yobit net
Calitatea Hondei mele?! - Hondafan

Calitatea Hondei mele?!

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Calitatea Hondei mele?!

Poate am avut ghinion si nu generalizez insa calitatea masinii mele cam lasa de dorit. pe o perioada de 1 an si 4 luni am fost la garantie de 4 ori si am schimbat o pompa de ambreiaj, macara geam stanga fata, bieleta directie si bieleta antiroliu, si acum astept sa vina cele 2 amortizoare fata, rulmentul de la planetara si cheder geam dreapta fata. ca o ironie a sortii chiar am avut grija de masina si am menajat-o, dar se pare ca toate astea au fost in zadar. poate cineva sa imi dea o explicatie pentru ca io nu o gasesc
    Last edited by hondatu; 21-02-10, 08:52.

Eu as fi pus intrebarea asta pe topicul masinii ( daca exista acest topic ) sau aici http://www.hondafan.ro/forum/forumdisplay.php?f=71
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Originally posted by explode View Post
      poate am avut ghinion si nu generalizez insa calitatea masinii mele cam lasa de dorit . pe o perioada de 1 an si 4 luni am fost la garantie de 4 ori si am schimbat o pompa de ambreiaj, macara geam stanga fata, bieleta directie si bieleta antiroliu, si acum astept sa vina cele 2 amortizoare fata, rulmentul de la planetara si cheder geam dreapta fata. ca o ironie a sortii chiar am avut grija de masina si am menajato, dar se pare ca toate astea au fost in zadar. poate cineva sa imi dea o explicatie pentru ca io nu o gasesc
      Daca ai "menajato" dupa cum si unde te trezesti sa scrii, ia-ti alta masina, ca-i faci un bine - celei de acum, evident!

LE: ce numar de masina ai? La cate sunt in Galati, n-am cum sa nu stiu masina. Poti sa folosesti pm-ul.

Comment

Nu stiu cat ai menajat tu masina asta dar dupa descrierea pe care ai facut trag concluzia ca nu. Multe din piesele schimbate pe care le-ai enumerat apartin de articulatie si nu prea se distrug de la sine, decat daca dai cu ea in gropi. Cel mai mult este afectata articulatia cand treci peste o groapa cu piciorul in frana.
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

pentru serifu asta recomand un tanc!
          pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

Comment

A mea are 1 an si 9 luni, am schimbat senzor temperatura pe garantie - merge relativ ok acum si blocul de lumini pt ca tacanea la rotirea volanului -aici am facut-o degeaba, cel nou face la fel dupa un timp plus ca merge extraordinar de greu semnalizarea, trebuie sa vad daca il mai pot recupera pe cel vechi.
            Pana acum eram relativ satisfacut, n-am avut niciuna din problemele "consacrate" ale modelului, dar dupa ce am inceput sa realizez problema descrisa aici mi-i s-a taiat destul de puternic de Honda din pacate.
            Nu mai pun la socoteala caliteatea execrabila a semnalului radio, din spusele unor ar fi din cauza insonorizarii pe care am facut-o la portiere...

Comment

Nu lasati omul sa-si spuna oful... Poate chiar are ghinion...
              Accord '06 2.2 i-CTDI Exec

Comment

Originally posted by explode View Post
                poate am avut ghinion si nu generalizez insa calitatea masinii mele cam lasa de dorit . pe o perioada de 1 an si 4 luni am fost la garantie de 4 ori si am schimbat o pompa de ambreiaj, macara geam stanga fata, bieleta directie si bieleta antiroliu, si acum astept sa vina cele 2 amortizoare fata, rulmentul de la planetara si cheder geam dreapta fata. ca o ironie a sortii chiar am avut grija de masina si am menajato, dar se pare ca toate astea au fost in zadar. poate cineva sa imi dea o explicatie pentru ca io nu o gasesc
                suntem mai multi cu dastea de 20 de ani , si nu ne suna/bate nimic ....... dar am avut grija de ele

Comment

A mea are 15 ani, are culoarea originala (daca se mai poate spune), rugina la aripile spate, am segmentat motorul si trebuie sa-i schimb ambreiajul si sa pun alta cutie sau sa schimb sincronul de la tr. 3-4 si de cand cu gropiile astea de dupa iarna a aparut o bataie cand virez dreapta...but i still love her
                  sigpic
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/skynet/

Comment

Ca fan al marcii,'sper sa fii tu mai ghinionist'!Poate ne spui si cati km ai mers cu ea si pe unde.
                    '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
                    Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

Comment

Doc, de curiozitate, tu de cand ai accordul si cati km ai facut cu el?
                      ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

Comment

Il am de anul trecut si am facut 14.000km.

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

explode,..cam mult prea multe, intr-un timp f f scurt, am multi prieteni cu fel si fel de masini, n-am auzit niciodata asa ceva, este adevarat am citit in Libertatea, anul trecut, o doamna se plangea de ceva asemanator la un Renault Scenic, intr-un articol despre service-uri proaste, ea invoca lipsa de profesionalism a celor din service, dar si un ghinion teribil, avea luna si beleaua, la tine e vorba, probabil, de ceva asemanator.....la ghinion, ma refer!
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

Ghinionul ti-l poti face si cu mana ta.

Comment

6 luni 6 mii km rulati - singura problema micile zgarieturi (din fabrica) si in parcare un sofer profesionist "roshu" mi-a sters aripa spate pe o suprafata totala de 4 cm2, in rest merge si se simte fantastic "rasfatata"

pana una alta...
                              pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

Comment

Working...
                              X