Caravana Hondafan 2008 - One Lap of Romania

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Caravana Hondafan 2008 - One Lap of Romania

Ar fi o mare chestie sa facem un asemenea raliu (cred ca de 5 ani imi propun sa ma plimb asa prin tara mai mult)
    Sunt curios cam cat de "usor" va fi de organizat
    0
    16 Iunie - 29 Iunie
    0%
    0
    30 Iunie - 13 Iulie
    0%
    0
    14 Iulie - 27 Iulie
    0%
    0
    28 Iulie - 10 August
    0%
    0
    11 August - 24 August
    0%
    0
    25 August - 5 Septembrie
    0%
    0
    ex-FN2 owner
    Loved it every second!

Un tur de tara stil caravana ar fi beton, dar atentie SA NU INLOCUIASCA Intalnirea Nationala chiar daca ar lua un zile intregi!
    La fel de interesant ar fi daca s-ar baga si importatorul la asa ceva, stim de la atatia altii care au organizat/sponsorizat asa ceva prin toata tara, bineinteles cu opriri prin orasele cu dealeri Honda, iar pe plan local, organizat ceva micut gen "Portile deschise". Astfel multimea ar avea de vazut nu numai ceva actual Honda ci si ceva din trecut, masini la fel de frumoase.
    Bogdane, fa un stop pe piept cu idea asta si suteaz-o mai departe unde trebuie.
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

toata treaba e ca acest "raliu" sa nu degenereze, si sa nu apara momente de bravura personala... pt ca de la asta a inceput si Gumball'ul, un raliu organizat pt adevaratii pasionati, in care scopul era doar sa pleci de la un check point si sa ajungi pana seara la altul, iar pe durata noptii sa te distrezi cat mai mult cu putinta... dar s-a terminat pana la urma tragic :?
      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

hai sa-i spunem "Turul Romaniei", nu raliu ca nu ne mai lasa nevestele :lol: :lol: :lol:

ar fi super... dar trebuie ceva organizare!

eu ma bag de pe acuma
        Am fost manechin la fabrica de prezervative!
        Rated R for nonstop crude and sexual humor, pervasive strong language, and drug content.

Comment

i'm in!
          Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"how to make it in zi undistry or life"

Comment

Organizarea viitoare va fi facuta de firma specializata, si va costa ceva banuti participarea, doar pentru a face rezervari pe la hoteluri, pentru benzina, stickere pt masini, etc. Termenul de raliu nu se refera neaparat la cox, putem merge in coloana (desi stiu ca e greu cu atatea motoare turate), impactul va fi mult mai tare. Raliul sa se incheie cu intalnirea propriu-zisa nationala.

Comment

Vin si io :P
              Honda Civic 5D, 1,8 Sport Alabaster Silver

Comment

sunt de acord cu ce a spus Bogdan si acelasi lucru cu finalitatea l-am propus si eu... oricum, nu cred ca e cazul de pe acum sa vbim de cine vine si cine nu pt ca astea sunt planuri pt anul viitor :roll:
                The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

tare ... pana la urma cred ca ne putem abtine toti sa mergem 100-200km in coloana frumos si incet 8)

Comment

Tom, am incercat sa mergem frumos si in coloana pana la Rasnov... crede-ma ca n-a tinut. Singurul mod in care ar merge asa ceva ar fi ca prima masina sa fie o Honda mai putin performanta si care sa nu fie depasita de celelalte. In plus, nu poti face o coloana de 3 km fara sa existe intercalati. Nu suntem, totusi, singuri pe strada.
                    Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

Comment

pei cel mai sigur mod e bogdan in capul de coloana si eu la coada ( sau invers ) si asa cred ca putem zice cu mana pe inima ca nu se intampla nimic cu siguranta...

Comment

nu... eu vreau in fata O

Comment

Pai deja ne alergam fara sa fi conceput macar o idee de traseu, deci imi imaginez cam ce va fi, mai ales daca o sa ma vad cu STI si Achim pe linii drepte sau curbe stranse. :?
                          Ideea va fi sa o facem in stil mare, sa invitam presa, sa primim poate si sustinere de la importator...Mai mult ca sigur or sa fie si alergaturi, dar daca reusim macar un 80-90% din timp sa ne abtinem, ar fi perfect.

Comment

eu ziceam sa fiu in fata pt ca sunt destul de ponderat si ma pot abtine... STi nu

Comment

Mi-ar face o deosebita placere, vorbim cam mult cred, cineva sa ia o decizie :P. Vorbiti cu importatorul. Asa e STI, mai agitat, ce ne-am face fara el .

Desi poate nu e prea frumos ce zic acum, importatorul honda din romania nu prea ne merita. Intelegeti voi... Sorry de remarca.
                              '07 Honda Civic Type-R

Comment

Working...
                              X