ASIMO in Romania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu tot am speranta ca-l vor duce la partenerul Dinamo unde de bine de rau e ceva mai mult loc decat intr-un showroom.
    Iar acolo ar fi interesant sa vedem daca poate face macar niste duble cu capul.
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • #32
      Daca e Dolha/Curca/etc in poarta cred ca poate sa dea si niste goluri, daca nu, sigur scoate un penalty
      '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
      Fosta:
      '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
      Javascript motherfucker in Iasi?
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

      Comment


      • #33
        Apropo, fractiunea ieseana se va mobiliza spre capitala?

        In rest ne cerem scuze ca suntem asa obrazinici unii dintre noi dar deocamdata nici nu prea ai ce mare lucru sa comentezi la adresa lui ASIMO, mai multe eventual dupa aceasta vizita.

        Willy, exista fanii electronisti din Japonia care au facut o copie dupa ASIMO dar l-au facut putin mai rapid (parca 9km/h in loc de cei 6) si l-au denumit ASIMO TYPE-R......
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #34
          M-ai rupt! sa-l caut pe YouTube,.. sa vezi dezbateri fabuloase pe tema ASIMO/TYPE-R, ..nu m-am indurat sa cumpar un tricou cu HONDA de la ASKO, am cautat ceva mai ieftin prin insule grecesti, prin Asia, am gasit toate marcile, numai HONDA nu, sa vezi ce-o sa dau eu o caruta de bani, din cauza lui fiu-meu, pe ASIMO ala mic din vitrina de la ASKO, colea, langa Bucuresti!
          L-am vazut, adineauri, pe ASIMO dirijand Orchestra Simfonica din Detroit, e incredibil, frate!
          WillyCR-VFAN
          Senior Member
          Last edited by WillyCR-VFAN; 02-04-10, 21:48.
          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

          Comment


          • #35
            Originally posted by hondatu View Post
            Apropo, fractiunea ieseana se va mobiliza spre capitala?
            Cu siguranta vor fi cel putin 3 sa speram ca voi fi si eu unul dintre ei
            '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
            Fosta:
            '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
            Javascript motherfucker in Iasi?
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

            Comment


            • #36
              YouTube - ASIMOs new artificial intelligence. (ASIMO is learning!)







              YouTube - ASIMO's Fancy Footwork[/URL]
              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

              Comment


              • #37
                Am trecut azi pe la Asko in virtutii si am vorbit cu Andreea despre Asimo. I-am zis ca as vrea sa-l vad si a zis ca trebuie sa ma treaca pe o lista.
                Aviz celor care nu stiu, cica trebuie vorbit la dealer, va trec pe o lista si ulterior va suna cineva pentru confirmare data si numar de persoane.
                Cel putin, eu asta am inteles.
                Stima.
                The things you are scared of, are usually the most worth while...
                If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

                Comment


                • #38
                  Confirm ceea ce spune Corbu',.. mai e o luna si vine robotelu'!
                  Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                  "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                  "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Corbu' View Post
                    Am trecut azi pe la Asko in virtutii si am vorbit cu Andreea despre Asimo. I-am zis ca as vrea sa-l vad si a zis ca trebuie sa ma treaca pe o lista.
                    Aviz celor care nu stiu, cica trebuie vorbit la dealer, va trec pe o lista si ulterior va suna cineva pentru confirmare data si numar de persoane.
                    Cel putin, eu asta am inteles.
                    Stima.
                    O sa avem cred niste invitatii pentru Hondafan, aflam mai multe detalii saptamana viitoare.
                    2.0i 2005

                    Comment


                    • #40
                      Da, dar daca o sa fie multi doritori, nu vor fi de ajuns. Cel mai sigur e sa dea un telefon si sa se treaca pe lista.
                      The things you are scared of, are usually the most worth while...
                      If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

