ASIMO in Romania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
    Dacian
    Senior Member

  • Dacian
    replied
    @ hondatu: păi eu mă gândeam că dacă vine tot ăla îl scoatem la o ţuică (ochii lui Dobrin), că părea plictisit deja de sake!

    Revenind la Asimo, în Roppongi prezentarea a fost excepţională, am avut norocul să ne aflăm acolo de la început până la sfârşit. Din păcate încă nu luasem camera video...

    @Delphi: dacă vine tot Asimoiul de acolo cred că mă recunoaşte, eram singurii europeni la prezentarea aceea ....

    Leave a comment:

  • amidamaru
    Guest

  • amidamaru
    replied
    Acesta este intr-adevar un "must see" ......de abia astept.

    Leave a comment:

  • primus
    Senior Member

  • primus
    replied
    poate dupa cazatura aia o sa zica: 'cine sunt eu? cine esti tu? ne cunoastem?'

    Leave a comment:

  • hondatu
    Administrator

  • hondatu
    replied
    Dacian: ma refer la versiunea actuala a lui ASIMO. Generatia precedenta avea "ghiozdanul" mai lung si nu se termina acolo jos asa finut ca acum. Cat priveste "burta", inainte se termina drept, acum se termina in acel unghi (bagata inauntru).

    Bogdane: DACA VREI, poti sa ajungi acolo. Iar daca ajungi stai si tu undeva mai in spate, linistit fara sa bati prea mult la ochi.

    Leave a comment:

  • Delphi
    Super Moderator

  • Delphi
    replied
    Originally posted by Dacian View Post
    Tot ăsta vine?? Cred că mă cunosc un pic cu el, nu?
    Ce-ar fi sa zica "Aaaa, hai noroc Dacian, ce mai faci, cum o mai duci?"

    Leave a comment:

  • Guest
    Guest

  • BogdanRR
    Guest replied
    Originally posted by hondatu View Post
    Numai asta poate veni ca e ultima generatie (usor de recunoscut la forma burtii si la "ghiozdanul" din spate, mai scurt si bine integrat in partea de jos).

    Bogdane, o sa mergi sa-l vezi pe ASIMO? Sau nu o sa ai chef sa-i vezi pe japonezii aia "incapabili"?
    Iti dai seama ca as vrea sa ajung, chit ca imi iau cu mine vreo 5 cutii de Emetiral si Metoclopramid ca sa-mi mai taie din greata dupa ce ii vad.
    Dar, daca nu reusesc, asta e.
    Originally posted by Dacian View Post
    La burta şi ghiozdanul căruia din ,,Asimoi" te refereai??? Că şi eu aveam burtă şi ghiozdan ...

    Leave a comment:

  • Dacian
    Senior Member

  • Dacian
    replied
    La burta şi ghiozdanul căruia din ,,Asimoi" te refereai??? Că şi eu aveam burtă şi ghiozdan ...

    Leave a comment:

  • hondatu
    Administrator

  • hondatu
    replied
    Numai asta poate veni ca e ultima generatie (usor de recunoscut la forma burtii si la "ghiozdanul" din spate, mai scurt si bine integrat in partea de jos).

    Bogdane, o sa mergi sa-l vezi pe ASIMO? Sau nu o sa ai chef sa-i vezi pe japonezii aia "incapabili"?

    Leave a comment:

  • Dacian
    Senior Member

  • Dacian
    replied
    Tot ăsta vine?? Cred că mă cunosc un pic cu el, nu?
    Dacian
    Senior Member
    Last edited by Dacian; 01-04-10, 15:47.

    Leave a comment:

  • tokyodream
    Senior Member

  • tokyodream
    replied
    stim

    Leave a comment:

  • Den1GRator
    Senior Member

  • Den1GRator
    replied
    L-am instalat pe desktop, e mortal Plus stiri "la botu calului". Multam Delphi.

    Leave a comment:

  • Cipri
    Senior Member

  • Cipri
    replied
    Asa, cu fata la public, orice om cade de pe scara :P.
    Oricum pare mai "human" decat prezentatoarea , la miscare ma refer.

    Leave a comment:

  • Guest
    Guest

  • BogdanRR
    Guest replied
    Originally posted by maruta View Post
    Am impresia că ţii neapărat să arăţi tot ce este negativ la Honda...da' cu robotu', ce ai frate? Săracu' de el, am avut o tresărire când a căzut în nas.
    Da, man, stai calm, vroiam sa mai aduc putina picanterie in topic, nimic altceva, 'just for fun'.
    Si eu am tresarit cand a venit in bot, dar m-am amuzat copios la a doua cand s-a pravalit de pe ditamai scara.
    De la papa Soichiro cel mai bine se potriveste asta:"Success is 99% failure."
    Cu siguranta a luat multe trante pana sa ajunga la nivelul asta si asta nu e nimic rusinos.

    Leave a comment:

  • WillyCR-VFAN
    Senior Member

  • WillyCR-VFAN
    replied
    Originally posted by hondatu View Post
    Willy, evident ca glumesc si consider ca-mi permit sa o fac, adica nu o fac din pozitia vulpii care nu ajunge la struguri ci o fac din pozitia vulpii care a pradat de mult curtea de oratanii (si se linge pe bot dupa urmatoarea runda).
    Pe ASIMO l-am vazut (nu cu putin entuziasm) prima data la IAA in 2003, mai apoi la Honda HQ in 2006.
    Sigur ca e ceva foarte haios, mai ales pentru un copil si sigur va place!
    Te invidiez! In 2003, eu doar visam la o Honda, iar de ASIMO nu stiu daca auzisem, tu erai foarte aproape de fenomenul HONDA de ceva timp si analizai, deja, probabil, ideea infiintarii acestui forum. In 2008, mi-am permis o HONDA, iar acum in 2010 sunt foarte aproape sa-l vad live pe robotel, care dpdv tehnologic reprezinta ceva deosebit,..asta-i viata. Sarbatori Fericite!

    Originally posted by maruta View Post
    Am impresia că ţii neapărat să arăţi tot ce este negativ la Honda...da' cu robotu', ce ai frate? Săracu' de el, am avut o tresărire când a căzut în nas.

    Sunt convins că şi în teste a căzut de mii de ori, dar asta te învaţă să mergi înainte:

    SOICHIRO HONDA - IMPARATUL VISURILOR

    "A invata inseamna a te corecta. A fi pregatit pentru asta inseamna succes. Fara aceste doua-viziuni si vointa succesul nu este posibil."

    "Tehnica este a tuturor celor ce se ocupa de ea."

    "In spatele tutoror planurilor si intreprinderilor stau oameni, oameni cu dreptul la fantezie si gandire."

    "Singurele momente cu adevarat valoroase in viata unui om sant acelea in care sufletul este atins."

    "Succesul ia fiinta din osteneala si reflexie."

    "Actiunea fara filozofie este o arma mortala. Filozofia fara actiune nu are sens."
    Stii sa subliniezi mereu lucrurile frumoase din lumea HONDA, daca nu este vorba de tehnica, macar cateva ganduri frumoase ale acelui om formidabil, SOICHIRO HONDA, jos palaria!,..pe BogdanRR, uneori il inteleg, alteori nu, e unul dintre "monstrii sacrii" ai forumului, probabil asta e farmecul lui,..e SAPTAMANA PATIMILOR, o saptamana grea,.. Sarbatori Fericite!
    dio
    Administrator
    Last edited by dio; 01-04-10, 10:33.

    Leave a comment:

  • tokyodream
    Senior Member

  • tokyodream
    replied
    http://world.honda.com/ASIMO/widget/index.html

    Leave a comment:

Working...
X