Discutii - Intalnire nationala 2008

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Discutii - Intalnire nationala 2008

Dragi forumisti,

Vin cu propunerea ca de acum inainte sa initiem o intalnire nationala in fiecare anotimp.
    Incepem cu aceasta vara, deocamdata urmand a trece peste toamna cu urmatoarea organizata in iarna.

Propun o intalnire si un traseu Transfagarasan-Vidraru cu oprire peste noapte la una din cabanele de langa lacul Balea sau cu optiunea de de a face acest lucru undeva langa lacul Vidraru.

Data o putem stabili si in functie de disponibilitatea lui Hondatu, avand in vedere ca este creatorul acestui site si nu locuieste in Romania.

Stiu ca este tarziu, dar cu un usor efort colectiv cred ca putem sa ne adunam macar cei pasionati. Nu trebuie sa fie multi, ideea este de impartasire a pasiunii intr-un cadru mai deosebit, sa ne putem cunoaste mai bine.

Voi incepe de astazi sa caut detalii legate de cazare ia rugamintea mea este sa ma vad cu unul sau unii dintre voi sa putem sa stabilim modalitatea in care vom organiza listele cu participanti.

Cei care au participat la celelalte 2 intalniri anuale stiu ca nu i-am dezamagit la cazare sau alte probleme, desi au fost scapari. De aceea, anul asta cer putin ajutor pentru a ne misca mai eficient.

Ca idee de viitor, cel mai potrivit loc desfasurarii intalnirii de toamna/iarna cred ca este Iasi. :wink:

Rezumand:
    - eu voi incepe sa caut cazare
    - voi va puteti da cu parerea in ceea ce priveste locatia sau data, dar o sa va rog sa acordam prioritate si lui Hondatu in ceea ce priveste data...bineinteles ca vom tine cont de cat mai multe pareri
    - o sa va rog sa va hotarati cine doreste sa ma ajute cu listele de inscriere, urmand a percepe un avans pentru a fi siguri ca persoana isi face aparitia
    0
    23-24 august
    0%
    0
    16-17 august
    0%
    0
    9-10 august
    0%
    0

Anul trecut cand am facut traseul asta am stat la Balea Rau, pensiunea e faina si ar avea si loc pentru vreo 15-20 masini.

LE: am gasit si site-ul - http://www.balearau.com/
    Reason is the first victim of emotion. -- Scytale, Dune Messiah
    08 Honda Accord 2.0 SSE M/T, Dark Mocha Pearl

Comment

:twisted: I'm in.
      Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
      2 roti

Comment

Dupa ziua de astazi pot sa-ti spun daca ai sprijinul meu total sau partial!
        De avut il ai oricum!
        Ce este TOTUL? Nimic... Dar NIMICUL?... Totul este!... Pentru ca din Nimic se naste Totul!...
        ... mi s-a parut interesant, d-aia am si scris-o aici...

www.astrocafe.ro! Aruncati o privire acolo! S-ar putea sa va inspire!

Comment

Iasul nu va dezamagi, as usual

Hondatule, cand crezi ca ne poti onora cu prezenta? (stiu ca acum factorul de decizie nu mai esti tu :lol: )
          2006 Accord CL7 2.0 MT

Comment

Eu din cate am retinut din alt post, Hondatu si-a programat venirea in Romania prin toamna, prin septembrie sau octombrie, parca.
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Bogdane, intalnirea de vara puteti linistiti sa o puneti cand va e voua mai bine deoarece eu nu voi fi in tara (Hondina jr. is coming.....).
              Va multumesc ca nu m-ati uitat!
              In tara voi fi in ultimele doua saptamani ale lui Octombrie (la Sibiu) respectiv primele doua din Noembrie (la Baile Felix), iar trecerea dintre aceste doua locatii (adica week-end-ul 1-2Noembrie) vreau sa o umplu cu un eveniment Honda, prefer BV sau Bucuresti, nu ma opun nici Iasiului, doar ca n-as putea promite nimic de acum si in orice caz voi folosi inventia zburatoare.

Pe aceasta cale, apelez si eu la fiecare dintre voi cu rugamintea de a-l ajuta pe Bogdan in cele necesare. Nu e usor si va asigur ca merita!

