Intalnire HONDA CRV - Noiembrie 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Gresit. Ii faceam reclama bicicletei. Oricum intalnirea s-a incheiat.
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

    Comment


    • #92
      Asa e, Doc e tanar, sa-l lasam sa se bucure de micuta lui masina/bicicleta, noi, cerevistii batrani si posesori de masini mari si adevarate, tocmai ce-am savurat intalnirea asta. Acu' ne pregatim pt cea de luna viitoare !!
      Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
      "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
      "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

      Comment


      • #93
        O disputa spumoasa. plina de jovialitate. 😜

        Sent from my GS 4
        Curajul este virtutea care face posibile celelalte virtuti. Winston Churchill

        Comment


        • #94
          BMW-ul e BMW..iar CRV cu 150 cai nu-i ca BMW cu 200 sau 300 sau cat o avea.
          Iar d.p.m.d.v BMW numai cu XDrive sau cum ii zice el la 4x4, altfel daca nu stii sa tii de el iti rupi gatul. Mai de mult am avut ocazia sa conduc Buc-Cta o serie 7 cu motor de 5000...e boala curata....de unde-i dai i-ai tot da...d'aia isi rup astia gatul cu ele pe sosea...
          Cu CRV plin cu 5 persoane si bagaje tragi de ea la deal ca de caine mort ...hai sa fim seriosi...150 de cai e prea putin.
          Si vorbesc de CRV 2006 benzina care are un motor cat de cat..nu stiu ce fac cei de dupa 2006...
          Era bun 180-200 cai ...nu era mult deloc, si nu ma refer la condusul in oras, ci atunci cand ai nevoie de ei..
          Pana si MAZDA CX5 benzina are motor de 2000 si 180 HP....
          Cat priveste mersul cu scuterul si cu bicicleta prin Bucuresti sau pe oriunde in RSR este un risc asumat. Legea circulatiei nu stiu cat este de clar inteleasa si cunoscuta de aceasta categorie de participanti la trafic, asa ca fiecare circula cum i se scoala si pe unde i se scoala. Pe cei care au si permis de conducere si cunosc circulatia ii vezi dupa felul cum merg....restul p.... lor si 4 bani...las' ca ma fereste...
          Inchidem aici si deschidem Decembrie cand vom trece prin coada Cometei ISON....
          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

          Comment


          • #95
            Na, ca ti-a cazut cu tronc si BMW-ul acum! Bine ca ti-a mai trecut cu Isuzu!
            Florinele, cea mai buna masina e aia care o ai (sau ti-o poti permite)!
            O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

            Comment


            • #96
              Sa vezi CR-V-ul cu 250-280 de cai, se sperie si "astru' pletos" Ison de el, dezvoltam subiectu' in decembrie !!
              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

              Comment


              • #97
                Originally posted by ro861 View Post
                Na, ca ti-a cazut cu tronc si BMW-ul acum! Bine ca ti-a mai trecut cu Isuzu!
                Florinele, cea mai buna masina e aia care o ai (sau ti-o poti permite)!
                Corecta zicala cu cea mai buna masina....
                Nu mi-a cazut cu tronc imi place X3 si cam atat.Nu as cumpara asa ceva din motive financiare. Mi se pare scumpa la intretinere si tenteaza hotii. Avem un X5 in familie cu 6V cu 300 si ceva de cai..preparat de nu stiu ce firma....dar la ce bun ca trebuie sa umbli cu oglinzile in buzunare plus ca au incercat de 2 ori sa-l fure cu totul. Daca as fi avut bani, cand am cumparat CRV in 2006, in mod sigur nu luam HONDA, nu ca as fi doctor in masini, dar as fi tintit spre un Subaru sau altceva. Am vrut o masina 4x4..de familie ... in care sa nu-mi fac griji ca raman in zapada sau in noroi. La timpul respectiv a fost cea mai avantajoasa oferta asa ca am luat-o, cu toate ca a fost la un pas sa o sar din schema. Aparuse Chevrolet Captiva cu 8 locuri diesel...full options...dar n'a fost sa fie. Isuzu ramane masina care-mi place si daca as avea bani, 100% as cumpara'o.
                Cu CRV din 2006 si pana acum nu am avut probleme majore de nici un fel am bagat-o pe toate viroajele unde fabricantul nici nu a visat ca va ajunge vreodata Honda CRV..nu m-a lasat nici in noroi nici in zapada. In panta accentuata cam gafaie nitel si face figuri dar nu poti avea totul. Iar consumul asta e...mergem mai cu nerv nitel, cand si cand, si de aceea e cum e...cand ai cu ce nu te rabda sufletu sa mirosi tot timpul esapamentu' altora..... Iar dupa ce am descoperit ca totusi la o nevoie o poti face si un alt fel de 4x4 prin anulare VSA chiar stau fara griji. Am probat si chiar functioneaza.
                Sa fiu in locul tau as vorbi cu DOC sa te duca la 180 de cai...stiu pe cineva caruia i-a facut treaba asta si era f multumit. Acum nu mai e..ca nu o mai are...e mare ciclist in schimb...tot de la DOC i se trage...ciclismul....
                Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                Comment


                • #98
                  …acel cineva acum are Logan 1.6i intepat tot de mine. )

                  Va astept in decembrie la o tura prin zapada. Testam si noi un pic senilele prin nameti. Eu de abia astept ce poate sa faca tractiunea asta cu raport mai mare pe spate in parcare la Ikea.
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                  ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                  Comment

                  Working...
                  X