; 07-10-08, 21:58.
            Apasăăăăăl: 2008 Accord Coupe - San Marino Red - 190cp
            GPL:

            Comment


            • #96
              Deci pana acum suntem 3 care pleaca dupa ora 15:00
              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

              Comment


              • #97
                ora 8:00-8:30 este prapad la Razoare. Eu vin din Dr. Taberei.

                Plecarea de la Metro Voluntari pe la ce ora o estimati?
                ma gandesc ca ar fi ok daca ne-am astepta cei confirmati, pt ca traficul ar putea crea ceva probleme si ar fi pacat sa plecam imprastiati.

                Am putea sa alegem un "sef" de coloana care sa-si dea numarul de telefon pe pm-uri tuturor confirmatilor de la intalnirea de la Metro Voluntari, pt a fi contactat de intarziati si a comunica intarzierea. Sa nu stam sa asteptam fara un reper, ceva...
                '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
                ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
                ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
                CONVERSE pe http://www.frogs.ro

                Comment


                • #98
                  scumpi colegi, imi permit sa formulez o parere apropos de drumul spre iasi. mereti linistit, la pragul legalitatii, nu va agitati sa ajungeti cat mai repede. prefer(am) sa va intalnim teferi si fara gauri in buget (datorate amenzilor pentru viteza). nu puteti salva mai mult de 1-1.5 ore pe cei 400km, asa ca mereti intins dar relaxat

                  cu bine pana la apropiata intrunire,
                  bogdan

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by dum View Post
                    Incerc sa fiu si eu la 10:00 in Metro Voluntari
                    Care este cel mai bun traseu "intrare Buc autostrada" - Metro Voluntari , si cat timp imi ia sa-l fac ? ( luand in calcul si traficul din Buc )
                    Dum, o varianta mult mai buna, ca sa eviti toata aglomeratia asta si sa eviti sa traversezi tot orasul la ora la care se duce toata lumea la serviciu, este sa o iei pe centura. Inainte de podul de la Carrefour faci dreapta si iesi de pe autostrada, apoi la stanga, pe sub pod si esti pe centura, de pe care iesi numai in Colentina. Scutesti multi nervi, timp si oboseala.

                    Daca o iei prin centru, probabil faci 2 ore, pe centura as zice maximum 45 minute - 1 ora.
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • sper sa nu fiu off topic... poate sa-mi spuna cineva din bucuresti daca exista posibilitatea montarii unei statii radio, genul celor de pe tiruri, in asa fel incat sa nu necesite gauri in caroserie sau bord si care sa se monteze/demonteze la nevoie? eventual poate-mi spuneti locul si un pret estimativ...
                      Honda Sacrilege 2.0 GPL A/T

                      Comment


                      • da, e o alternativa centura ,
                        e drumul bun ?( cratere de la tiruri ... )
                        Civic 5D 1.8 Nighthawk Black Pearl
                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/dum/

                        Comment


                        • Nu, e acceptabil. Sa ai grija la tiruri si camioane, ca se vantura multe pe acolo, dar in rest e ok. Cel putin se merge, nu se sta. Cei din Bucuresti si-au optimizat cu totii drumul de acasa spre serviciu, stiu exact pe ce stradute sa o ia, pe ce banda sa se incadreze si in ce loc exact, ca sa scurteze. Daca nu stii toate amanuntele astea, ai toate sansele sa ajungi in Colentina mai obosit decat ajung eu la Iasi.
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • Delphi, imi cer scuze ca intervin, dar faza cu centura e cu dus-intors, adica ori te scoti si ajungi foarte repede in Colentina, ori e plina de TIR-uri si faci muuult mai mult decat prin oras. Mai este o problema...daca dum stie sa ramana pe centura sa nu se incurce, adica la Soseaua Chitilei...si mai sunt cateva ponturi.... Posibil sa riste sa se incurce mai rau...dar nu-i nimic, poate pleaca cu cei de la ora 15:00
                            Cred ca solutia cea mai buna este sa intre in Bucuresti sau sa ia centura cat mai devreme posibil, adica pe la un 6 dimineata.
                            CR-V e:HEV
                            JAZZ GD1 CVT
                            Ex: CR-V RE6

                            Ex: RDX TB1
                            Ex: Civic FD1

                            Ex - JAZZ GD1
                            Ex - ACCORD Type-R
                            Ex - DEL SOL EH6

                            Comment


                            • Luni si vineri centura este un dezastru total, blocaj continuu, in restul saptamanii mai merge.
                              De la Plaza si pana la Razoare sunt o gramada de stradute printre blocuri paralele cu Timisoara pt a iesi mai repede. Portiunea 13 Sept-Unirii n-ar fi o problema mare asa de dimineata, iar pana la Bucur iar mai sunt niste stradute care ies prin spate pe la Udriste. Ingrijorat sunt de iesirea Doamna Ghica-Voluntari.

                              Comment


                              • Originally posted by maruta View Post
                                Delphi, imi cer scuze ca intervin, dar faza cu centura e cu dus-intors, adica ori te scoti si ajungi foarte repede in Colentina, ori e plina de TIR-uri si faci muuult mai mult decat prin oras. Mai este o problema...daca dum stie sa ramana pe centura sa nu se incurce, adica la Soseaua Chitilei...si mai sunt cateva ponturi.... Posibil sa riste sa se incurce mai rau...dar nu-i nimic, poate pleaca cu cei de la ora 15:00
                                Cred ca solutia cea mai buna este sa intre in Bucuresti sau sa ia centura cat mai devreme posibil, adica pe la un 6 dimineata.
                                Nu ai de ce sa te scuzi , si ai dreptate, e cu dus-intors si totul in Bucuresti e bazat pe ponturi. Eu personal nu folosesc foarte des centura, dar cam mereu cand am mers pe acolo a fost acceptabil. Acuma, daca Dum e in Bucuresti la 06:00, poate s-o ia si prin oras, la ora aia abia incepe sa se aglomereze si o sa ajunga rapid in partea cealalta. Dar problema se va pune, ce face pana la 10:00?
                                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                                Comment

                                Working...
                                X