Caravana Hondafan 2008 - One Lap of Romania

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca se alege drumul Bucuresti-Craiova-Timisoara eu nu ma bag, prefer sa ma intalnesc cu restul la Timisoara pe drumul ala nu bag CTR-ul si ca mine sunt multi altii. Cine a mers pe acolo si a zis ca e ok are Accord, mare diferenta fata de carturile noastre. Fara suparare, dar nu vreau sa-mi blestem zilele pentru 250 km de sosea nasoala.

    Ori alegeti drumuri circulabile ori o lasam balta. Nu stiu de ce tineti atat sa mergem pe drumul ala, cand cel pe valea oltului e mult mai ok si facem oprire in Sibiu.
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

    Comment


    • Doc, propune tu traseul complet ideal dpTdv, sa te auzim si pe tine!
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • Pai cred ca deja am spus cam pe unde am putea merge ca sa ajungem la Timisoara: valea Oltului.

        Daca ar fi dupa mine as alege numai drumuri putin circulate si foarte bune, dar asta ar insemna sa nu mai facem opriri in orasele mari.
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

        Comment


        • Decide cine participa nu noi cei de pe margine. Deci va trebui sa va sfatuiti voi intre voi indiferent de ce se discuta aici.
          Daca nu mai intrati in orasele mari sa organizati ceva pe plan local cu dealerii, inseamna ca faceti un Gumball asa de capul vostru, ceva ok in felul lui, doar faci ce vrei pe banii si timpul tau, doar ca din cate s-a vazut, nu asta era idee.
          Te rugasem sa faci un traseu complet nu numai partial fiindca stiu ca bati tara in lung si-n lat.
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • Tocmai am facut traseul Craiova - Drobeta - Herculane - Baia de Arama - Tg. Jiu.
            Sunt cateva portiuni unde nu e prea bun drumul, dar nici cu gropane sa-ti rupi masina in doua. Iar traseul dintre Herculane si Baia de Arama e DEMENTIAAAAL!!!
            Precizez ca nu l-am facut cu o masina de teren ci cu o masina sportiva, cu jante pe 17 si taloane mici. Prin urmare... nu vad nici o problema. SIncer, sa mearga cineva cu CTR-ul pe-acolo. E mai rau transfagarasanul spre Balea Lac dinspre Curtea de arges decat traseul asta.
            Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

            La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

            Comment


            • I'm in...si da, daca se sta in Iasi 2 noptzi se face program, ne intalnim noi(moldovenii) si vedem cum facem, numai sa hotaram cand si cum si pe unde si cine!
              pot sa ajut si cu sponsori, eventual daca facem stickere si punem si sponsorii...poate se mai deconteaza cate ceva...macar cu cheltuielile din Iasi...
              :wink:

              Comment


              • Ma batea gandul de niste tricouri imprimate cu traseul, perioada si sponsorii. Nu m-a batut foarte tare ca m-as fi invinetit
                B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
                Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

                Comment


                • steguletze cu ventuza...ca alea de la petrom diesel de anu' trecut...cum avea tot romanu'... 8)

                  Comment


                  • Originally posted by Alexandra-Blu
                    I'm in...si da, daca se sta in Iasi 2 noptzi se face program, ne intalnim noi(moldovenii) si vedem cum facem, numai sa hotaram cand si cum si pe unde si cine!
                    pot sa ajut si cu sponsori, eventual daca facem stickere si punem si sponsorii...poate se mai deconteaza cate ceva...macar cu cheltuielile din Iasi...
                    :wink:
                    Asta se rezolva fara nici o problema :wink:

                    Comment


                    • In principiu si revista unde lucrez ar vrea sa sponsorizeze ceva. Mai ramane sa vedem ce reusim. Cazari sau benzinica...
                      Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

                      La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

                      Comment


                      • de sponsori ne invartim noi.... perioada, traseul e problema nu??? aia trebuie stabilit....
                        '07 Civic 5D 1,8 M/T Alabaster Silver Metalic

                        Comment


                        • Perioada pare destul de stabilita. Traseul face inca subiectul dezbaterilor. Si nici sponsorii nu se bat intre ei pentru suprematie. Ce-i drept, nu ne-am omorat cu cautatul. Ar fi genial daca MOL sau OMV s-ar arata interesati, pentru ca cel putin pentru CTR-uri sau S2k-uri (we wish!!!) ar insemna ceva banuti de buget alocati.

                          Odata ce ne punem de acord la traseu, abia atunci poate facem o intalnire sa propunem sponsori si materiale publicitare care sa-i atraga.
                          B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
                          Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

                          Comment


                          • eu as vrea sa ma sponsorizeze astia de la MOL si in restul anului ca merg destul de mult ...... CTR-ul haleste 14 - 15 iar Alfa 16 - 17 .....
                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/kick/

                            Alfa Romeo 156 V6 24V

                            Comment


                            • :twisted: :twisted: :twisted:
                              ex CL7 AT 2006
                              CN1 Sport 2005
                              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                              "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                              Comment


                              • mai eu nu stiu de unde o scoateti voi cu consumuri de-astea de 14-15%...

                                masinuta mea cea neagra sub 20% nu imi ia in oras. dar asta e off-topic.

                                on-topic: foarte misto ideea, dar 2 saptamani mi se pare destul de multicel pentru programul meu de dentist

                                mai trebuie avut in vedere un lucru: raliul asta trebuie organizat obligatoriu de o persoana juridica (asociatie, club, etc.), pentru ca mai mult de 4 masini (din cate stiu eu) inseamna COLOANA, iar orice coloana trebuie autorizata de politie, altfel nu are voie sa circule (legal).
                                Trust me, I'm a doctor
                                '07 Civic TypeR Black
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/malko/

                                Comment

                                Working...
                                X