De pe acum: DISTRACTIE PLACUTA!
              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Si nu putem sa facem intalnirea de toamna chiar la Sibiu?
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Ar fi mai mult decat un vis si as putea sa ma interesez care-i treaba cu pensiunile din Paltinis and co. dar n-ar fi corect fata de colegii ieseni care isi doresc de mult timp o gazduire a unui asemenea eveniment.
                  La asa ceva nu decid ci doar ma supun, deci va ascult.
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Pentru "juniori", care este programul, de regula, al unei astfel de intalniri...? Adica:
                    1. Se pleaca vineri seara si intoarcerea este duminica...?
                    2. Drumul se face in grup sau intalnirea se face acolo...?
                    3. Ce activitati se practica...?
                    4. Este exclusiv H...? Daca am un prieten cu TDI si vrea sa vina si mai sunt locuri, se poate...? Intrebarea e pur teoretica... :twisted:
                    5. Etc...

Merci de raspunsuri.
                    nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

Comment

Hondatule, eu am propus Sibiu pe de o parte din motive pur egoiste (este mai aproape de Bucuresti decat Iasiul) si pe de alta parte pentru ca este frumos si ca sa mai variem locul de intalnire. Este drept ca si Iasiul este foarte frumos, asa ca intalnirea de toamna poate sa fie oriunde hotaraste majoritatea, numai in Bucuresti NU.

Toto, pana acum s-a plecat vineri dimineata, vineri seara, sambata dimineata. Intoarcerea a fost duminica de pe la pranz. S-a mers in grup (cine a pututut sa-si sincronizeze orarul cu ceilalti) sau individual. Activitati: sedinte foto si masa comuna sambata, in rest activitati de cabana si alte evenimente "spontane" (o liniuta de ex.).

Daca prietenul cu TDI vrea sa vina, de ce nu vine in masina ta?

Comment

Tocmai bine, ca programam o intalnire de toamna in Iasi cand vine Hondatu si lasam intalnirea de iarna pentru la anul in ianuarie sau februarie.
                        Deci asa ramane!

Cat despre noi, o sa pun un poll cu 2 optiuni.

O sa va rog sa votati.

Apropo, pensiunea pare ok, o vom lua in considerare serios. Problema e ca ar trebui sa acopere cel putin 50 de locuri (din experienta anilor trecuti).

Programul e simplu, ar fi cam asa:

Vineri - sosire (sau sambata dimineata pentru cei din tara)
                        Sambata - eveniment
                        Duminica - plecare

Daca mergem pe pensiunea aia, atunci ar fi ideal ca samaba sa plecam in traseu Transfagarasan-Vidraru si sa oprim la gratar langa lac.
                        Deci vor trebui multe gratare.

LE: pot veni si admiratori, dar ideea este de intalnire Honda. N-as vrea sa fiu mai explicit de atat. :wink:

Comment

Originally posted by toto
                          4. Este exclusiv H...? Daca am un prieten cu TDI si vrea sa vina si mai sunt locuri, se poate...? Intrebarea e pur teoretica... :twisted:

Merci de raspunsuri.
                          Raspunsul la 4:

Este binevenit cu conditia sa:

a. nu-si laude masina
                          b. sa isi puna masina la margine (sa nu fie un VW in mijlocul Hondelor in poze/ in parcare)
                          c. sa nu asculte manele in prezenta altor hondari :lol:
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

d. sa lipeasca pe luneta imaginea
                            Civic K20 Black Pearl
                            Stage 1: <Eibach><Skunk2><Injen><Invidia><OMP><Ferodo><Tarox><O∙z><Recaro>
                            Stage 2: <Skunk2><Gruppe-M><Toda><Tarox><HKS><O∙z><Recaro>

CRX delSol ESi Black
                            <Eibach><Aeroworks><Injen><Invidia><Ferodo><sparco>

Comment

hai mai ca era pur teoretica intrebarea...:P chiar n-aveam pe nimeni in gand. trebuie sa stiu cat mai multe "reguli" ca sa "aplic" cat mai bine...!!!
                              nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

Comment

Working...
                              X