29/01/06: Prima intalnire Hondafan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 29/01/06: Prima intalnire Hondafan

    Dragilor, pe cand o intalnire mai consistenta a posesorilor si iubitorilor de Honda? Ca mai e putin si se termina vara. Ar trebui sa ne gandim la asta. Majoritatea banuiesc ca sunt din Bucuresti, poate banuiesc prost, dar ar cam fi timpul sa organizam si noi asa ceva, nu credeti? Sunt aproape 100 de membri inscrisi, cred ca macar 30 ne putem aduna sa mergem si noi la o bere fara alcool, mai discutam despre masinile noastre preferate, samd. Ce ziceti? Veniti cu propuneri.

  • #2
    Daca nu se pune de o intalnire in vara, trebuie sa facem cumva de o intalnire in octombrie la SIAB, mai ales ca, voi fi si eu pe acolo.
    Majoritatea userilor sant dín TM-City, deci cam greu cu cei din Bucale, poate cu ajutorul lui Hondarul care ar mai atrage unu-altu.
    Cum insa liga timisoareana e suparata (dupa mottoul toti pt. unul si unul pt. toti), ma tem ca, va fi greu de organizat o intalnire de gen.
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • #3
      Eu tocmai am venit din concediu. Daca ati stabililit ceva sa ma anuntati si pe mine. Bogdane ai numarul meu de telefon. Ca locatie as propune Km 30 pe Bucuresti-Pitesti sa mai dezmortim si noi calutzii sau pe la arcul de triumf.

      Comment


      • #4
        Haideti sa readucem in actualitate subiectul asta, intrucat a trecut un an de cand a inceput cu pasi mici, dar siguri, aceasta comunitate. Eu zic ca e timpul sa ne cunoastem si noi pe viu, sa schimbam cateva vorbe si impresii despre iubitele noastre pe 4 roti.
        Propun o intalnire duminica, 29.01, ora 12:00, in rondul din Piata Constitutiei, in fata Casei Poporului. Cine este de acord si poate, rog un reply de confirmare (dupa intalnire, se vor sterge ca sa nu ocupe spatiu).
        Daca nu puteti, propuneti o ora mai convenabila (eu am propus ora asta si pentru a realiza si o serie de fotografii).
        M-am gandit ca duminica nu ar strica nimanui 1 ora si ceva de discutii impatimite. Eventual, daca se doreste, putem sa rezervam si o masa la un local de prin apropiere (de ex, Irish), sa ne incalzim si noi dupa plimbare.

        Astept reply-uri, propuneri, etc.

        Hondatule, te-as ruga sa ma ajuti in privinta asta, daca poti, sa trimiti cate un mail la fiecare cu propunerea. Ne-ar fi de mare ajutor. :wink:

        Comment


        • #5
          Originally posted by Bogdan_16v
          Hondatule, te-as ruga sa ma ajuti in privinta asta, daca poti, sa trimiti cate un mail la fiecare cu propunerea. Ne-ar fi de mare ajutor. :wink:
          Nu sunt Hondatu, dar am facut-o eu.


          Eu nu vin in Romania decat cel mai probabil in vara lui 2008, desi exista 0.00001% sanse sa vin chiar acum la primavara, in martie, deci pe mine nu contati.

          "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson, TopGear guru.

          Comment


          • #6
            Daca totul va merge bine si lumea va fi de acord, poate vom organiza lunar astfel de intalniri. :wink: Asa ca te asteptam oricand sa-ti concretizezi acele 0,0000001 % sanse sa vii pana in 2008. Nu de alta, dar, la cum merg lucrurile, daca vii dupa integrare, s-ar putea sa ne prinzi mergand cu tramvaiul. :lol: (Doamne fereste!)

            Comment


            • #7
              eu vin cu cea mai mare placere cat despre data si ora stabilita, eu zic ca e ok, desi cred ca dak ne-am strange vineri seara, pe la ora 20-21 ar fi si mai "interesant", acum, depinde cum ii convine majoritatii :roll:
              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



              DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

              Comment


              • #8
                O sa vin si eu. Imi convin ambele date.

                Comment


                • #9
                  oau, super buna ideea. contati pe mine ca voi fi prezent
                  mie imi convin ambele ore dar cred ca mai bine ar fi duminica pentru ca apoi poti gasi un local liber mai usor spre deosebire de vineri seara si in al doilea rind este zi , putem vedea si noi masinile celorlalti mai bine
                  \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
                  I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
                  _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

                  Comment


                  • #10
                    mda si eu parca as veni nici nu stau departe, pe 13 Septembrie 8)

                    ps: o sa fie numai type-r super aratoase si-un accord stock
                    2.0i 2005

                    Comment


                    • #11
                      nu veniti si la timisoara ?
                      Vtec Junkie B16a2.

                      Comment


                      • #12
                        Ma bucur sa vad ca ati inceput sa raspundeti invitatiei, sper sa va si tineti de cuvant. :P
                        Achim, la ora aia si in ziua aia ar fi interesant pentru noi 3(aia cu CTR-urile :lol: ), ca se intampla multe lucruri atunci ce nu prea au legatura cu legalitatea. Insa ma gandeam la intalnirea asta ca la una in nota mai obisnuita, de acomodare, de cunoastere. Vin si cu aparatul foto sa facem si o sesiune de "shooting" :P , asa ca sa va spalati masinile. :wink: Si tu, Achim, poate reusesti sa vii si cu celalalt amic cu Type R, sa facem si un shooting mai special.
                        dio, nu conteaza, ca si ale noastre sunt cam stock , conteaza sa fii acolo. :wink:
                        Fanete, te asteptam. :wink:
                        Vali, noi trebuia sa ne vedem mai din vara, dar din pacate n-a mai fost sa fie.
                        Eu mai aduc inca un amic cu un Civic din '92 cu 125cp. :twisted:
                        Cioli, vorbesc cu baietii si poate in primavara ajungem si p-acolo, care putem. :wink: Doar trebuie sa testam si noi VIK-ul, nu? 8)

                        Comment


                        • #13
                          ok, got it Bogdan :wink:
                          o sa vb si cu amicul cu CTR, si mai am un prieten care are un HR-V si un Accord 2.4i tare frumos... sa vad cu ce se prezinta :lol:
                          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                          Comment


                          • #14
                            mai nasol cu spalatul, am bagat azi a doua masina si mi-au inghetat portierele, yalele, tot, de abia am deschis-o acum seara Eu de obicei fac rocada, tin un loc bun cu ea si cand vin bag Accordu' in loc

                            Deci la spalat nu ma mai bag pana nu vine o zi mai calduta asa...
                            2.0i 2005

                            Comment


                            • #15
                              damn, cu o zi inainte plec din tara

                              poate data viitoare...
                              2006 Accord CL7 2.0 MT

                              Comment

                              Working...
                              X