Caravana Hondafan 2008 - One Lap of Romania

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• la Moeciu daca e sa alegeti merg cu reno-u. Drumul e groaznic, deci indiferent de 2 sau 4 roti as sugera alta locatie.
    De ce nu.... IASI! Ne invitam cu japca la Ati si de cazare e hotel Traian f. decent la care trag de fiecare data cand am drum acolo (ultima oara am fost in nov. anul trecut, cum mai am drum las PM-uri )
    Daca si cei din Iasi vor sa iasa din oras cu aceasta ocazie ar fi de preferat o zona in centrul tarii astfel incat sa poata ajunge din orice colt (Brasov, Valea prahovei, eu unul as prefera sincer Sibiu)
    Voi urmari zilnic acest topic si daca cineva din domeniu de organizari evenimente ne poate ajuta subscriu cu toate datele necesare pe PM. Daca nu, putem rezerva in functie de cereri neshte camere la un hotel cu o parcare incapatoare si restaurant la parter/demisol si engage
    ...

Comment

• Originally posted by Fanatic
      Am vorbit cu o prietena care lucreaza pentru organizatori de evenimente
      Ea s-ar putea ocupa. A zis ca ne poate organiza evenimentele/petrecerile din orasele in care o sa vrem asa ceva, ne obtine cazare etc.
      Eventual putem vorbi si de articole personalizate pt turul asta (tricouri, sepci).

Facem asa?

Cam slabuta activitatea oricum pe topicul asta.
      daca ai putea vb cu prietena ta sa faca un calcul aproximativ legat de costurile pt o singura locatie am putea apoi sa vedem cate astfel de locatii ne putem permite si apoi am putea eventual sa alegem si traseul
      Honda Sacrilege 2.0 GPL A/T

Comment

• Originally posted by Patric
        Voi urmari zilnic acest topic si daca cineva din domeniu de organizari evenimente ne poate ajuta subscriu cu toate datele necesare pe PM. Daca nu, putem rezerva in functie de cereri neshte camere la un hotel cu o parcare incapatoare si restaurant la parter/demisol si engage
        Anul trecut am ocupat in totalitate o pensiune de vreo 49 de camere la Rasnov si au mai fost cativa care s-au cazat in alta parte. Anul asta cred ca se poate sa fim si mai multi, asa ca si asta o sa fie o chestie destul de dificila. Ideal ar fi sa fim toti cazati in acelasi loc, sau macar in 2 hoteluri / pensiuni alaturate.
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

• Sincer, as dori sa ma ocup de asa ceva si cred ca as putea sa mai storc cate ceva din timp si nervi sa duc evenimentul pana la capat.

Dar...

Acest eveniment il propusesem cu gandul de a obtine un sprijin de la HTR pentru ca si ei au de beneficiat de pe urma lui masiv. Cum lucrurile stau cu totul altfel acolo decat mi-am imaginat sau, ma rog, mi-am dorit, mi-am dat seama ca acei oameni nu merita un astfel de efort publicitar venit din partea unor oameni pasionati.

Mi-am dat seama si de faptul ca nu suntm nici vreun Ferrari sau Aston Martin club, sa putem sa ne adunam toti 10 sau 20 si sa facem un tur al Europei, pentru ca majoritatea covarstoare au si timp, si bani limitati, si nu cred ca-si vor permite sa-si ia concediu o saptamana pentru plimbari prin tara doar pentru ca au ajuns sa conduca o Honda.

Din pacate, pasiunea nu e asa de mare, iar conceptul de comunitate este prost inteleasa la noi...sau, ma rog, nu la nivelul celor de afara. Problemele mari sunt stresul si viata mizerabila pe care o traim aici, si toate asta nu ne dau nici un moment de respiro sa ne mai delectam si cu alte activitati decat mersul la servici, statul in aglomeratie sau imbulzitul prin supermarketuri. Asta este speficiful societatii noastre si nu avem ce face.

