Gratarul de sfarsit de sezon estival(21.10.´07, 9.30)Biker's

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pe 21 voi fi acolo, dar ca si colegul w33bb0 nu prea stiu cum procedam: repartizam sarcinile sau venim fiecare cu de toate? Nici acum nu am uitat ca am ratat gratarul de primavara din cauza notarilor, astia au program adevarat.
    Civic 4D 1.8l 140CP
    Suzuki Splash

    Comment


    • #32
      Eu propun urmatorul ghid (orientativ)
      1) femeia cumpara mancarea
      2) femeia face salata, pregateste legumele si desertul
      3) femeia pregateste carnea pentru gratar, o aseaza pe o tava, impreuna cu toate celelalte ustensile necesare si o duce afara, unde barbatul sta deja asezat cu o bere in mana in fata gratarului

      Si aici vine punctul cel mai important al intregii desfasurari:

      4) BARBATUL ASEAZA CARNEA PE GRATAR!

      5) apoi mai multe activitati de rutina, femeia aduce farfuriile si
      tacamurile afara
      6) femeia informeaza barbatul, ca carnea mai are putin si se arde
      7) el ii multumeste pentru aceasta informatie importanta si mai comanda
      totodata inca o bere la ea, in timp ce el se ocupa de situatia de urgenta

      Si apoi inca un punct foarte important!

      8) BARBATUL IA CARNEA DE PE GRATAR SI O DA FEMEII!

      9) apoi urmeaza din nou rutina. Femeia aranjeaza farfuriile, salata, painea, tacamurile, servetelele si sosurile si aduce totul afara pe masa.
      10) Dupa masa femeia elibereaza masa, o curata, spala vasele

      Si din nou, foarte important!!!:

      11) TOTI IL LAUDA PE BARBAT PENTRU CALITATILE LUI IN ARTA GATITULUI SI II MULTUMESC PENTRU MANCAREA SUPER BUNA!

      12) Barbatul o intreaba pe femeie cum i-a placut faptul ca nu a fost
      nevoita sa gateasca si cand observa ca ea e cam botoasa, ajunge la
      concluzia, ca pe femei nu le poti satisface oricum niciodata.

      Asadar, cum ne organizam? Cumparam in dimineata aia de la Carrefour?
      Civic K20 Black Pearl
      Stage 1: <Eibach><Skunk2><Injen><Invidia><OMP><Ferodo><Tarox><O∙z><Recaro>
      Stage 2: <Skunk2><Gruppe-M><Toda><Tarox><HKS><O∙z><Recaro>

      CRX delSol ESi Black
      <Eibach><Aeroworks><Injen><Invidia><Ferodo><sparco>

      Comment


      • #33
        Cred ca asa ar fi cel mai bine. Ajungem acolo, facem cheta, ne spargem in echipe de cercetasi (carbuni-verzituri-carne-lichide) si cine ajunge primul in parcare primeste un cadou din partea noastra :P
        Ce ziceti? A! Vine cu bonul de la casierie cu ora si data
        Altfel cred ca ne va prinde ora 12 prin parcare pe-acolo...
        Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

        La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

        Comment


        • #34
          wow ...suna "periculos"
          sper sa fiu si eu prezent .
          '18 BMW X1 18xd
          '15 BMW i3 range extender
          ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

          Comment


          • #35
            bun, se pare ca voi fi si eu prezent pentru ca unul din posibilele angajamente pe care le-as putea avea pe 21 a picat. doar ca nu voi putea sta foarte mult. si este posibil sa mai aduc pe cineva.
            B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
            Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

            Comment


            • #36
              Originally posted by galileo
              Eu propun urmatorul ghid (orientativ)
              1) femeia cumpara mancarea
              2) femeia face salata, pregateste legumele si desertul
              3) femeia pregateste carnea pentru gratar, o aseaza pe o tava, impreuna cu toate celelalte ustensile necesare si o duce afara, unde barbatul sta deja asezat cu o bere in mana in fata gratarului
              ...................
              5) apoi mai multe activitati de rutina, femeia aduce farfuriile si
              tacamurile afara
              6) femeia informeaza barbatul, ca carnea mai are putin si se arde
              .............
              .........Femeia aranjeaza farfuriile, salata, painea, tacamurile, servetelele si sosurile si aduce totul afara pe masa.
              ........femeia elibereaza masa, o curata, spala vasele

              Asadar, cum ne organizam? Cumparam in dimineata aia de la Carrefour?