                      Comment


                      • #41
                        ......... am cautat ceva mai ieftin prin insule grecesti, prin Asia, am gasit toate marcile, numai HONDA nu, sa vezi ce-o sa dau eu o caruta de bani, din cauza lui fiu-meu, pe ASIMO ala mic din vitrina de la ASKO, colea, langa Bucuresti!
                        Ieftin nu era nici in Tokyo, inca mai am bonul (2 octombrie 2009), am gasit la Honda - Plaza Aoyama niste Asimo la reducere: cei mici, din puf, erau 600 yeni; cei mari, din plastic (care au si alarma), 700 yeni; un pix mic-mititel, cu un Asimo minuscul agatat, 472 yeni; un Jazz mic, 1.260 yeni - astea le stiu sigur, fiindca le am pe bon.
                        Imi mai amintesc cateva preturi: un tricou Honda era peste 2.000 yeni; un tablou cu tot ce a produs Honda de-a lungul timpului, sub forma unor mici insigne, 15.000 yeni. Tot ce insemna sepci, fulare, tricouri erau foarte scumpe, nu ne-am atins de ele.
                        Plus ca m-am si enervat un pic cand am vazut ca pe Jazz-ul cel mititel scria.... "Made in China".
                        "(...)Toți pe buze-având virtute, iar în ei monedă calpă, / Quintesență de mizerii de la creștet până-n talpă.(...) Toți se scurseră aicea și formează patrioții, / Încât fonfii și flecarii, găgăuții și gușații, / Bâlbâiți cu gura strâmbă sunt stăpânii astei nații!" MIHAI EMINESCU, Scrisoarea III http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alicia/

                        Comment


                        • #42
                          @WillyCR-VFAN

                          http://cgi.ebay.co.uk/HONDA-ASIMO-1-...item4a9f6df2fb

                          Cu transport in Romania direct este aprox 23Ł. Eu zic ca este un pret decent. Daca il doresti si ai nevoie de ajutor, da-mi un PM.
                          Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
                          This message was printed on recycled bytes.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Alicia View Post
                            Ieftin nu era nici in Tokyo, inca mai am bonul (2 octombrie 2009), am gasit la Honda - Plaza Aoyama niste Asimo la reducere: cei mici, din puf, erau 600 yeni; cei mari, din plastic (care au si alarma), 700 yeni; un pix mic-mititel, cu un Asimo minuscul agatat, 472 yeni; un Jazz mic, 1.260 yeni - astea le stiu sigur, fiindca le am pe bon.
                            Imi mai amintesc cateva preturi: un tricou Honda era peste 2.000 yeni; un tablou cu tot ce a produs Honda de-a lungul timpului, sub forma unor mici insigne, 15.000 yeni. Tot ce insemna sepci, fulare, tricouri erau foarte scumpe, nu ne-am atins de ele.
                            Plus ca m-am si enervat un pic cand am vazut ca pe Jazz-ul cel mititel scria.... "Made in China".
                            Daca le treci in lei nu-s chiar rele preturile, de-aia visez eu sa ajung acolo, cu made in China m-ai omorat, de asta chiar nu vreau sa aud, Asimo mare, 700 yeni, asta inseamna vreo 23 de lei, e super, tricou HONDA, 2000 yeni, 66 lei, e excelent, la ASKO e 40 euro, 160 lei, drumul pana in Japan, cazarea si masa, astea o sa ma rupa! Am vazut cate ceva din lumea asta, mai am multe de vazut, dar am vorbit cu oameni care au fost cam peste tot,..singura tara de pe glob care i-a socat, in sens pozitiv, civilizatie, tehnologie, curatenie etc este aceasta Japonie! Te invidiez ca ai ajuns acolo!!

                            Lumpy, multumesc, am retinut
                            WillyCR-VFAN
                            Senior Member
                            Last edited by WillyCR-VFAN; 12-04-10, 01:26.
                            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                            Comment


                            • #44
                              Made in China era si Asimo cel mic, din puf, imi amintesc ca imediat ce am ajuns acasa i-am taiat eticheta. Oricum am avut ceva bafta ca erau la reducere. Daca iei mai multe (eventual, sa le faci cadou) ajungi la un pret destul de mare. La noi totalul a fost de 6.404 yeni. Daca mai luam doua tricouri, saream de 10.000 yeni, ceea ce insemna peste o zecime din toti yenii pe care-i aveam.
                              Mi-am amintit acum si de o puzderie de insigne, niciuna nu era sub 400 yeni.
                              "(...)Toți pe buze-având virtute, iar în ei monedă calpă, / Quintesență de mizerii de la creștet până-n talpă.(...) Toți se scurseră aicea și formează patrioții, / Încât fonfii și flecarii, găgăuții și gușații, / Bâlbâiți cu gura strâmbă sunt stăpânii astei nații!" MIHAI EMINESCU, Scrisoarea III http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alicia/

                              Comment


                              • #45
                                A intrat si acolo China in forta, nu e bine!, dar asta e. A primit fiu-meu o masina de la niste prieteni din Canada, superba, la vederea "made in China", am ramas surprins, probabil micul Shaolin acorda atentie detaliilor in functie de tara careia ii este destinat produsul. Vreau, totusi, un ASIMO made in Japan!
                                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                                Comment

                                Working...
                                X