Masura la tricouri pt intalnire

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Poze cu tricoul. Scuze pentru calitate, sunt facute cu telefonul mobil.



    B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
    Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

    Comment


    • #47
      mi se pare mai mult decat ok pretul. E ok si imprimeul... poate ca ar fi frumos sa trecem si locul unde se tine intalnirea (Sibiu, Trnsfagarasan sau FH) ....
      Boggyman
      ACCORD 2.0i-VTEC Executive M/T NightHawk BlackPear-2007!
      CBR 600F4i Red-2005!

      Comment


      • #48
        E ok. N-ar strica sa intrebi si daca are tricouri la o calitate ceva mai buna si care e diferenta de pret (daca tie ti se pare ok calitatea si nu sunt din plastic, atunci nu mai intreba).
        Important: ce masura are tricoul din poza? Ca sa ne facem o idee de dimensiunea reala (chia daca e aceeasi metoda de masura, difera de la o firma la alta).

        Comment


        • #49
          Imi place!
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • #50
            tricou

            Arata foarte bine.

            Pretul mie nu mi se pare mare, dar as opta si eu pt un tricou mai calitativ, un material mai bun ceva...

            Tricoul din poza imi lasa impresia ca o sa-l port de maxim 3 ori...

            P.S. - e doar o parere, posibil a ma insel , a nu se intelege ca am criticat
            Bogdan Savin, designer at Neogen
            www.colegi.ro
            ------------------------------------------------------
            Honda Civic '08 4d 1.8 ES M/T Blue Neutron - B 39 SBL

            Comment


            • #51
              Re: tricou

              Originally posted by takeitblu
              Tricoul din poza imi lasa impresia ca o sa-l port de maxim 3 ori...
              pai e perfect atunci... vineri , sambata si duminica...cat tine intalnirea natioanala :twisted:
              '18 BMW X1 18xd
              '15 BMW i3 range extender
              ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

              Comment


              • #52
                Cel din imagine este marimea M. "Fotomodelul" este mandrul posesor al unei mase corporale de approx 70kg (cu o marja de 2 kg in plus sau minus) purtate pe o distanta de la sol de 1.75m.

                Materialul tricourilor nu este tocmai bumbac (adica e polyester de la mama lui), dar tipul acesta de imprimeu (cerneala intra in material si nu se crapa dupa 10 spalari) merge numai cu materialul acesta. Pe cele din bumbac 100% ei fac doar imprimeu cu folie de transfer, pe care nu-l prea poti calca si care se crapa dupa cateva spalari.

                Din pacate, la 28 RON, nu iti dau tocmai tricouri "de firma"

                Bogdan, ne putem vedea duminica dimineata - pranz ca sa iti dai si tu cu parerea. Eu pe altii care sa imprime nu-i cunosc. Daca altcineva are legaturi pe la asemenea firme si crede ca obtine un deal mai bun sau o calitate mai buna, sa-mi ceara fisierele pentru imprimat.

                Ca idee, pot livra fisierele dupa cum urmeaza:
                1. front si back - JPEG la 300dpi
                sau
                2.1 front - vectorial (.cdr) atat cu scrisul convertit la curbe cat si neconverit, evident insotite si de fonturile de rigoare, ca sa nu behaie corelu'.
                2.2 back - vectorial (.cdr)... kanji-ul acela a fost evident vectorizat, deci doar "la curbe" exista.
                B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
                Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

                Comment


                • #53
                  Stiu ca se facea in Unirea, la parter. Aveau tricouri de calitate (Fruit of the loom and such) si erau destul de ieftine imprimarile. Daca are cineva drum pe acolo ar putea sa verifice.
                  '06 Civic 5D Executive M/T - Nighthawk Black Pearl + Leather Package + Sport Package
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Ghostface/Civic/

                  Comment


                  • #54
                    @Ghostface: fix acolo le-am facut. Mai dau maine o fuga sa ii intreb daca SIGUR nu pot face imprimarea pe ceva mai bun calitativ. Intr-adevar au Fruit of the Loom, dar nu imprima prin tehnica asta pe ele. Nu avea motiv sa imi vanda ceva mai ieftin daca se putea sa-mi dea ceva mai scump, nu?

                    Iar eu am cerut sa intre cerneala in material. Mai am un tricou facut asa care a rezistat bine in timp. Ma refer aici la modelul imprimat.
                    B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
                    Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

                    Comment


                    • #55
                      Nu stiu, eu am unul facut la ei, pe un tricou Fruit of the Loom si rezista binisor de vreun an (destul de multe spalari si uscari la masina de spalat)
                      '06 Civic 5D Executive M/T - Nighthawk Black Pearl + Leather Package + Sport Package
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Ghostface/Civic/

                      Comment


                      • #56
                        w33bb0, te rog eu frumos cere o oferta si pentru un tricou mai calitativ cu celalalt procedeu de imprimare. Banuiesc ca e mai buna metoda asta, dar nu-mi pot scoate din cap calitatea mai redusa a tricoului.

                        Eu pana marti seara sunt plecat din Bucuresti, dar gasesc o metoda sa intru pe net la un moment dat.

                        Comment


                        • #57
                          ceva propuneri si pe negru?chiar din cele cu guler?ar fi mai interesant
                          ex CL7 AT 2006
                          CN1 Sport 2005
                          KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                          "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                          Comment


                          • #58
                            In principiu si eu as fi tot pentru un tricou mai bun calitativ, chiar daca mai scump.
                            Iar daca imprimeul nu tine mai mult de un an nu-i bai, orcicum la anul il schimbam
                            Reason is the first victim of emotion. -- Scytale, Dune Messiah
                            08 Honda Accord 2.0 SSE M/T, Dark Mocha Pearl

                            Comment


                            • #59
                              La WTC gasiti tricouri Switcher si eu zic ca sunt bune calitativ.
                              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                              My cars:

                              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                              Comment


                              • #60
                                Dar parca erau acum ceva ani vreo 80 ron
                                ex-FN2 owner
                                Loved it every second!

                                Comment

                                Working...
                                X