ASIMO in Romania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am pus si eu cateva poze din acest weekend aici:
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/vale46/?g2_page=3
    '07 Honda Civic Type-R
    '06 Honda Accord
    '08 Honda Hornet

    Comment


    • Vale46, nu te-ai zgarcit la poze, sa traiesti! Foarte frumoase cloe-ups cu Asimo ai reusit!

      Comment


      • IMG_0149 e superba
        Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
        Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
        1000 Locuri de vizitat in Romania

        Comment


        • Foarte foarte tare Asimo, am ramas impresionat. Multumim HTR si nu fiti zgarciti pe viitor cu lucrurile de acest gen.
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

          Comment


          • ok.f tare cyber creatura,dar masini cand mai fac?cand vom mai vedea ceva interesant in domeniu auto?suntem un forum auto,nu?htro o sa importe roboti sau automobile in viitor?frate,parca e in politica romaneasca,distragerea atentiei de la problema reala...
            razvan p.
            Senior Member
            Last edited by razvan p.; 17-05-10, 23:06.
            ex CL7 AT 2006
            CN1 Sport 2005
            KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

            "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

            Comment


            • Pai citeste topicul pt CR-Z ai sa vezi ca majoritatea a fost incantata de masinuta (chestii gen n-ai loc in spate sunt etc la o masina sport, parerea mea)
              '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
              Fosta:
              '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
              Javascript motherfucker in Iasi?
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

              Comment


              • Originally posted by razvan p. View Post
                ok.f tare cyber creatura,dar masini cand mai fac?cand vom mai vedea ceva ineresant in domeniu auto?suntem un forum auto,nu?htro o sa importe roboti sau automobile in viitor?frate,parca e in politica romaneasca,distragerea atentiei de la problema reala...
                Ai si tu dreptate, toti din acest club iubim HONDA, vrem mai mult de la zona auto, cred ca o sa si avem, numai sa ne permitem, dar....hai sa ne si relaxam putin, creierul uman transformat in microprocesoare e cat un bloc cu zece etaje (cu exceptiile de rigoare), ASIMO e mititel si ne-am simtit tare bine impreuna, a fost o demonstratie de munca, inteligenta, civilizatie si respect, sa intelegem ce ni s-a intamplat, sa fim fericiti ca am avut aceasta sansa si sa luam ce e mai bun. Interactiunea asta permanenta cu HONDA si, implicit, cu civilizatia japoneza, ne va ajuta enorm sa eliminam "romanismul" ala care nu ne ajuta deloc in activitatea cotidiana, profesionala si personala. Eu, sincer, cand am plecat de la ASKO, dupa intalnirea cu ASIMO, desi am vazut ceva din lumea asta, mi-am dat seama inca o data, daca mai era nevoie, in ce tara "modesta", din anumite puncte de vedere, m-am nascut. Sa speram ca acei copii entuziasmati din sala si nu numai ei...ne vor ajuta sa evoluam !!
                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                Comment


                • Razvane, topicul, din cate vad eu, este dedicat subiectului ASIMO in Romania, deci hai sa discutam on-topic despre ASIMO in Romania.
                  De ce nu postezi astfel de intrebari la sectiunea dedicata motorsportului sau motocicletelor?
                  Revin-o te rog on-topic fiindca aici chiar nu ne intereseaza de ce Honda face ce face sau de ce nu mai face ceea ce facea.

                  Multumesc pentru intelegere!
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • Eu as mai adauga felicitari si pentru partenerul lui ASIMO. Din cite stiu eu nu este de meserie prezentator dar s-a descurcat de parca ar fi facut asta toata viata.

                    Altfel, super tare, ne-a placut kinderobotul la toti din familie.
                    Honda Civic 2012 1.8 Executive + Navy M/T, Infiniti FX35 2007, ex-Honda Accord 2006 2.0 ES M/T, ex-Honda CR-V 2007 2.0 Elegance M/T,
                    Externalizare IT | Solutii Resurse Umane | BPM Software

                    Comment


                    • multumesc si eu maruta, hondafan, htr si asko. ma bucur enorm ca am luat parte la evenimentul asta, superb, iar organizare ca aici cel putin eu in romania nu am vazut pana acum. felicitari
                      Accord 2007 Executive 2.0 M/T - arctic blue pearl
                      --- www.razvandanaila.ro ---

                      Comment


                      • Un pic offtopic.
                        Asta cred ca e prima data cand vad pe forum (atatia) oameni multumiti de HTR. Sper sa nu fie si ultima data
                        Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                        2 roti

                        Comment


                        • Deci dovada ca si in Romania se mai pot face treburi ca lumea.
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                          Comment


                          • Da, organizarea a fost perfecta, am fost preluat din zbor, condus la locul de parcare numerotat, dus in sala, facut brief al evenimentului, materiale, samd.

                            Asimo este un proiect minunat, eu care sunt pasionat de Asimov si care am citit tot ce a scris pana in '90, el fiind si inventatorul Legilor Roboticii, apreciez in mod deosebit acest proiect.

                            Este un mare avans pe care Honda il are in faţa altor companii, eu daca as fi in locul lor mi-as dezvolta in paralel o intreaga gama de roboti casnici, in viitorul foarte apropiat presimt ca vor fi imbratisati pe scara larga, si e posibil ca profiturile sa fie chiar mai mari decat in cazul masinilor.
                            dio
                            Administrator
                            Last edited by dio; 19-05-10, 12:00.
                            2.0i 2005

                            Comment


                            • Avand in vedere ca Honda cunoaste foarte bine tabloul demografic din tara lor, sunt destul de siguri ca ziua in care ASIMO (si copiile sale) vor ajuta in azilurile de batrani sau gospodariile oamenilor in varsta neajutorati, nu e prea departe, stiu ei ce stiu. Mai bine decat gloata de critici si carcotasi.
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment


                              • http://world.honda.com/ASIMO/event/2010/100517/?r=m
                                CR-V e:HEV
                                JAZZ GD1 CVT
                                Ex: CR-V RE6

                                Ex: RDX TB1
                                Ex: Civic FD1

                                Ex - JAZZ GD1
                                Ex - ACCORD Type-R
                                Ex - DEL SOL EH6

                                Comment

                                Working...
                                X