Intalnire HONDA CRV - Octombrie 2014

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by catalind View Post
    Eu am Pirelli Carving Edge pe R17 si sunt extraodinare. Nu stiu daca dimensiunea aia exista. Stiu ca un tip Andu de la Sibiu de pe forum se ocupa cu comercilizarea.
    Poate Pirelli Winter Carving ...etc...etc....
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

    Comment


    • #77
      Florine, orice informatie este binevenita...acum sunt la inceput de cautari.
      Pana acum, cea mai buna oferta gasita de mine este asta: https://www.best-tires.ro/anvelope-i...8h-cc72u2.html .
      CR-V e:HEV
      JAZZ GD1 CVT
      Ex: CR-V RE6

      Ex: RDX TB1
      Ex: Civic FD1

      Ex - JAZZ GD1
      Ex - ACCORD Type-R
      Ex - DEL SOL EH6

      Comment


      • #78
        Tu alegi. Eu folosesc VREDESTEIN ..sunt multumit de ele si de aceea le-am recomandat....mai departe dvs dle Mārutā veti hotarâ ce e mai bun pt dvs. Best Tires este firma la care am depozitate anv&jantele de iarnā. 👍
        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

        Comment


        • #79
          Originally posted by maruta View Post
          Domnilor cu SUV-uri, va rog sa-mi recomandati si mie pentru un Volvo XC60 niste cauciucuri bune de iarna 235/65R17. Multumesc.

          eu am luat la Civic anvelopele de iarna mai iefitin decat in alta parte de la astia din link.

          http://www.epiesa.ro/anvelope-auto/a...u2-prod-22198/

          Comment


          • #80
            Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
            Deci ce fac ma interesez sau iei de la pr3zon sau taranoaia.
            Adevarul este ca nu toata lumea foloseste VREDESTEIN. Sunt anvelope de o calitate f buna dar si foarte scumpe.
            Te sfatuiesc sa cumperi numai cu factura si sa verifici cu atentie data de fabricatie a anvelopei.
            D'astea luate de la taranoaia...sau Pirelli..... ca pe astea le stim....nu m'as baga...
            ATENTIE VORBIM DE ANVELOPE DE IARNA NU ALL SEASON, SI, DE ANVELOPE PE CARE LE-AM FOLOSIT EFECTIV.
            Da' ce-au ma gumele de la taranoaia ?!..sunt din chirpici ?! Eu am si vara si iarna si sunt superbe - Dunlop si Toyo ! Oricum s-au dat niste tel in Germania pt gume noi, factura...a picat varianta, nu a gasit la dimensiunile alea, ale mele au fost gasite dupa vreo trei luni !! Maruta, varianta vorbita la tel chiar e ok ! Hai cu agregatu' (Volvo) la intalnire, sa aruncam un ochi, daca e posibil !!
            WillyCR-VFAN
            Senior Member
            Last edited by WillyCR-VFAN; 21-10-14, 07:54.
            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

            Comment


            • #81
              Factura si garantie ....aia n'au. Ti-ai dat seama singur colonele.
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

              Comment


              • #82
                Au tot ce trebuie, nu ti-ai dat seama, acolo se ruleaza mii de gume pt orice, mai putin senilate !! In cazul de fata nu au fost gasite la dimensiunile alea ( cred ca nici efortul de a le gasi n-a fost prea mare, au multe alte prioritati), subiectul e inchis !
                WillyCR-VFAN
                Senior Member
                Last edited by WillyCR-VFAN; 22-10-14, 08:10.
                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                Comment


                • #83
                  Iar ne aburesti.....mii de gume.....dar nu au gasit dimensiunea....
                  Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                  Comment


                  • #84
                    Am completat mai sus......acolo, intre 10 autoturisme/SUV-uri si 100 de camioane, se incepe cu rezolvarea camioanelor, firma e mult mai mare, amanunte nu e cazul !
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • #85
                      Ne vedem pe 31....pa
                      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                      Comment


                      • #86
                        Bine, pa !!
                        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                          Poate Pirelli Winter Carving ...etc...etc....
                          Da Florine, Pirelli Winter Carving ...etc...etc.... pentru ca la noi NU se dezapezeste cu toate ca se cheltuie o groaza da bani, am iesit cu ele din zapada pana la faruri, evident cu balans si fara VSA: http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/ca...sheet/overview

                          Maruta, ce ai gasit tu sunt foarte bune ca pret plus ca au inclus si montajul.
                          '08 Honda CR-V 2.2 i-CTDi Executive, Nighthawk Black Pearl

                          NU mai folositi luminile de ceata atunci cand nu trebuie!

                          Comment


                          • #88
                            Va multumesc pentru sfaturi. Abia astept sa ne vedem pe treizecisiunu...
                            CR-V e:HEV
                            JAZZ GD1 CVT
                            Ex: CR-V RE6

                            Ex: RDX TB1
                            Ex: Civic FD1

                            Ex - JAZZ GD1
                            Ex - ACCORD Type-R
                            Ex - DEL SOL EH6

                            Comment


                            • #89
                              daca mai e loc, ma prezint si io din nou. parca ati pus ultimele doua intalniri pentru mine, aia din septembrie inante sa plec la munca si asta pentru cand ma reintorc.

                              Comment


                              • #90
                                Esteeeee ....2 locuri in plus ....nu-i problemā...
                                Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                                Comment

                                Working...
                                X