Intalnire Nationala de toamna - Iasi, 10-12 Octombrie

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intalnire Nationala de toamna - Iasi, 10-12 Octombrie

    Asa cum am discutat mai din timp, inclusiv la nationala, vom face o intalnire (speram cat mai) nationala la Iasi, in Octombrie. Data finala era pana nu de mult o necunoscuta, deoarece voiam sa-l avem si pe Udo printre noi. De curand, am aflat si perioada in care va fi disponibil, si anume weekendul sus-mentionat, 10-12 Octombrie.

    Perioada e numai buna, deoarece un weekend mai tarziu va incepe nebunia in Iasi (sarbatorile Iasului, pelerinaje, dublarea populatiei etc). In plus, se vor fi intors studentele, asa ca o tura de Copou va oferi si motivatii suplimentare

    Am inceput deja sa cautam cazarea potrivita (o sa fie cam greu sa nu ne suprapunem cu vre-o nunta in respectiva locatie, dar nu-i bai, furam si noi o mireasa, o domnisoara de onoare ceva), si sa ne gandim la un program (nu vor lipsi celebrul Sculeni-ring, coloana prin oras etc)

    Inainte de a incepe liste oficiale & stuff, am vrea sa stim cam cati dintre voi ar vrea sa ni se alature, pentru a avea o idee despre dimensiunile locatiei cautate.

    And don't forget, your absence makes little Udo cry

    P.S. se pare ca nu am drept de moderare aici, asa ca rog unul din moderatori sa faca topicul sticky.
    2006 Accord CL7 2.0 MT

  • #2
    Eu unul sper sa fiu prezent (adica daca nu se intampla ceva cu totul si cu totul neprevazut), impreuna cu dna.

    Cryo, nu toata lumea "poate" sa aprecieze Copoul.
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

    Comment


    • #3
      sa-l aprecieze, poate toata lumea... sa se bucure din plin de el, nu
      2006 Accord CL7 2.0 MT

      Comment


      • #4
        @cryo - pe 10 - 11 - 12 octombrie deja o sa fie mare nebunie la Iasi, cu greu se vor gasi camere libere, locatii etc. Sarbatorile Iasului incep cam cu o saptamana inainte de Sfanta Paraschiva, care este pe 14 octombrie, deci in week-endul dinaintea serbarii sfintei o sa fie vanzoleala mare la Iasi.
        Si din ce stiu, din alti ani, sarbatorile se incheie odata cu pelerinajul la sfintele moaste, deci in jur de 15 octombrie.
        Probabil ar fi mai bine de realizat aceasta intalnire undeva pe 17 - 19 octombrie. Atunci Iasul va fi ceva mai putin aglumerat si in plus vor fi venite si mai multe studente
        Pe de alta parte si in perioada sarbatorilor e binevenita organizarea intalnirii nationale, pentru ca in acele zile Iasul devine mai dinamic, e ca un furnicar, multa lume, ai si ce vedea (poate) si poti gasi fel de fel de "prostioare" ca amintiri
        parerea mea

        Comment


        • #5
          si eu sper sa fiu prezent , mai ales ca am ratat nationala de vara
          '18 BMW X1 18xd
          '15 BMW i3 range extender
          ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

          Comment


          • #6
            Paul, constrangerea noastra legata de timp e datorata faptului ca vrem sa-l avem pe Udo cu noi. Eu stiu ca sarbatorile incep imediat dupa weekendul "nostru", o sa ma mai interesez.
            2006 Accord CL7 2.0 MT

            Comment


            • #7
              Am priceput
              M-as mira sa inceapa sarbatorile de luni, 13 octombrie... Dar chiar daca incep si cu o saptamana inainte, ar fi frumos sa le aratam prietenilor hondari de pe forum Iasul imbracat in sarbatoare

              Comment


              • #8
                mai mult ca sigur o sa fie full Iasul, dar ce mai conteaza
                ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
                '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

                Comment


                • #9
                  In primul rand, week-end-ul 10-12 e fix in miezul vanzolelii, nu stiu de unde ti-ai format impresia altfel, cryo iata calendarul de anul trecut. daca cei interesati raman pe pozitie, cred ca rezervarile trebuie facute cat de curand; dar banui ca stiati deja asta...

                  Comment


                  • #10
                    daca e mijlocul vanzolelii, intr-adevar e de naspa, si nu doar din cauza cazarii... speram sa inceapa treaba imediat dupa...

                    o sa facem un comitet de razboi sa vedem ce solutii gasim
                    2006 Accord CL7 2.0 MT

                    Comment


                    • #11
                      raspund prezent 99,99% ... daca pot ajuta cu ceva dati de stire
                      Boggyman
                      ACCORD 2.0i-VTEC Executive M/T NightHawk BlackPear-2007!
                      CBR 600F4i Red-2005!

                      Comment


                      • #12
                        pai vad ca vanzoleala o sa fie in oras, noi ne putem caza pe langa el, cam cum a fost si la FH. zic si eu, nu dau cu parul. oricum, 99% sunt prezent.
                        civic 2.2 5D FK3
                        CR-V 2.2 AT RE6

                        Comment


                        • #13
                          Familia TOKYO va fi prezenta, functie de programul doamnei
                          Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                          ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                          Comment


                          • #14
                            99% vin, deocamdata nu am nimic programat in octombrie
                            (apropo: maine sunt in Iashington)
                            Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                            2 roti

                            Comment


                            • #15
                              pai daca ramai si mai pe seara, poate ne vedem la un suc ceva...
                              2006 Accord CL7 2.0 MT

                              Comment

                              Working...
                              X