Stim cu totii ce, cat, cum si unde vinde Honda masini in Romania, cifrele la vanzari din luna trecuta insa m-au dezamagit enorm si o sa expun mai jos si de ce, intrebarea e, de ce asa de slab???
In primul si in primul rand NU POT SA ACCEPT ca si Subaru care nu are NICI O MASINA pe diesel, vinde mai bine in Romania.
Mazda a vandut in 2003 la fel ca si Honda, in jur de 210 unitati, anul asta insa se pare ca, au explodat, explicatiile pot fi multe de aceea nici nu cred ca, mai trebuiesc enumerate.
Daca tinem cont ca si Honda si-a propus sa vanda 400 de unitati in anul ce a trecut si dupa cum se vede nu-si va realiza acest scop, fiindca eu nu cred ca-n decembrie 2004 s-au vandut mai multe masini ca-n ultimele 5 luni la un loc, aveam tot dreptul sa ne intrebam, unde-i problema, cine-i problema, ce se poate face???
Ca Nissan si Toyota explodeaza mai departe e cred ca, de la sine inteles, deoarece acestia au fost mereu puternici (dintre companiile nipone), ca, Lexus n-are sanse nu cred ca, mai trebuie amintit cu toate ca, acele 50 de unitati sant mult pt. o marca ce produce exclusiv in Japonia, mai ales daca ne uitam la cifrele Jaguar.Ca Suzuki vand bine, nu e o mirare, cunoastem cu totii motivele, dar inca odata ca si Subaru vinde mai bine, asta m-a indignat enorm si inca odata ma vad nevoit sa intreb:care-i problema, cine-i problema si ce e de facut?
http://www.apia.ro/date/2004-11-SitMake.pdf
In primul si in primul rand NU POT SA ACCEPT ca si Subaru care nu are NICI O MASINA pe diesel, vinde mai bine in Romania.
Mazda a vandut in 2003 la fel ca si Honda, in jur de 210 unitati, anul asta insa se pare ca, au explodat, explicatiile pot fi multe de aceea nici nu cred ca, mai trebuiesc enumerate.
Daca tinem cont ca si Honda si-a propus sa vanda 400 de unitati in anul ce a trecut si dupa cum se vede nu-si va realiza acest scop, fiindca eu nu cred ca-n decembrie 2004 s-au vandut mai multe masini ca-n ultimele 5 luni la un loc, aveam tot dreptul sa ne intrebam, unde-i problema, cine-i problema, ce se poate face???
Ca Nissan si Toyota explodeaza mai departe e cred ca, de la sine inteles, deoarece acestia au fost mereu puternici (dintre companiile nipone), ca, Lexus n-are sanse nu cred ca, mai trebuie amintit cu toate ca, acele 50 de unitati sant mult pt. o marca ce produce exclusiv in Japonia, mai ales daca ne uitam la cifrele Jaguar.Ca Suzuki vand bine, nu e o mirare, cunoastem cu totii motivele, dar inca odata ca si Subaru vinde mai bine, asta m-a indignat enorm si inca odata ma vad nevoit sa intreb:care-i problema, cine-i problema si ce e de facut?

http://www.apia.ro/date/2004-11-SitMake.pdf


Comment