              ....Ooook, o sa incerc sa vin si eu, si pana atunci poate reusesc sa fac si un ghid orientativ ceva mai echitabil pt toate partile :lol:
              My way....my Honda !!!!

              Comment


              • #37
                Galileo, in principiu e un plan bun si realist, dar lamureste-ma si pe mine te rog asupra unui aspect. La pct. 3 spui: "femeia pregateste carnea pentru gratar, o aseaza pe o tava, impreuna cu toate celelalte ustensile necesare si o duce afara". Se presupune ca femeia face toate aceste operatii in masina, sau se construiesc colibe pentru aceasta ocazie? Sau poate corturi ca la SIAB? :lol: :lol:
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Jinxter
                  ....Ooook, o sa incerc sa vin si eu, si pana atunci poate reusesc sa fac si un ghid orientativ ceva mai echitabil pt toate partile :lol:
                  Si eu sunt de acord cu aceasta procedura. Nu inteleg unde este neechitabilitatea????? :?:
                  "I would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity"
                  Civic Type-S, deep bronze B-64-ZUC- is no mediocrity
                  Kawasaki KLE500, albastru B-56-ETO
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/prafuit/Ea/

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Delphi
                    Galileo, in principiu e un plan bun si realist, dar lamureste-ma si pe mine te rog asupra unui aspect. La pct. 3 spui: "femeia pregateste carnea pentru gratar, o aseaza pe o tava, impreuna cu toate celelalte ustensile necesare si o duce afara".
                    Eh, o mica scapare de copy-paste ops:
                    deci, erata: [..]si o aduce maestrului bucatar."
                    Civic K20 Black Pearl
                    Stage 1: <Eibach><Skunk2><Injen><Invidia><OMP><Ferodo><Tarox><O∙z><Recaro>
                    Stage 2: <Skunk2><Gruppe-M><Toda><Tarox><HKS><O∙z><Recaro>

                    CRX delSol ESi Black
                    <Eibach><Aeroworks><Injen><Invidia><Ferodo><sparco>

                    Comment


                    • #40
                      Bineeee, m-am gandit si eu la un ghid orientativ, defapt la 2...ca sa avem mai multe optiuni :

                      1. Impartirea sarcinilor echitabil ( 50%pt baieti/ 50% pt fete) intre participantii la gratar.

                      2. Impartirea participantilor : felete prepara si fac gratarul pt ele, si baietii fac acelasi lucru pt ei, fara ajutor fetelor.

                      ...eh, dar cum pana la urma majoritatea decide...parca vad ca o sa se aplice cap/coada ghidul lui Galileo :roll:
                      My way....my Honda !!!!

                      Comment


                      • #41
                        ok, eu cel mai probabil (adica definitely, absolutely, no way around it) voi veni fara fata... mananc singur? imi prajesc micu' la bricheta, sau fur cate o foaie de salata eventual vreo felie de rosie de pe undeva?
                        B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
                        Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

                        Comment


                        • #42
                          Hai mai ca era o gluma :P Normal ca baietii se vor ocupa de tot, si vor servi galant fetele.

                          pt baieti: respectam ghidul, da?
                          Civic K20 Black Pearl
                          Stage 1: <Eibach><Skunk2><Injen><Invidia><OMP><Ferodo><Tarox><O∙z><Recaro>
                          Stage 2: <Skunk2><Gruppe-M><Toda><Tarox><HKS><O∙z><Recaro>

                          CRX delSol ESi Black
                          <Eibach><Aeroworks><Injen><Invidia><Ferodo><sparco>

                          Comment


                          • #43
                            Ok, ok, hai ca vedem la fata locului cum le impartim, ne ajutam reciproc pana la urma.....important e sa se simta toata lumea bine :lol: Sper sa avem vreme frumoasa totusi, ca daca ploua, nu mai conteaza prea tare cine si ce pregateste.

                            @ w33bb0 : no worries, sigur se gaseste un coleg care sa te ajute

                            @ galileo : la ce dioptrii am, scrisul ala mic de mai sus, se vede mai ceva ca la cinema :P
                            My way....my Honda !!!!

                            Comment


                            • #44
                              Clar femeile o sa ramana nemancate
                              "I would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity"
                              Civic Type-S, deep bronze B-64-ZUC- is no mediocrity
                              Kawasaki KLE500, albastru B-56-ETO
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/prafuit/Ea/

                              Comment


                              • #45
                                Sau, fetele mananca, baietii beau bere, si dupa aia fetele conduc masina la intoarcere.
                                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                                Comment

                                Working...
                                X