ASIMO in Romania

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• maruta
    replied
    Am impresia că ţii neapărat să arăţi tot ce este negativ la Honda...da' cu robotu', ce ai frate? Săracu' de el, am avut o tresărire cānd a căzut īn nas.

Sunt convins că şi īn teste a căzut de mii de ori, dar asta te īnvaţă să mergi īnainte:

SOICHIRO HONDA - IMPARATUL VISURILOR

"A invata inseamna a te corecta. A fi pregatit pentru asta inseamna succes. Fara aceste doua-viziuni si vointa succesul nu este posibil."

"Tehnica este a tuturor celor ce se ocupa de ea."

"In spatele tutoror planurilor si intreprinderilor stau oameni, oameni cu dreptul la fantezie si gandire."

"Singurele momente cu adevarat valoroase in viata unui om sant acelea in care sufletul este atins."

"Succesul ia fiinta din osteneala si reflexie."

"Actiunea fara filozofie este o arma mortala. Filozofia fara actiune nu are sens."

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    YouTube - ASIMO feel down.
    YouTube - Asimo takes a spill

Ups!

Leave a comment:

• hondatu
    replied
    Willy, evident ca glumesc si consider ca-mi permit sa o fac, adica nu o fac din pozitia vulpii care nu ajunge la struguri ci o fac din pozitia vulpii care a pradat de mult curtea de oratanii (si se linge pe bot dupa urmatoarea runda).
    Pe ASIMO l-am vazut (nu cu putin entuziasm) prima data la IAA in 2003, mai apoi la Honda HQ in 2006.
    Sigur ca e ceva foarte haios, mai ales pentru un copil si sigur va place!

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    M-am prins, Hondatu are dreptate, eu, din cauza lui fiu-meu, sunt obsedat de robotel!

Leave a comment:

• primus
    replied
    ei, Willy, hondatu glumea de numa-numa in legatura cu Asimo. dar nu pe seama lui daca masinile Honda noi nu surprind in mod deosebit, macar sa impresioneze 'alte' masinarii Honda

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Originally posted by hondatu View Post
    Ce chestie! La lansarea unei masini noi nu se inghesuie mai nimeni, la prezentarea unui "maimutoi electronic" delireaza lumea...
    Ma prezint cu acelasi entuziasm la ambele evenimente, dar sa vezi o "chestie electronica", care face aproape tot ceea ce face un om, observi ca nu l-am facut "maimutoi", trebuie sa recunosti ca reprezinta ceva deosebit,..eu cunosc oameni care sunt mai modesti decat ASIMO, exagerez putin , dar nu sunt departe de adevar!..cel putin dpdv seriozitate!

Leave a comment:

• hondatu
    replied
    Ce chestie! La lansarea unei masini noi nu se inghesuie mai nimeni, la prezentarea unui "maimutoi electronic" delireaza lumea...

Leave a comment:

• thoramann
    replied
    This is a must see!

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Merci tokyodream, ne-am uitat la toate filmuletele cu ASIMO de pe YouTube, o sa treaca foarte greu perioada asta pana il vom vedea live, e incredibil, am vazut si roboteii de la Sony, dar ASIMO e altceva! Baiatul meu m-a innebunit, sa vedem cum ii rezist pana la intalnire, am deja o mare problema!

Leave a comment:

• tokyodream
    replied
    YouTube - ASIMO

YouTube - Honda Asimo - New Soul Commercial[/URL]

Leave a comment:

• boris
    replied
    Perfect.Mai ales ca e in wk!!!

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Asta da informatie! Imi pregatesc deja aparatura audio-video! Jos palaria pentru HTR!

Leave a comment:

• Doc
    replied
    De abia astept sa il vad. O miscare de imagine foarte buna pentru HTR.
    Last edited by Doc; 29-03-10, 12:27.

Leave a comment:

• alex2680
    replied
    Am auzit si eu asta,ft tare ideea

Leave a comment:

• maruta
    started a topic ASIMO in Romania

ASIMO in Romania

Honda Trading Romānia intenţionează să aducă īn Romānia primul robot umanoid - ASIMO - pentru a da startul finalei concursului GreenChallenge din 15 mai 2010.

Mai există īn plan oferirea unor reprezentaţii pe parcursul a 3 zile (probabil 14-16 mai 2010) īn showroom-ul dealerului Asko.

Video
    Last edited by hondatu; 29-03-10, 15:26.
Working...
X