Culoarea Hondei mele este...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Culoarea Hondei mele este...

    Am ales denumirile īn limba engleză pentr a-i fi cāt mai ușor fiecăruia să-și găsească denumirea culorii dată de Honda. M-am inspirat din ofertele dealerilor, dar nu am insistat cu denumirea exactă din lipsă de spațiu pentru poll.

    Culoarea mașinii voastre vă reprezintă?
    226
    Silver
    20.35%
    46
    Black
    23.89%
    54
    Blue
    14.16%
    32
    Red
    15.49%
    35
    Grey
    9.29%
    21
    White
    7.52%
    17
    Yellow
    0.88%
    2
    Orange
    3.10%
    7
    Green
    3.10%
    7
    Brown
    3.10%
    7
    CR-V e:HEV
    JAZZ GD1 CVT
    Ex: CR-V RE6

    Ex: RDX TB1
    Ex: Civic FD1

    Ex - JAZZ GD1
    Ex - ACCORD Type-R
    Ex - DEL SOL EH6

  • #2
    NH-0 = championship white nu stiu daca ma reprezinta, dar ma prinde bine eu fiind blond

    Comment


    • #3
      nu ma reprezinta. aleg culoarea in functie de masina si fac apel si la logica. de ex:
      1. accordul imi place inchis la culoare, iar de curand am descperit ca-mi place cel mai mult CRV-ul alb (dar urasc SUV-urile din fericire).
      si asa mi le-as lua. oricum nu mi-as lua o culoare doar pentru ca asa se poarta, chiar daca mie nu-mi place, cum fac multi bizoni la noi (care prin asta dau dovada de lipsa de gust, personalitate, idei proprii etc).
      2. chiar daca mi se pare ca civicului (din posesie) ii sta cel mai bine in rosu si negru, nu puteam alege negru pentru o masina tineresca, micuta, sprintena etc. am tot timpul din lume cand voi fi bosorog sa-mi iau o caruta neagra. nu mai zic de parful romanesc pe negru si de cuptorul in care se transforma vara. am luat si asta in considerare.

      LE: am vazut ca la editarea detaliilor ai si camp de culoare, dar la avatar nu apare...?!?
      totolino
      Senior Member
      Last edited by totolino; 01-07-09, 15:06.
      nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

      Comment


      • #4
        black. subscriu la toto, am ales mai degraba pentru felul in care ar arata masina. daca era sa aleg ceva care ma reprezinta era o nuanta de albastru, cel mai probabil navy blue dar nu exista si nici nu cred ca ar fi fost prea aspectuoasa.

        ce zic eu, oricum n-am putut alege culoarea, asa ca black ii reprezinta pe cei de la HTR

        Comment


        • #5
          white: am vazut cu vre-un an inainte sa-mi iau masina un Civic Sedan alb care mi-a atras foarte mult atentia la vremea aceea, astfel ca atunci cand am decis ca o sa aleg Honda Civic Sedan alegerea culorii a fost lucrul cel mai facil.
          07 Honda Civic Type R Milano Red
          Ex: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT Taffeta White

          Comment


          • #6
            Rosu
            ....

            Comment


            • #7
              Rosu si la mine...se asociaza cu sportivitatea si este culoarea oficiala a Honda.
              Si daca o fi sa iau CR-V, tot rosu as lua.
              Albul este a doua preferinta, dar primeaza cand e vorba de modele sport Honda.

              Comment


              • #8
                O listă cu CODURI CULORI HONDA, nu este completă, dar este impresionantă.
                CR-V e:HEV
                JAZZ GD1 CVT
                Ex: CR-V RE6

                Ex: RDX TB1
                Ex: Civic FD1

                Ex - JAZZ GD1
                Ex - ACCORD Type-R
                Ex - DEL SOL EH6

                Comment


                • #9
                  A mea e blueish silver sau şobolan - albăstrie ... aş fi vrut roşie (aveau pe stoc) dar mi-a fost teamă că iese prea mult īn evidenţă.
                  Honda Accord 2.0, Elegance, Blueish Silver

                  Comment


                  • #10
                    heheheeh....primul cu silver ....cu putine dungi albe (
                    EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                    Del Sol '94 ESI
                    CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                    BMW Z4 '03 Titan Silver

                    Comment


                    • #11
                      Coduri de la culorile de Accord aici:
                      http://www.hondafan.ro/forum/showthr...?t=4265&page=9
                      Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                      Comment


                      • #12
                        Neagra pentru ca mi s-a parut ca se potriveste foarte bine Accord-ului.
                        M-a tentat si rosu dar pana la urma negrul a castigat.
                        '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                        Comment


                        • #13
                          Silver ca este antijeg. Sunt satul de culori inchise care se murdaresc de cand ai terminat de spalat masina
                          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                          My cars:

                          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                          Comment


                          • #14
                            tot silver e si-a mea. Desi nu eram mort dupa culoare cand am luat-o, am invatat sa-i apreciez calitatile Antijeg de exceptie (de la 15m zici ca-i proaspat spalata masina, chiar daca ea e vai de capul ei), cromul nu mai sare atat de mult in ochi, si arata si destul de "sharp" culoarea.

                            Nu mi-ar fi displacut insa un championship white sau milano red
                            2006 Accord CL7 2.0 MT

                            Comment


                            • #15
                              neutron blue - a fost singura optiune care a dorit-o sotia.
                              Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

                              Comment

                              Working...
                              X