Pe de alta parte, ma declar extrem de dezamagit de "evolutia" importatorului, care n-a facut decat sa confirme pana acum rautatile carcotasilor si sa-i puna intr-o pozitie ingrata pe cei care le tot iau apararea si care sustin ca totul va fi bine. Pur si simplu, nu merita un astfel de ajutor. Imi pare rau pentru marca, dar asta e realitatea.

Poate ca in cativa ani se vor schimba lucrurile in mai bine, dar pana atunci un astfel de eveniment nu merita efortul si nici n-o sa aiba rezultatul scontat.

Eu propun sa ramanem pana la urma la solutia intalnirii anuale, cu mentiunea ca le putem mari numarul (unul pe fiecare sezon sau macar 2 pe an).

Comment

• Originally posted by BogdanCTR
            Eu propun sa ramanem pana la urma la solutia intalnirii anuale, cu mentiunea ca le putem mari numarul (unul pe fiecare sezon sau macar 2 pe an).
            Nu pot decat sa subscriu la aceasta ide/propunere fiindca sunt extrem de putini cei care s-ar putea implica intr-un tur de tara.
            Nu vreau sa vorbesc in numele lor, daca se strang si-si pun la punct tot ce trebuie - dar dupa cum se pare nu cu ajutorul HTRO, eventual cu al catorva dealeri din tara - virtual ii sprijinim cu orice e posibil.
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

• Si eu sunt de acord cu Bogdan. Daca ar fi fost sa organizam un tur al Romaniei, ar fi trebuit sa fie totul aranjat deja (planificare, rezervari hoteluri, etc.), plus ca e multa pierdere de timp. Un weekend prelungit insa, ar fi grozav. Data trecuta multi au continuat intalnirea cu un Transfagarasan.
              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

• BogdanCTR in mare parte iti dau dreptate. nu am vazut nicio implicare din partea htro. tu stii bine ca intalnirile le facem din placerea de a ne intalni unii cu altii (apropo, mi-ar fi placut daca ai fi venit ieri la intalnire; poate pe 6 ne faci onoarea...). si sunt multi care gandesc la fel si se intreaba de ce importatorul nu se implica... pt ca-i doare-n basca! (scuzati limbajul neacademic!)... totusi s-ar putea incerca daca nu o caravana macar o intalnire anuala. cred ca s-ar gasi ceva amatori. eventual intalnirea sa aiba titulatura : nu ne meritati!
                Honda Sacrilege 2.0 GPL A/T

Comment

• Cat timp importatorul isi face targetul de unitati vandute de ce s-ar preocupa si de imagine? :finga: -> HTR
                  Hai sa pulsez: as fi ok din partea lor, macar sa faca act de prezenta la o intalnire a forumului (da, stiu ... :weedman: )
                  Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                  2 roti

Comment

• Eu, unul, refuz sa-i mai apar. Nici nu vreau sa dau in ei, insa faptele vorbesc in locul lor. In toamna se fac 2 ani si 'evolutia' se vede si cu ochii liberi. Asta este, ne descurcam si fara ei, noi cu treaba noastra, ei cu treaba lor, indiferent cum isi aleg sa o faca.

Buna ideea cu un weekend pe Transfagarasan si cu un eventual gratar langa Vidraru. De luat in seama.

Cred ca ar fi bine daca am inchide acest topic si am initia unul cu intalnirea de vara, sa vedem cand ne putem aduna.

De acum inainte, le facem pe anotimpuri si vedem cu merge.

Comment

• Am postat mai devreme din greseala aici, fiind ferm convins ca scriu in topicul de intalnire anuala nu cel de caravana 2 saptamani promovand HTR (implicit). Chiar m-am referit la un weekend, o noapte pe undeva etc.
                      sry de offtopic ^^
                      ...

Comment

• Originally posted by BogdanCTR
                        Cred ca ar fi bine daca am inchide acest topic si am initia unul cu intalnirea de vara, sa vedem cand ne putem aduna.
                        ops: :roll:
                        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Working...
                        X