Intalnire HONDA CRV - Decembrie 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by Doc View Post
    Pe Florinelu' l-am ametit eu un pic pe linia de tramvai si nu stiu daca isi revine pana maine.
    Mai nene..merge BMW-ul..bun... frumos...sa-l stapanesti sanatos si multumesc pentru transport.
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
      Tu ai vazut "drac" mort ? Florinelu' e "Greu de ucis V", ai impresia ca el nu conteaza, dar....poti avea mari surprize, apare in forta cand nici nu visezi, ninja sunt "copii de mingi" pe langa Florinelu', asta cand e relaxat, daca il prinzi si nervos......mai bine cauti mine antipersonal cu picioru'.......n-as vrea sa fiu in zona, te las pe tine sa te descurci, am incredere !!
      Multumesc dl Vali da' nu e chiar asa....DOC ne-a dus f frumos...iar masina aia e belea cum se zice...
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

Chiar belea, are oglinzile consumabile cu inlocuire trimestriala si impozitul anual cat al meu in 12 ani, altfel, dincolo de gluma, desi nu-mi place, trebuie sa recunosc ca e o masina adevarata, s-o stapaneasca sanatos...pan-o vinde, probabil in 2014 ! Zilele trecute am vazut la mine in Tei (China Town) un chinez mic cum se juca cu o lingurita langa maica-sa, gravida,....vin vremuri naspa, sa analizam bine sezonul IV de intalniri...Din Fu versus alte variante !
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

Frumoasa intalnire, oamenii (hondarii) la mare inaltime, placintele si restul foarte gustoase!
          Incheiem un an Honda destul de bun, asteptam un altul si mai bun!
          Sarbatori fericite si sa ne bucuram cu toti de masinile pe care le iubim!
          O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

pot sa spun ca m-am simtit foarte bine intre popesorii de CRV, chit ca sunt la clasa teens.

placintele au fost dementiale.

Comment

Sa rugam pe dl Ticker sa inchida si Decembrie 2013. Un subiect pentru la anul, ar fi Nationala unde ar cam trebui sa ne bagam si noi cu CRV-urile. Luam bucatarul de la Din Fu cu ceva tigai dupa el si ne prezentam .
              Sarbatori Fericite si ne vedem in Ianuarie 2014.....

Comment

Poate veniti la mare la anul ... Vama ceva ? pana nu rup astia falia cu gazele lor de sist
                '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Black (a.k.a. Vader)

Comment

Originally posted by Neghinitzza View Post
                  Poate veniti la mare la anul ... Vama ceva ? pana nu rup astia falia cu gazele lor de sist
                  N'as putea sa-ti spun . Daca ai sa te uiti cu atentie la noi CRV-urile media de varsta este destul de ridicata, dar nu cred ca nu ar fi amatori.
                  D.p.m.d.v Vama este pentru cei tineri. Evident ca in tinerete am pretuit si calcat Vama Veche, dar acum sincer sa fiu nu cred ca ar mai avea acelasi farmec, pentru mine cel putin...la 58 de ani mai greu cu adaptabilitatea...dar ma rog...nu se stie niciodata.
                  Multumim pentru idee. Sa ajungem in vara si vom vedea atunci...

Comment

Intalnire HONDA CRV - Decembrie 2013

Bucuros sa inchei anul alaturi de hondari. Parca a trecut mai repede si mai frumos, stiind ca in fiecare luna vine o intalnire, la fel ca si factura de la curent , deci face parte deja din viata de zi cu zi.

Placintele au fost extraordinare. O afacere de succes si sper sa o tina tot asa. Fabulos!

Multumim cerevelu pentru poze.

Nu este rea ideea cu Vama. Poate mergem si unde zicea cerevelu, restaurantul acela unde se mananca raci si alte vietuitoare de apa...
                    Last edited by maruta; 16-12-13, 09:34.
                    CR-V RE6
                    JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
                    Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
                    Ex - ACCORD Type-R
                    Ex - DEL SOL EH6

Comment

Foarte frumoasa intalnirea, mancare foarte buna si oamenii foarte generosi Sa fim sanatosi si sa ne vedem in ianuarie!
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Sa fim sanatosi ca avem unde sa ne instalam tabara la anu', cel putin de 12 ori. Pana una alta Sarbatori Fericite !.... tuturor hondarilor "cu accent" pe cerevisti !
                        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

Hai merge si un BMW.....amicu' Alex...
                          Nu putem sa nu ne amintim cu placere si de Carciumi' Bogdan...Ryloy...care vad ca a disparut de tot din peisaj....noi acceptam si Logan..chiar daca nu e 4x4....

Comment

Cateva imagini si de la mine:

https://www.facebook.com/alex.bike/m...9881589&type=3
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                              N'as putea sa-ti spun . Daca ai sa te uiti cu atentie la noi CRV-urile media de varsta este destul de ridicata, dar nu cred ca nu ar fi amatori.
                              D.p.m.d.v Vama este pentru cei tineri. Evident ca in tinerete am pretuit si calcat Vama Veche, dar acum sincer sa fiu nu cred ca ar mai avea acelasi farmec, pentru mine cel putin...la 58 de ani mai greu cu adaptabilitatea...dar ma rog...nu se stie niciodata.
                              Multumim pentru idee. Sa ajungem in vara si vom vedea atunci...
                              Sincer nici eu nu ma omor cu vama desi fac parte dintre ', cum spui tu , " cei tineri " . Dar pe langa Constanta nu exista numai Vama ...sunt multe locuri ok mai linistite si foarte potrivite pentru o reuniune . NU uitati de Delta Dunarii.
                              '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Black (a.k.a. Vader)

Comment

Working...
                              X